Name: Sergey Firsanov

Nation: Bel
Career Statistics (2002 - 2017)
No. RacesAvg PosWinsPodiumsTop10
53044.4142992
Quick Stats

UCI Career Results

PosYear Race Name Team Date Cat Type
2017 Races
432017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 6 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 6 (Edward Theuns, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-15WTmultiLink
252017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 5 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 5 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-14WTmultiLink
282017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 4 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 4 (Diego Ulissi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-13WTmultiLink
512017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 3 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 3 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-12WTmultiLink
502017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 2 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 2 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-11WTmultiLink
2015 Races
552015 Gran Premio Bruno Beghelli (Sonny Colbrelli, Ita, won)RusVelo2017-10-111.HConedayLink
2017 Races
582017 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 1 Presidential Cycling Tour of Turkey Stage 1 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-10WTmultiLink
902017 Il Lombardia (Vincenzo Nibali, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-10-07WTonedayLink
612017 Giro dell'Emilia (Giovanni Visconti, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-301.HConedayLink
2015 Races
22015 Tre Valli Varesine (Vincenzo Nibali, Ita, won)RusVelo2017-09-301.HConedayLink
2017 Races
632017 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 (Guillaume Martin, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-272.1multiLink
272017 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 (Stephen Cummings, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-262.1multiLink
2015 Races
752015 GP Industria & Commercio di Prato (Daniele Bennati, Ita, won)RusVelo2017-09-201.1onedayLink
272015 Memorial Marco Pantani (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2017-09-191.1onedayLink
DNF2015 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze (Davide Rebellin, Ita, won)RusVelo2017-09-161.1onedayLink
2017 Races
462017 Memorial Marco Pantani (Marco Zamparella, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-161.1onedayLink
DNF2017 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze (Michael Albasini, Swi, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-131.1onedayLink
552017 Vuelta a Burgos Stage 5 Vuelta a Burgos Stage 5 (Miguel Angel Lopez, Col, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-052.HCmultiLink
402017 Vuelta a Burgos Stage 4 Vuelta a Burgos Stage 4 (Carlos Barbero, , won)Gazprom-Rusvelo2017-08-042.HCmultiLink
422017 Vuelta a Burgos Stage 3 Vuelta a Burgos Stage 3 (Mikel Landa, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-032.HCmultiLink
792017 Vuelta a Burgos Stage 2 Vuelta a Burgos Stage 2 (Matteo Trentin, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-022.HCmultiLink
2015 Races
232015 La Poly Normandie (Oliver Naesen, Bel, won)RusVelo2017-08-021.1onedayLink
2017 Races
442017 Vuelta a Burgos Stage 1 Vuelta a Burgos Stage 1 (Mikel Landa, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-012.HCmultiLink
752017 Tour of the Alps Stage 5 Tour of the Alps Stage 5 (Thibaut Pinot, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-212.HCmultiLink
142017 Tour of the Alps Stage 4 Tour of the Alps Stage 4 (Matteo Montaguti, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-202.HCmultiLink
332017 Tour of the Alps Stage 3 Tour of the Alps Stage 3 (Geraint Thomas, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-192.HCmultiLink
452017 Tour of the Alps Stage 2 Tour of the Alps Stage 2 (Rohan Dennis, Aus, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-182.HCmultiLink
262017 Tour of the Alps Stage 1 Tour of the Alps Stage 1 (Michele Scarponi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-172.HCmultiLink
152017 Giro dell'Appennino (Danilo Celano, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-091.1onedayLink
2015 Races
242015 Route Adélie de Vitré (Romain Feillu, Fra, won)RusVelo2017-04-031.1onedayLink
2017 Races
DNF2017 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 (Lilian Calmejane, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-262.1multiLink
1552017 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 (Thomas Boudat, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-252.1multiLink
1792017 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 (Toms Skujins, Lat, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-242.1multiLink
1652017 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a (Laurent Pichon, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-232.1multiLink
182017 GP Industria & Artigianato (Adam Yates, Sportcity Velo, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-051.HConedayLink
2015 Races
152015 Vuelta Ciclista a Murcia (Rein Taaramäe, Est, won)RusVelo2017-02-141.1onedayLink
2017 Races
492017 Clasica de Almeria (Magnus Cort Nielsen, , won)Gazprom-Rusvelo2017-02-121.1onedayLink
452017 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (Alejandro Valverde, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-111.1onedayLink
1332017 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 5 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 5 (Bryan Coquard, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-052.1multiLink
672017 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 4 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 4 (Nairo A. Quintana, Col, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-042.1multiLink
1402017 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 3 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 3 (Magnus Cort Nielsen, , won)Gazprom-Rusvelo2017-02-032.1multiLink
1532017 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 2 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 2 (Tony Martin, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-022.1multiLink
432017 Challenge Mallorca: Trofeo Andratx – Mirador des Colomer (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2017-01-281.1onedayLink
892017 Challenge Mallorca: Trofeo Serra de Tramuntana -2017 (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2017-01-271.1onedayLink
2016 Races
842016 Abu Dhabi Tour Stage 4 Abu Dhabi Tour Stage 4 (Mark Cavendish, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-232.HCmultiLink
522016 Abu Dhabi Tour Stage 3 Abu Dhabi Tour Stage 3 (Tanel Kangert, Est, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-222.HCmultiLink
512016 Abu Dhabi Tour Stage 2 Abu Dhabi Tour Stage 2 (Mark Cavendish, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-212.HCmultiLink
652016 Abu Dhabi Tour Stage 1 Abu Dhabi Tour Stage 1 (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-202.HCmultiLink
432016 Milano-Torino (Miguel Angel Lopez, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-281.HConedayLink
372016 Tre Valli Varesine (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-271.HConedayLink
492016 Giro dell'Emilia (Esteban Chaves, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-241.HConedayLink
382016 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-212.1multiLink
302016 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 (Giovanni Visconti, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-202.1multiLink
402016 Memorial Marco Pantani (Francesco Gavazzi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-171.1onedayLink
DNF2016 Tour du Limousin Stage 3 Tour du Limousin Stage 3 (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-182.1multiLink
1332016 Tour du Limousin Stage 2 Tour du Limousin Stage 2 (Roman Maykin, Rus, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-172.1multiLink
622016 Tour de Pologne Stage 6 Tour de Pologne Stage 6 (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2016-08-17WTmultiLink
1292016 Tour du Limousin Stage 1 Tour du Limousin Stage 1 (Joseph Rosskopf, , won)Gazprom-Rusvelo2016-08-162.1multiLink
1292016 Vuelta a Burgos Stage 5 Vuelta a Burgos Stage 5 (Sergio Pardilla, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-062.HCmultiLink
1442016 Vuelta a Burgos Stage 4 Vuelta a Burgos Stage 4 (Nathan Haas, MTB, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-052.HCmultiLink
952016 Vuelta a Burgos Stage 3 Vuelta a Burgos Stage 3 (Danny Van Poppel, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-042.HCmultiLink
672016 Vuelta a Burgos Stage 2 Vuelta a Burgos Stage 2 (Michele Scarponi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-032.HCmultiLink
1022016 Vuelta a Burgos Stage 1 Vuelta a Burgos Stage 1 (Danny Van Poppel, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-022.HCmultiLink
432016 Tour de Pologne Stage 7 Tour de Pologne Stage 7 (Alex Dowsett, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-18WTmultiLink
972016 Tour de Pologne Stage 5 Tour de Pologne Stage 5 (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2016-07-16WTmultiLink
882016 Tour de Pologne Stage 4 Tour de Pologne Stage 4 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-15WTmultiLink
852016 Tour de Pologne Stage 3 Tour de Pologne Stage 3 (Niccolo Bonifazio, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-14WTmultiLink
702016 Tour de Pologne Stage 2 Tour de Pologne Stage 2 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-13WTmultiLink
1012016 Tour de Pologne Stage 1 Tour de Pologne Stage 1 (Davide Martinelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-12WTmultiLink
542016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 5 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 5 (Arnaud Demare, Team Wasquehal Junior (59, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-192.1multiLink
642016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 4 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 4 (Marc Soler, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-182.1multiLink
542016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 3 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 3 (Nairo A. Quintana, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-172.1multiLink
1012016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 2 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 2 (Bryan Coquard, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-172.1multiLink
862016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 1 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 1 (Bryan Coquard, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-162.1multiLink
1022016 Giro d'Italia Stage 21 Giro d'Italia Stage 21 (Jos van Emden, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-28WTmultiLink
1342016 Giro d'Italia Stage 20 Giro d'Italia Stage 20 (Thibaut Pinot, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-27WTmultiLink
642016 Giro d'Italia Stage 19 Giro d'Italia Stage 19 (Mikel Landa, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-26WTmultiLink
1262016 Giro d'Italia Stage 18 Giro d'Italia Stage 18 (Tejay van Garderen, USA, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-25WTmultiLink
1042016 Giro d'Italia Stage 17 Giro d'Italia Stage 17 (Pierre Rolland, France, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-24WTmultiLink
1062016 Giro d'Italia Stage 16 Giro d'Italia Stage 16 (Vincenzo Nibali, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-23WTmultiLink
1482016 Giro d'Italia Stage 15 Giro d'Italia Stage 15 (Bob Jungels, Lux, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-21WTmultiLink
682016 Giro d'Italia Stage 14 Giro d'Italia Stage 14 (Tom Dumoulin, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-20WTmultiLink
1532016 Giro d'Italia Stage 13 Giro d'Italia Stage 13 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-19WTmultiLink
1602016 Giro d'Italia Stage 12 Giro d'Italia Stage 12 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-18WTmultiLink
1502016 Giro d'Italia Stage 11 Giro d'Italia Stage 11 (Omar Fraile, , won)Gazprom-Rusvelo2016-05-17WTmultiLink
822016 Giro d'Italia Stage 10 Giro d'Italia Stage 10 (Tom Dumoulin, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-16WTmultiLink
482016 Giro d'Italia Stage 9 Giro d'Italia Stage 9 (Nairo A. Quintana, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-14WTmultiLink
1172016 Giro d'Italia Stage 8 Giro d'Italia Stage 8 (Gorka Izagirre, , won)Gazprom-Rusvelo2016-05-13WTmultiLink
872016 Giro d'Italia Stage 7 Giro d'Italia Stage 7 (Caleb Ewan, NSW, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-12WTmultiLink
662016 Giro d'Italia Stage 6 Giro d'Italia Stage 6 (Silvan Dillier, Swi, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-11WTmultiLink
1122016 Giro d'Italia Stage 5 Giro d'Italia Stage 5 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-10WTmultiLink
472016 Giro d'Italia Stage 4 Giro d'Italia Stage 4 (Jan Polanc, Slo, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-09WTmultiLink
1792016 Giro d'Italia Stage 3 Giro d'Italia Stage 3 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-07WTmultiLink
1582016 Giro d'Italia Stage 2 Giro d'Italia Stage 2 (Andre Greipel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-06WTmultiLink
1332016 Giro d'Italia Stage 1 Giro d'Italia Stage 1 (Lukas Pöstlberger, Aut, won)Gazprom-Rusvelo2016-05-05WTmultiLink
62016 Giro del Trentino Stage 4 Giro del Trentino Stage 4 (Tanel Kangert, Est, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-222.HCmultiLink
52016 Giro del Trentino Stage 3 Giro del Trentino Stage 3 (Tanel Kangert, Est, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-212.HCmultiLink
22016 Giro del Trentino Stage 2 Giro del Trentino Stage 2 (Mikel Landa Meana, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-202.HCmultiLink
12016 Giro dell'Appennino (Sergey Firsanov, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-171.1onedayLink
72016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 (Stefano Pirazzi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-272.1multiLink
832016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 (Jakub Mareczko, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-262.1multiLink
12016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-252.1multiLink
642016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a (Manuel Belletti, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-242.1multiLink
682016 GP Industria & Artigianato (Simon Clarke, Aus, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-061.1onedayLink
DNF2016 SuisseGas Gran Premio Città di Lugano (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-281.HConedayLink
542016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 (Alejandro Valverde Belmonte, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-212.1multiLink
572016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 (Tejay van Garderen, USA, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-202.1multiLink
672016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 (Oscar Gatto, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-192.1multiLink
892016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 (Nacer Bouhanni, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-182.1multiLink
812016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1 (Daniele Bennati, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-172.1multiLink
212016 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia (Philippe Gilbert, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-131.1onedayLink
512016 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 5 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 5 (Stijn Vandenbergh, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-072.1multiLink
82016 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 4 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 4 (Wouter Poels, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-062.1multiLink
832016 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 3 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 3 (Dylan Groenewegen, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-052.1multiLink
222016 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 2 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 2 (Daniel Martin, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-042.1multiLink
472016 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 1 Volta a la Comunitat Valenciana Stage 1 (Wouter Poels, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-032.1multiLink
292016 Challenge Mallorca: Trofeo Serra de Tramuntana (Fabian Cancellara, Swi, won)Gazprom-Rusvelo2016-01-301.1onedayLink
2015 Races
DNF2015 Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia (Jan Bakelants, Ned, won)RusVelo2015-10-101.HCmultiLink
442015 Tour de Slovénie Stage 4 Tour de Slovénie Stage 4 (Marko Kump, Slo, won)RusVelo2015-06-212.1multiLink
172015 Tour de Slovénie Stage 3 Tour de Slovénie Stage 3 (Primoz Roglic, Slo, won)RusVelo2015-06-202.1multiLink
372015 Tour de Slovénie Stage 2 Tour de Slovénie Stage 2 (Pier Paolo De Negri, Malé, won)RusVelo2015-06-192.1multiLink
552015 Tour de Slovénie Stage 1 Tour de Slovénie Stage 1 (Artem Ovechkin, Rus, won)RusVelo2015-06-182.1multiLink
2014 Races
722014 Tour de Slovénie 2014 Stage 4: Škofja Loka - Novo mesto 153km (Elia Viviani, Ita, won)RusVelo2014-06-222.1stageLink
432014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 4: Mersch - Luxembourg 168.2km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-06-082.HCstageLink
232014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 3: Eschweiler - Differdange 205.8km (Matti Breschel, Den, won)RusVelo2014-06-072.HCstageLink
522014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 2: Rosport - Schifflange 157.4km (Matti Breschel, Den, won)RusVelo2014-06-062.HCstageLink
782014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 1: Luxembourg - Hesperange 172.6km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-06-052.HCstageLink
932014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Prologue: Luxembourg - Luxembourg 2.55km (Danny Van Poppel, Ned, won)RusVelo2014-06-042.HCstageLink
182014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 5: Oreye - Oreye 178.7km (Paul Martens, Ger, won)RusVelo2014-06-012.HCstageLink
442014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 4: Les Lacs de l'Eau d'Heure - Les Lacs de l'Eau d'Heure 184km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-05-312.HCstageLink
392014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 3: Diksmuide - Diksmuide 16.7km (Tony Martin, Ger, won)RusVelo2014-05-302.HCstageLink
1022014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 2: Lierde - Knokke-Heist 170.4km (Tom Boonen, Bel, won)RusVelo2014-05-292.HCstageLink
732014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 1: Lochristi - Buggenhout 173.6km (Tom Boonen, Bel, won)RusVelo2014-05-282.HCstageLink
492014 Giro del Trentino 2014 Stage 4: Val Daone - Monte Bondone (Trento) 175km (Mikel Landa Meana, Spa, won)RusVelo2014-04-252.HCstageLink
752014 Giro del Trentino 2014 Stage 3: Mori - Roncone (loc. Pozza) 184.4km (Cadel Evans, Aus, won)RusVelo2014-04-242.HCstageLink
942014 Giro del Trentino 2014 Stage 2: Limone sul Garda - San Giacomo di Brentonico 164.5km (Edoardo Zardini, Ita, won)RusVelo2014-04-232.HCstageLink
402014 Giro del Trentino 2014 Stage 1: Riva del Garda - Arco 13.4km (Daniel Oss, Ita, won)RusVelo2014-04-222.HCstageLink
162014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 4: Pavullo - Montecuccolo (ITT) 10km (Dario Cataldo, Ita, won)RusVelo2014-03-302.1stageLink
632014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 3: Crevalcore 158.4km (Elia Viviani, Ita, won)RusVelo2014-03-292.1stageLink
102014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 2: Sant’Angelo di Gatteo - Sogliano al Rubicone 160.2km (Peter Kennaugh, GBr, won)RusVelo2014-03-282.1stageLink
372014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 1a: Gatteo 99.5km (Ben Swift, GBr, won)RusVelo2014-03-272.1stageLink
472014 Volta ao Algarve 2014 Stage 5: Tavira - Vilamoura 155.8km (Mark Cavendish, GBr, won)RusVelo2014-02-232.1stageLink
102014 Volta ao Algarve 2014 Stage 4: Almodôvar - Alto do Malhão (Loulé) 164.5km (Alberto Contador, Spa, won)RusVelo2014-02-222.1stageLink
682014 Volta ao Algarve 2014 Stage 3: Vila de Bispo - Sagres 13.6km (Michal Kwiatkowski, Pol, won)RusVelo2014-02-212.1stageLink
82014 Volta ao Algarve 2014 Stage 2: Lagoa - Monchique 196km (Michal Kwiatkowski, Pol, won)RusVelo2014-02-202.1stageLink
972014 Volta ao Algarve 2014 Stage 1: Faro - Albufeira 160km (Sacha Modolo, Ita, won)RusVelo2014-02-192.1stageLink
2013 Races
252013 Gran Premio Bruno Beghelli 2013 (Leonardo Fabio Duque, Aguardiente Antioqueño Idea, won)RusVelo2013-10-13RacehomeonedayLink
242013 Giro dell'Emilia 2013 (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-10-12RacehomeonedayLink
222013 Tour de Vendée 2013 (Nacer Bouhanni, Fra, won)RusVelo2013-10-06RacehomeonedayLink
192013 Milano-Torino 2013 (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-10-02RacehomeonedayLink
212013 GP Industria & Commercio di Prato 2013 (Gianfranco Zilioli, Ita, won)RusVelo2013-09-22RacehomeonedayLink
282013 G.P. Costa degli Etruschi 2013 (Michele Scarponi, Ita, won)RusVelo2013-09-21RacehomeonedayLink
112013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 3: Gorle - Bergamo 159.1km (Alexey Tsatevitch, Rus, won)RusVelo2013-09-072.1stageLink
92013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 2: Boltiere - Foppolo 153.3km (Patrik Sinkewitz, Ger, won)RusVelo2013-09-062.1stageLink
42013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 1: Brembate di Sopra - Valtorta 168.4km (Patrik Sinkewitz, Ger, won)RusVelo2013-09-052.1stageLink
202013 Memorial Marco Pantani 2013 (Sacha Modolo, Ita, won)RusVelo2013-08-31RacehomeonedayLink
DNF2013 Châteauroux Classic de l'Indre Trophée Fenioux 2013 (Bryan Coquard, Fra, won)Accent Jobs-Wanty2013-08-25RacehomeonedayLink
102013 Tre Valli Varesine 2013 (Kristijan Durasek, Cro, won)RusVelo2013-08-23RacehomeonedayLink
DNF2013 GP Banca di Legnano - Coppa Bernocchi 2013 (Sacha Modolo, Ita, won)RusVelo2013-08-22RacehomeonedayLink
162013 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze 2013 (Filippo Pozzato, Ita, won)RusVelo2013-08-21RacehomeonedayLink
572013 Tour de Slovénie 2013 Stage 4: Brežice - Novo mesto 155.8km (Brett Lancaster, Aus, won)RusVelo2013-06-162.1stageLink
182013 Tour de Slovénie 2013 Stage 3: Škofja Loka - Vršič 170km (Radoslav Rogina, Slo, won)RusVelo2013-06-152.1stageLink
372013 Tour de Slovénie 2013 Stage 2: Kočevje - Višnja Gora 168.5km (Fabio Felline, Ita, won)RusVelo2013-06-142.1stageLink
462013 Tour de Slovénie 2013 Stage 1 (ITT): Ljubljana 8.8km (Svein Tuft, Can, won)RusVelo2013-06-132.1stageLink
402013 Tour of Estonia 2013 Stage 3: Tallinn - Tartu 185km (Angelo Furlan, Ita, won)RusVelo2013-05-312.1stageLink
422013 Tour of Estonia 2013 Stage 1b: Tallinn (ITT) 3km (Gert Joeäär, Est, won)RusVelo2013-05-302.1stageLink
872013 Tour of Estonia 2013 Stage 1a: Viimsi 125km (Leonid Krasnov, Rus, won)RusVelo2013-05-302.1stageLink
512013 Five Rings of Moscow 2013 Stage 4: Moscow, Circuit race 129.6km (Joaquin Sobrino, Spa, won)RusVelo2013-05-092.2stageLink
182013 Five Rings of Moscow 2013 Stage 3: Moscow (Krylatskoe Ring) 163.2km (Sergey Klimov, Lokomotiv, won)RusVelo2013-05-082.2stageLink
362013 Five Rings of Moscow 2013 Stage 2: Moscow (Luzhnetskoe Ring) 172.8km (Maxim Pokidov, Rus, won)RusVelo2013-05-072.2stageLink
132013 Five Rings of Moscow 2013 Stage 1: Moscow (Vorobievskoe Ring) 161.5km (Vitaliy Buts, Ukraine, won)RusVelo2013-05-062.2stageLink
62013 Five Rings of Moscow 2013 Prologue: Moscow (Kremlin Ring) (ITT) 6.8km (Andriy Vasylyuk, Ukr, won)RusVelo2013-05-052.2stageLink
512013 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 2013 (Simon Spilak, Slo, won)RusVelo2013-05-01RacehomeonedayLink
232013 Giro della Toscana 2013 (Mattia Gavazzi, Ita, won)RusVelo2013-04-28RacehomeonedayLink
342013 GP Industria & Artigianato - Larciano 2013 (Mauro Santambrogio, Ita, won)RusVelo2013-04-27RacehomeonedayLink
632013 Giro del Trentino 2013 Stage 4: Arco - Sega di Ala 166.8km (Vincenzo Nibali, Ita, won)RusVelo2013-04-192.HCstageLink
722013 Giro del Trentino 2013 Stage 3: Pergine Valsugana - Condino (Valle delle Chiese) 176.1km (Ivan Santaromita, Swi, won)RusVelo2013-04-182.HCstageLink
632013 Giro del Trentino 2013 Stage 2: Sillian (Austria) - Vetriolo Terme 224.8km (Kanstantin Siutsou, Beloyrissia, won)RusVelo2013-04-172.HCstageLink
DNF2013 Giro del Trentino 2013 Stage 1b: Lienz (TTT) 14.1km (Kanstantin Siutsou, Beloyrissia, won)RusVelo2013-04-162.HCstageLink
812013 Giro del Trentino 2013 Stage 1a: Lienz 128.5km (Maxime Bouet, Fra, won)RusVelo2013-04-162.HCstageLink
72013 Vuelta a Castilla y Leon 2013 Stage 3: Aguilar de Cam - Cervera del Pisuerga 183.1km (Ruben Plaza, Spa, won)RusVelo2013-04-142.1stageLink
532013 Vuelta a Castilla y Leon 2013 Stage 2: Ureña - Palencia 164.1km (Juan Jose Lobato, Spa, won)RusVelo2013-04-132.1stageLink
292013 Vuelta a Castilla y Leon 2013 Stage 1: Arevalo - Valladolid 194.8km (Pablo Urtasun, Spa, won)RusVelo2013-04-122.1stageLink
DNF2013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 5: Monticelli Terme - Fiorano Modenese 141.1km (Damiano Caruso, Ita, won)RusVelo2013-03-242.1stageLink
582013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 4: Crevalcore (ITT) 14.3km (Adriano Malori, Ita, won)RusVelo2013-03-232.1stageLink
922013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 3: Zola Predosa - Piane di Mocogno 157km (Damiano Cunego, Ita, won)RusVelo2013-03-222.1stageLink
222013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 2: Gatteo - Sogliano al Rubicone 162.3km (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-03-212.1stageLink
DNF2013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1b: Sant'Angelo - Gatteo Mare (TTT) 11.2km (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-03-202.1stageLink
712013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1a: Gatteo 99.5km (Fabio Felline, Ita, won)RusVelo2013-03-202.1stageLink
432013 Cholet - Pays De Loire 2013 (Damien Gaudin, Fra, won)RusVelo2013-03-17RacehomeonedayLink
DNF2013 Classic Loire Atlantique 2013 (Edwig Cammaerts, Bel, won)RusVelo2013-03-16RacehomeonedayLink
552013 Trofeo Laigueglia 2013 (Filippo Pozzato, Ita, won)RusVelo2013-02-16RacehomeonedayLink
842013 Trofeo Platja de Muro 2013 (Leigh Howard, Aus, won)RusVelo2013-02-06RacehomeonedayLink
DNF2013 Trofeo Deià 2013 (Alejandro Valverde Belmonte, Spa, won)RusVelo2013-02-05RacehomeonedayLink
2012 Races
642012 Sparkassen Munsterland Giro 2012 (Marcel Kittel, Ger, won)RusVelo2012-10-031.1onedayLink
112012 Duo Normand 2012 (Luke Durbridge, , won)/ Nikolai Trussov (Rus) RusVelo2012-09-301.1onedayLink
DNF2012 UCI Road World Championships 2012 Elite Men road race: 261km (Philippe Gilbert, Bel, won)Russian Federation2012-09-23CMstageLink
292012 UCI Road World Championships 2012 Elite Men time trial: 45.7km (Tony Martin, Ger, won)Russian Federation2012-09-19CMstageLink
272012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 7: Denver (ITT) 15.3km (Taylor Phinney, USA, won)RusVelo2012-08-262.HCstageLink
302012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 6: Golden - Boulder 166.2km (Rory Sutherland, Aus, won)RusVelo2012-08-252.HCstageLink
472012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 5: Breckenridge - Colorado Springs 189.7km (Tyler Farrar, USA, won)RusVelo2012-08-242.HCstageLink
372012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 4: Aspen - Beaver Creek 156.4km (Jens Voigt, Ger, won)RusVelo2012-08-232.HCstageLink
822012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 3: Gunnison - Aspen 210km (Thomas Danielson, USA, won)RusVelo2012-08-222.HCstageLink
622012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 2: Montrose - Crested Butte 159.6km (Tejay van Garderen, USA, won)RusVelo2012-08-212.HCstageLink
352012 USA Pro Cycling Challenge 2012 Stage 1: Durango - Telluride 202.1km (Tyler Farrar, USA, won)RusVelo2012-08-202.HCstageLink
482012 Circuito de Getxo "Memorial Ricardo Otxoa" 2012 (Giovanni Visconti, Ita, won)RusVelo2012-07-31RacehomeonedayLink
192012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 13: Lanzhou Circuit Race 78km (Luka Mezgec, Slo, won)RusVelo2012-07-12stageLink
662012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 12: Zhongwei - Baiyin 220km (Andrea Guardini, , won)RusVelo2012-07-11stageLink
312012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 11: Zhongwei Circuit Race 107km (Luka Mezgec, Slo, won)RusVelo2012-07-10stageLink
332012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 10: Wuwei - Jingtai 191km (Andrea Guardini, , won)RusVelo2012-07-09stageLink
382012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 9: Zhangye Stage 117km (Andrea Guardini, , won)RusVelo2012-07-08stageLink
382012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 8: Qilian - Zhangye 200km (Artur Ershov, Russian Federation, won)RusVelo2012-07-07stageLink
362012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 7: Qilian Circuit Race 104km (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)RusVelo2012-07-05stageLink
42012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 6: Xihaizhen - Mole Town 123km (Luka Mezgec, Slo, won)RusVelo2012-07-04stageLink
352012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 5: Tianjun - Xihaizhen 205km (Juan Jose Lobato Del Valle, , won)RusVelo2012-07-03stageLink
332012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 4: Qinghai Lake - Chaqia 148km (Luka Mezgec, Slo, won)RusVelo2012-07-02stageLink
32012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 3: Xining - Qinghai Lake 147km (Hossein Alizadeh, IRI, won)RusVelo2012-07-01stageLink
262012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 2: Duoba Base - Huzhu 122km (Luka Mezgec, Slo, won)RusVelo2012-06-30stageLink
632012 Tour of Qinghai Lake 2012 Stage 1: Xining Circuit Race 96.8km (Fabian Schnaidt, Ger, won)RusVelo2012-06-29stageLink
692012 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2012 Stage 4 : Schijndel - Boxtel 182km (Marcel Kittel, Ger, won)RusVelo2012-06-17stageLink
332012 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2012 Stage 3: Verviers - La Gileppe (Jalhay) 184km (Lars Boom, Ned, won)RusVelo2012-06-16stageLink
562012 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2012 Stage 2: Nuth (Schimmert) 167km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2012-06-15stageLink
562012 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2012 Stage 1: Eindhoven - Sittard/Geleen 151km (Marcel Kittel, Ger, won)RusVelo2012-06-14stageLink
32012 Tour of Belgium 2012 Stage 5: Clavier - Engis 208.5km (Carlos Alberto Betancur Gomez, , won)RusVelo2012-05-27stageLink
92012 Tour of Belgium 2012 Stage 4 (ITT): Turnhout - Arendonk 20.5km (Tony Martin, Ger, won)RusVelo2012-05-26stageLink
842012 Tour of Belgium 2012 Stage 3: Knokke-Heist - Beveren 173.5km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2012-05-25stageLink
602012 Tour of Belgium 2012 Stage 2: Lochristi - Knokke-Heist 170.7km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2012-05-24stageLink
752012 Tour of Belgium 2012 Stage 1: Mechelen - Buggenhout 162km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2012-05-23stageLink
282012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 5: Gjøvik - Hønefoss 165km (Russell Downing, GBr, won)RusVelo2012-05-20stageLink
82012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 4: Hamar - Lillehammer 205km (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)RusVelo2012-05-19stageLink
582012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 3: Lillestrøm - Elverum 185km (Aidis Kruopis, Fra, won)RusVelo2012-05-18stageLink
562012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 2: Oslo - Drammen 155km (Raymond Kreder, Ned, won)RusVelo2012-05-17stageLink
672012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 1: Sandefjord - Tønsberg 185km (Jonas Ahlstrand, Swe, won)RusVelo2012-05-16stageLink
12012 Vuelta a la Comunidad de Madrid 2012 Stage 2: Colmenar Viejo - Alto la Morcuera 182km (Sergey Firsanov, Bel, won)RusVelo2012-05-06stageLink
32012 Vuelta a la Comunidad de Madrid 2012 Stage 1: Madrid (ITT) 7.8km (Jonathan Castroviejo Nicolas, Spa, won)RusVelo2012-05-05stageLink
32012 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt 2012 (Moreno Moser, Ita, won)RusVelo2012-05-01onedayLink
332012 Giro della Toscana 2012 (Alessandro Ballan, Ita, won)RusVelo2012-04-29onedayLink
62012 GP Industria & Artigianato - Larciano 2012 (Filippo Pozzato, Ita, won)RusVelo2012-04-28onedayLink
482012 Volta Limburg Classic 2012 (Pavel Brutt, Rus, won)RusVelo2012-03-31onedayLink
2011 Races
312011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 4: Shumen - Dobrich 135km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Itera-Katusha2011-09-13stageLink
372011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 2: Troyan - Veliko Tarnovo 100km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Itera-Katusha2011-09-12stageLink
162011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 3: Veliko Tarnovo - Shumen 142km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Itera-Katusha2011-09-12stageLink
342011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 1: Sofia - Troyan 180km (Pavel Kochetkov, Rus, won)Itera-Katusha2011-09-11stageLink
102011 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2011 Stage 4: Gorle - Bergamo 147.4km (Giovanni Visconti, Ita, won)Itera-Katusha2011-09-03stageLink
412011 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2011 Stage 3: Alzano Lombardo 162.5km (Sacha Modolo, Ita, won)Itera-Katusha2011-09-02stageLink
402011 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2011 Stage 2: Calcinato 199km (Sacha Modolo, Ita, won)Itera-Katusha2011-09-01stageLink
62011 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2011 Stage 1: Nembro - Castione della Presolana 176.9km (Thibaut Pinot, Fra, won)Itera-Katusha2011-08-31stageLink
552011 Châteauroux Classic de l'Indre Trophée Fenioux 2011 (Anthony Ravard, Fra, won)Itera-Katusha2011-08-21onedayLink
632011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 10: Sintra - Lisboa 152.6km (Francesco Gavazzi, Ita, won)Itera-Katusha2011-08-15stageLink
212011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 9: Covilhã - Sertã 182.3km (Jacob Rathe, USA, won)Itera-Katusha2011-08-14stageLink
262011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 8: Seia - Torre 182.8km (Andre Cardoso, Por, won)Itera-Katusha2011-08-13stageLink
122011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 7: Sabugal - Guarda (ITT) 35.3km (Ricardo Mestre, Por, won)Itera-Katusha2011-08-12stageLink
282011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 6: Aveiro - Castelo Branco 215.9km (Francesco Gavazzi, Ita, won)Itera-Katusha2011-08-11stageLink
222011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 5: Oliveira do Hospital - Viseu 150.3km (Andrea Guardini, , won)Itera-Katusha2011-08-09stageLink
72011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 4: Lamego - Gouveia 182.3km (Jose Vicente Toribio Alcolea, Spa, won)Itera-Katusha2011-08-08stageLink
62011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 3: Viana do Castelo - Mondim de Basto 151km (Hernani Broco, Por, won)Itera-Katusha2011-08-07stageLink
222011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 2: Oliveira de Azeméis - Santo Tirso 182.2km (Sergio Miguel Vieira Ribeiro, Por, won)Itera-Katusha2011-08-06stageLink
492011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 1: Trofa - Oliveira do Bairro 187.7km (Sergio Miguel Vieira Ribeiro, Por, won)Itera-Katusha2011-08-05stageLink
672011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Prologue: Fafe (ITT) 2.2km (Hugo Sabido, Por, won)Itera-Katusha2011-08-04stageLink
852011 Sparkassen Giro 2011 (Pieter Van Speybroeck, Bel, won)Itera-Katusha2011-07-31onedayLink
352011 Central European Budapest GP 2011 (Andris Smirnovs, Lat, won)Itera-Katusha2011-07-24onedayLink
622011 Miskolc GP 2011 (Matija Kvasina, Cro, won)Itera-Katusha2011-07-23onedayLink
562011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 9: Lanzhou 94.2km (Sacha Modolo, Ita, won)Russia2011-07-10stageLink
672011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 8: Xining - Lanzhou 239.2km (Rico Rogers, NZl, won)Russia2011-07-09stageLink
632011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 7: Qilian - Menyuan 170.4km (Mehdi Sohrabi, Iran, won)Russia2011-07-08stageLink
382011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 6: Qilian 103km (Yuriy Metlushenko, , won)Russia2011-07-07stageLink
102011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 5: Xihaizhen - Mole Town,Qilian 123km (Sacha Modolo, Ita, won)Russia2011-07-06stageLink
722011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 4: Bird Island - Xihaizhen 152.4km (Robert Forster, Ger, won)Russia2011-07-05stageLink
522011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 3: Qinghai Lake - Bird Island 120.6km (Gregor Gazvoda, Slo, won)Russia2011-07-04stageLink
212011 Tour de Serbie 2011 Stage 7: Lepenski Vir - Belgrade 168km (Sébastien Jullien, Fra, won)Itera-Katusha2011-06-19stageLink
282011 Tour de Serbie 2011 Stage 6: Sokobanja - Kladovo 189.5km (Tim Meeusen, Bel, won)Itera-Katusha2011-06-18stageLink
242011 Tour de Serbie 2011 Stage 5: Niš - Sokobanja 84.5km (Angelo Furlan, Ita, won)Itera-Katusha2011-06-17stageLink
282011 Tour de Serbie 2011 Stage 4: Užice - Niš 233km (Angelo Furlan, Ita, won)Itera-Katusha2011-06-16stageLink
72011 Tour de Serbie 2011 Stage 3: Pale - Bajina Basta Tara 171.7km (Michael Rasmussen, Den, won)Itera-Katusha2011-06-15stageLink
92011 Tour de Serbie 2011 Stage 2: Banja Koviljaca - Pale 166.5km (Gabor Kasa, SCG, won)Itera-Katusha2011-06-14stageLink
262011 Tour de Serbie 2011 Stage 1: Ruma Vrdnik 111.6km (Angelo Furlan, Ita, won)Itera-Katusha2011-06-13stageLink
22011 Tour of Slovakia 2011 Stage 8: Cunovo/Vodné Dielo - Gabcíkovo (Vodné Dielo) 31.9km (Nikita Novikov, Rus, won)Itera-Katusha2011-06-11stageLink
212011 Tour of Slovakia 2011 Stage 7: Trnava 141.5km (Ariel Maximiliano Richeze, Argentina, won)Itera-Katusha2011-06-10stageLink
242011 Tour of Slovakia 2011 Stage 6: Šahy - Trnava 170.1km (Ariel Maximiliano Richeze, Argentina, won)Itera-Katusha2011-06-09stageLink
262011 Tour of Slovakia 2011 Stage 5: Cierny Váh/Vodné Dielo - Velký Krtíš 184.5km (Mykhaylo Koronenko, Ukr, won)Itera-Katusha2011-06-08stageLink
532011 Tour of Slovakia 2011 Stage 4: L. Mikuláš/Tatralandia 160.8km (Pawel Cieslik, Pol, won)Itera-Katusha2011-06-07stageLink
472011 Tour of Slovakia 2011 Stage 3: Rajec - Liptovský Mikuláš 138.4km (Miguel Angel Rubiano Chavez, Colombia, won)Itera-Katusha2011-06-06stageLink
222011 Tour of Slovakia 2011 Stage 2: Handlová 180km (Nikita Novikov, Rus, won)Itera-Katusha2011-06-05stageLink
182011 Tour of Slovakia 2011 Stage 1: Nováky - Zemiaske Kostolany 150.1km (Ariel Maximiliano Richeze, Argentina, won)Itera-Katusha2011-06-04stageLink
342011 Five rings of Moscow 2011 Stage 3: Moscow 163.2km (Ariel Maximiliano Richeze, Argentina, won)Itera-Katusha2011-05-08stageLink
342011 Five rings of Moscow 2011 Stage 2: Moscow 120km (Ariel Maximiliano Richeze, Argentina, won)Itera-Katusha2011-05-07stageLink
12011 Five rings of Moscow 2011 Stage 1: Moscow 148km (Sergey Firsanov, Bel, won)Itera-Katusha2011-05-06stageLink
222011 Memorial of Oleg Dyachenko 2011 (Dmitri Kosyakov, Rus, won)Itera-Katusha2011-05-01onedayLink
52011 Mayor Cup 2011 (Ivan Stevic, Yug, won)Itera-Katusha2011-04-30onedayLink
12011 Grand Prix of Adygeya 2011 Stage 3: Maikop - Guamka 153km (Sergey Firsanov, Bel, won)Itera-Katusha2011-04-22stageLink
252011 Grand Prix of Adygeya 2011 Stage 2: Maikop 172km (Oleksandr Martynenko, Ukraine, won)Itera-Katusha2011-04-21stageLink
82011 Grand Prix of Adygeya 2011 Stage 1: Kamenomostskiy - Pobeda (ITT) 1.5km (Dimitri Gaymitdihov, Rus, won)Itera-Katusha2011-04-20stageLink
92011 Grand Prix of Donetsk 2011 (Yuriy Agarkov, Ukr, won)Itera-Katusha2011-04-17onedayLink
212011 Grand Prix of Sochi 2011 Stage 5: Nebug - Krasnodar 163km (Yuriy Agarkov, Ukr, won)Itera-Katusha2011-04-10stageLink
72011 Grand Prix of Sochi 2011 Stage 4: Nebug 170km (Sergei Rudaskov, Rus, won)Itera-Katusha2011-04-09stageLink
162011 Grand Prix of Sochi 2011 Stage 3: Novorossiysk - Nebug 180km (Sergei Rudaskov, Rus, won)Itera-Katusha2011-04-08stageLink
632011 Grand Prix of Sochi 2011 Stage 1: Krasnodar - Anapa 176km (Grischa Janorschke, Ger, won)Itera-Katusha2011-04-06stageLink
DNF2011 Hel van het Mergelland 2011 (Pim Ligthart, Ned, won)Itera-Katusha2011-04-02onedayLink
452011 Tour de Normandie 2011 Stage 8: Bagnoles De L’Orne - Caen 135km (Tino Thömel, Ger, won)Itera-Katusha2011-03-27stageLink
42011 Tour de Normandie 2011 Stage 7: Gouville/Mer - Bagnoles De L’Orne 170km (Alexandre Blain, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-26stageLink
402011 Tour de Normandie 2011 Stage 6: Domfront - Agon Coutainville 177km (Fabien Bacquet, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-25stageLink
522011 Tour de Normandie 2011 Stage 5: Elbeuf Sur Seine - Flers 190km (Jean-Marc Bideau, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-24stageLink
542011 Tour de Normandie 2011 Stage 4: Grand Couronne - Elbeuf Sur Seine 72km (Fabien Bacquet, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-23stageLink
752011 Tour de Normandie 2011 Stage 3: Forges Les Eaux - Grand Couronne 83km (Guillaume Blot, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-23stageLink
542011 Tour de Normandie 2011 Stage 2: Colombelles - Forges Les Eaux 196km (Thomas Vedel Kvist, Denmark, won)Itera-Katusha2011-03-22stageLink
1062011 Tour de Normandie 2011 Stage 1: Mondeville 4km (Tobias Ludvigsson, Swe, won)Itera-Katusha2011-03-21stageLink
112011 La Roue Tourangelle Région Centre - Classic Loire Touraine Vignobles & Chateaux 2011 (David Veilleux, Can, won)Itera-Katusha2011-03-20onedayLink
322011 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 2011 (Barry Markus, Netherlands, won)Itera-Katusha2011-03-13onedayLink
972011 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 2011 Stage 3 (ITT): Murcia 12.4km (Alberto Contador Velasco, Spa, won)Itera-Katusha2011-03-06stageLink
272011 Vuelta Ciclista a la Region de Murcia 2011 Stage 2: Estrella de Levante (Murcia) - entro de Interpretación de Sierra Espuña 183.2km (Alberto Contador Velasco, Spa, won)Itera-Katusha2011-03-05stageLink
412011 Gran Premio Regio Insubrica 2011 (Giovanni Visconti, Ita, won)Itera-Katusha2011-02-26onedayLink
2010 Races
72010 Chrono Champenois - Trophée Européen 2010 (Rasmus Christian Quaade, , won)Russia2010-09-12onedayLink
352010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 6: Høng - Rudersdal 185km (Hayden Roulston, NZl, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-08stageLink
212010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 4: Nyborg - Odense 100km (Mark Renshaw, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-07stageLink
242010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 5 (ITT): Middelfart 19.4km (Svein Tuft, Can, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-07stageLink
62010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 3: Hadsten - Vejle 185km (Matti Breschel, Den, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-06stageLink
572010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 2: Vildbjerg - Randers 170km (Michael van Stayen, Rabobank Continental Team, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-05stageLink
502010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 1: Holstebro 175km (Matthew Harley Goss, Australia, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-04stageLink
DNF2010 Ronde de l'Oise Stage 4: Clermont - Rantigny 180.2km (Julien Antomarchi, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-132.2stageLink
432010 Ronde de l'Oise Stage 3: Ravenel - Verneuil en Halatte 184.9km (Niko Eeckhout, , won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-122.2stageLink
102010 Ronde de l'Oise Stage 2: Chantilly - Thourotte 188.2km (Nadir Haddou, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-112.2stageLink
502010 Ronde de l'Oise Stage 1: Auneuil - Ribécourt 125km (Jarl Salomein, Bel, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-102.2stageLink
112010 Ringerike GP Stage 5: Hønefoss 160km (Christoph Pfingsten, Ger, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-062.2stageLink
22010 Ringerike GP Stage 4: Hønefoss 175km (Christer Rake, Nor, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-052.2stageLink
172010 Ringerike GP Stage 3: Drammen - Vikersund 150km (Michael Matthews, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-042.2stageLink
412010 Ringerike GP Stage 2: Geilo - Krokstadelva 200km (Michael Matthews, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-032.2stageLink
122010 Ringerike GP Stage 1: Geilo 135km (Alexander Wetterhall, Swe, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-022.2stageLink
DNF2010 Rogaland GP (Vitaliy Popkov, Ukr, won)Team Designa Køkken - Blue Water2010-05-301.2onedayLink
332010 Five rings of Moscow Prologue (ITT): Krylatskoe 4.1km (Ivan Kovalev, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-05-062.2stageLink
102010 Grand Prix of Moscow (Esad Hasanovic, SCG, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-05-031.2onedayLink
62010 Memorial of Oleg Dyachenko (Alexandre Mironov, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-05-021.2onedayLink
112010 Mayor Cup (Zolt Der, Yug, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-05-011.2onedayLink
272010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 5: Blois Ville - Bloise Ville 97.5km (François Lamiraud, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-182.2stageLink
72010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 4: Saint Gervais La Foret - Challais 174km (Rudy Lesschaeve, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-172.2stageLink
252010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 3: Villebarou - Ange 185.5km (Alexander Vrychev, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-162.2stageLink
282010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 2: Lamotte Beuvron - Vendome 194km (Steve Le Hyaric, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-152.2stageLink
542010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 1: Blois - Mer 139.6km (Alexander Vrychev, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-142.2stageLink
152010 Dwars door Drenthe (Enrico Rossi, Ita, won)Team Designa Køkken2010-04-111.1onedayLink
582010 Albert Achterhes Profronde van Drenthe (Alberto Ongarato, Ita, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-101.1onedayLink
512010 Rund um Köln (Juan Jose Haedo, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-051.1onedayLink
462010 Hel van het Mergelland (Yann Guyot, Fra, won)Team Designa Køkken2010-04-031.1onedayLink
322010 Tour de Normandie Stage 8: Bagnoles de l'Orne - Caen 142km (Sven Godts, Bel, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-282.2stageLink
212010 Tour de Normandie Stage 7: Ducey - Bagnoles de l'Orne 172km (Laurent Pichon, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-272.2stageLink
352010 Tour de Normandie Stage 6: Domfront - Avranches 171km (Alexandre Mironov, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-262.2stageLink
222010 Tour de Normandie Stage 5: Elbeuf sur Seine - Flers 188km (Sven Vandousselaere, Belgium, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-252.2stageLink
802010 Tour de Normandie Stage 3: Forges les Eaux - Grand Couronne 84km (Daniel Schorn, Aut, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-242.2stageLink
742010 Tour de Normandie Stage 4: Grand Couronne - Elbeuf sur Seine 72km (Jimmy Casper, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-242.2stageLink
452010 Tour de Normandie Stage 2: Colombelles - Forges les Eaux 198km (Adrien Petit, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-232.2stageLink
762010 Tour de Normandie Stage 1: Mondeville (ITT) 4.8km (Jetse Bol, Ned, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-222.2stageLink
562010 Classic Loire Atlantique (Laurent Mangel, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-201.2onedayLink
1302010 Nokere-Koerse (Jens Keukeleire, Bel, won)Designa Kokken2010-03-171.1onedayLink
2009 Races
322009 Ringerike GP Stage 5 (Stian Remme, Nor, won)Team Designa Køkken2009-06-072.2stageLink
102009 Ringerike GP Stage 4 (Sondre Sørtveit Gjerdevik, Nor, won)Team Designa Køkken2009-06-062.2stageLink
122009 Ringerike GP Stage 3 (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Designa Køkken2009-06-052.2stageLink
12009 Ringerike GP Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Team Designa Køkken2009-06-042.2stageLink
52009 Ringerike GP Stage 1 (Jimmy Hasen, Den, won)Team Designa Køkken2009-06-032.2stageLink
52009 Rogaland GP (Håvard Nybø, Nor, won)Team Designa Køkken2009-06-011.2onedayLink
102009 Five rings of Moscow Stage 3 (Alexandre Khatuntsev, Rus, won)Russia2009-05-082.2stageLink
182009 Five rings of Moscow Stage 2 (Eric Baumann, Ger, won)Russia2009-05-072.2stageLink
152009 Memorial of Oleg Dyachenko (Mikhail Antonov, Rus, won)Russia2009-05-031.2onedayLink
142009 Mayor's Cup (Mikhail Antonov, Rus, won)Russia2009-05-021.2onedayLink
382009 (Allan Johansen, Den, won)Team Designa Kokken2009-04-192.2stageLink
82009 (Christophe Laurent, Fra, won)Team Designa Kokken2009-04-182.2stageLink
342009 (Yann Guyot, Fra, won)Team Designa Kokken2009-04-172.2stageLink
132009 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Team Designa Kokken2009-04-162.2stageLink
12009 (Sergey Firsanov, Bel, won)Team Designa Køkken2009-04-042.2stageLink
72009 (Franck Vandenbroucke, Bel, won)Team Designa Køkken2009-04-042.2stageLink
602009 (Christian Jorgensen, Den, won)Team Designa Køkken2009-04-032.2stageLink
2008 Races
292008 Tour de Slovaquie Stage 5 (Christian Jorgensen, Den, won)Rietumu Bank Riga2008-09-072.2stageLink
222008 Tour de Slovaquie Stage 4b (Christian Jorgensen, Den, won)Rietumu Bank Riga2008-09-062.2stageLink
12008 Tour de Slovaquie Stage 4a (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-09-062.2stageLink
172008 Tour de Slovaquie Stage 3 (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-09-052.2stageLink
52008 Tour de Slovaquie Stage 2 (Fabio Terrenzio, Ita, won)Rietumu Bank Riga2008-09-042.2stageLink
42008 Tour de Slovaquie Stage 1 (Fabio Terrenzio, Ita, won)Rietumu Bank Riga2008-09-032.2stageLink
862008 (Anthony Ravard, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-08-311.1onedayLink
192008 Rothaus Regio-Tour Stage 5 (Markus Fothen, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-08-242.1stageLink
212008 Rothaus Regio-Tour Stage 4 (Markus Fothen, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-08-232.1stageLink
192008 Rothaus Regio-Tour Stage 3 (Robert Retschke, Ger, won)Rietumu Bank Riga2008-08-222.1stageLink
152008 Rothaus Regio-Tour Stage 2 (Dominik Klemme, Ger, won)Rietumu Bank Riga2008-08-212.1stageLink
172008 Rothaus Regio-Tour Stage 1 (Manuel Vázquez Hueso, Spa, won)Rietumu Bank Riga2008-08-202.1stageLink
12008 Way to Pekin Stage 7 (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-07-222.2stageLink
232008 Way to Pekin Stage 6 (Sergey Sarkisov, Arm, won)Rietumu Bank Riga2008-07-212.2stageLink
72008 Way to Pekin Stage 5 (Justas Volungevicius, Ltu, won)Rietumu Bank Riga2008-07-202.2stageLink
192008 Way to Pekin Stage 4 (Mart Ojavee, Est, won)Rietumu Bank Riga2008-07-182.2stageLink
12008 Way to Pekin Stage 3 (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-07-172.2stageLink
12008 Way to Pekin Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-07-162.2stageLink
42008 Way to Pekin Stage 1 (Alexandre Mironov, Rus, won)Rietumu Bank Riga2008-07-152.2stageLink
142008 Way to Pekin Prologue (Alexander Lebedev, Rus, won)Rietumu Bank Riga2008-07-142.2stageLink
362008 Boucles de la Mayenne Stage 3 (Martin Garrido Mayorga, Arg, won)Rietumu Bank Riga2008-06-222.2stageLink
152008 Boucles de la Mayenne Stage 2 (Jimmy Casper, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-06-212.2stageLink
712008 Boucles de la Mayenne Stage 1 (Piotr Ziblinski, Pol, won)Rietumu Bank Riga2008-06-202.2stageLink
812008 Boucles de la Mayenne Prologue (Nicolas Vogondy, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-06-192.2stageLink
102008 Ringerike GP Stage 5 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-06-082.2stageLink
192008 Ringerike GP Stage 4 (Alexander Kristoff, Nor, won)Rietumu Bank Riga2008-06-072.2stageLink
632008 Ringerike GP Stage 3 (Joachim Bohler, Nor, won)Rietumu Bank Riga2008-06-062.2stageLink
12008 Ringerike GP Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-06-052.2stageLink
132008 Ringerike GP Stage 1 (Bjorn Hoeben, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-06-042.2stageLink
242008 Riga GP (Normunds Lasis, Lat, won)Rietumu Bank Riga2008-06-011.2onedayLink
112008 SEB Tartu GP (Aleksejs Saramotins, Lat, won)Rietumu Bank Riga2008-05-241.1onedayLink
272008 (Lars Boom, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-04-302.2stageLink
212008 (Benoit Poilvet, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-04-292.2stageLink
1022008 (Julien Antomarchi, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-04-282.2stageLink
482008 (Lars Boom, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-04-272.2stageLink
542008 (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-04-262.2stageLink
982008 (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-04-252.2stageLink
162008 (Alexandre Mironov, Rus, won)Rietumu Bank Riga2008-04-202.2stageLink
32008 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-04-192.2stageLink
62008 (Jérémie Derangere, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-04-182.2stageLink
462008 (Jos van Emden, Ned, won)Rietumu Bank Riga2008-04-172.2stageLink
232008 Circuit des Ardennes Stage 4 (Gregor Gazvoda, Slo, won)Rietumu Bank Riga2008-04-132.2stageLink
232008 Circuit des Ardennes Stage 3 (Jonas Ljungblad, Sve, won)Rietumu Bank Riga2008-04-132.2stageLink
212008 Circuit des Ardennes Stage 2 (Jonas Ljungblad, Sve, won)Rietumu Bank Riga2008-04-122.2stageLink
262008 Circuit des Ardennes Stage 1 (Jonas Ljungblad, Sve, won)Rietumu Bank Riga2008-04-112.2stageLink
42008 Les 3 Jours de Vaucluse Stage 1 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Rietumu Bank Riga2008-02-292.2stageLink
202008 (Gatis Smukulis, Bel, won)Rietumu Bank Riga2008-02-231.2onedayLink
2007 Races
362007 Tour of Hainan Island Stage 7 (Robert Radosz, Pol, won)Russian National Team2007-11-102.1stageLink
82007 Tour of Hainan Island Stage 6 (Roman Klimov, Rus, won)Russian National Team2007-11-092.1stageLink
272007 Tour of Hainan Island Stage 5 (Robert Radosz, Pol, won)Russian National Team2007-11-082.1stageLink
242007 Tour of Hainan Island Stage 4 (Serguei Koudentsov, Rus, won)Russian National Team2007-11-072.1stageLink
372007 Tour of Hainan Island Stage 3 (Serguei Koudentsov, Rus, won)Russian National Team2007-11-062.1stageLink
762007 Tour of Hainan Island Stage 2 (Serguei Koudentsov, Rus, won)Russian National Team2007-11-052.1stageLink
392007 Tour of Hainan Island Stage 1 (Serguei Koudentsov, Rus, won)Russian National Team2007-11-042.1stageLink
522007 Tour of Hainan Island Prologue (Serguei Koudentsov, Rus, won)Russian National Team2007-11-032.1stageLink
32007 Szlakiem Walk Majora Hubala Stage 3 (Daniel Czajkowski, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-08-262.2stageLink
82007 Szlakiem Walk Majora Hubala Stage 2 (Krzysztof Jezowski, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-08-252.2stageLink
512007 Szlakiem Walk Majora Hubala Stage 1 (Mateusz Komar, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-08-242.2stageLink
482007 Szlakiem Walk Majora Hubala Prologue (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-08-242.2stageLink
72007 Puchar Ministra Obrony Narodowej (Tarmo Raudsepp, Est, won)Rietumu Banka-Riga2007-08-151.2onedayLink
92007 Memorial Henryka Lasaka (Krzysztof Jezowski, Pol, won)Rietmu Bank-Riga2007-08-121.1onedayLink
32007 Puchar Uzdrowisk Karpackich (Mateusz Mroz, Pol, won)Rietumu Banka-Riga2007-08-111.2onedayLink
372007 Dookola Mazowsza Stage 4 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-262.2stageLink
412007 Dookola Mazowsza Stage 2 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-252.2stageLink
442007 Dookola Mazowsza Stage 3 (Marek Wesoly, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-252.2stageLink
512007 Dookola Mazowsza Stage 1 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-242.2stageLink
DNF2007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 6 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-082.1stageLink
442007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 5 (Tilo Schüler, Ger, won)Rietumu Bank2007-07-072.1stageLink
542007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 4 (Lukasz Bodnar, Cze, won)Rietumu Bank2007-07-072.1stageLink
872007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 3 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank2007-07-062.1stageLink
792007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 2 (Matija Kvasina, Cro, won)Rietumu Bank2007-07-052.1stageLink
572007 Course de Solidarnosc et des Champions Olympiques Stage 1 (Piotr Zaradny, Pol, won)Rietumu Bank Riga2007-07-042.1stageLink
82007 Mayor Cup (Denis Galimzyanov, Rus, won)Rietumu Bank Riga2007-05-031.2onedayLink
92007 Circuit des Ardennes Stage 4 (Rein Taaramäe, Est, won)Rietumu Bank Riga2007-04-152.2stageLink
32007 Circuit des Ardennes Stage 3 (Tony Martin, Ger, won)Rietumu Bank Riga2007-04-152.2stageLink
302007 Circuit des Ardennes Stage 2 (Tomas Buchacek, Cze, won)Rietumu Bank Riga2007-04-142.2stageLink
62007 Circuit des Ardennes Stage 1 (Bart Oegema, Ned, won)Rietumu Bank Riga2007-04-132.2stageLink
102007 (Maarten Neyens, Bel, won)Rietumu Bank2007-04-092.2stageLink
152007 (Jimmy Hasen, Den, won)Rietumu Bank2007-04-082.2stageLink
182007 (Tom Leezer, Ned, won)Rietumu Bank2007-04-082.2stageLink
882007 (Normunds Lasis, Lat, won)Rietumu Bank2007-04-072.2stageLink
822007 Tour de Normandie Stage 2 (Mattia Gavazzi, Ita, won)Rietumu Bank Riga2007-03-272.2stageLink
2006 Races
12006 Tour de Bulgaria Stage 5a (Sergey Firsanov, Bel, won)Rietumu Banka2006-09-122.2stageLink
62006 Tour de Slovaquie Stage 2 (Grega Bole, Slo, won)Team Rietumu Banka Riga2006-08-312.2stageLink
252006 Tour de Slovaquie Stage 1 (Karsten Ellerup Nielsen, Den, won)Team Rietumu Banka Riga2006-08-302.2stageLink
92006 Scandinavian Open Road Race (Evald Boasson Hagen, Nor, won)Rietumu Bank Riga2006-07-301.2onedayLink
12006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 6 (Sergey Firsanov, Bel, won)Team Premier (Russia)2006-06-112.2stageLink
132006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 7 (Marcin Sapa, Pol, won)Team Premier (Russia)2006-06-112.2stageLink
332006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 5 (Denys Kostyuk, Ukr, won)Team Premier (Russia)2006-06-102.2stageLink
212006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 4 (Pawel Szaniawski, Pol, won)Team Premier (Russia)2006-06-092.2stageLink
352006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 3 (Piotr Zaradny, Pol, won)Team Premier (Russia)2006-06-082.2stageLink
332006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 2 (Bartlomiej Matysiak, Pol, won)Team Premier (Russia)2006-06-072.2stageLink
582006 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 1 (Michal Pawlyta, Pol, won)Team Premier (Russia)2006-06-062.2stageLink
DNF2006 Olympia's Tour Stage 7 (Borut Bozic, Slo, won)Premier2006-05-202.2stageLink
1032006 Olympia's Tour Stage 6 (Tom Veelers, Ned, won)Premier2006-05-192.2stageLink
1192006 Olympia's Tour Stage 5 (Tom Veelers, Ned, won)Premier2006-05-182.2stageLink
312006 Olympia's Tour Stage 4 (Wim Stroetinga, Ned, won)Premier2006-05-172.2stageLink
1012006 Olympia's Tour Stage 3 (Marco Bos, Ned, won)Premier2006-05-162.2stageLink
1122006 Olympia's Tour Stage 2 (Borut Bozic, Slo, won)Premier2006-05-152.2stageLink
1102006 Olympia's Tour Stage 1 (Borut Bozic, Slo, won)Premier2006-05-142.2stageLink
1092006 Olympia's Tour Prologue (Rick Flens, Bel, won)Premier2006-05-132.2stageLink
362006 Five rings of Moscow Stage 5 (Nikolai Troussov, Rus, won)Russian National Team2006-05-092.2stageLink
42006 Five rings of Moscow Stage 4 (Alexandre Khatuntsev, Rus, won)Russian National Team2006-05-082.2stageLink
332006 Five rings of Moscow Stage 3 (Nikolai Troussov, Rus, won)Russian National Team2006-05-072.2stageLink
242006 Five rings of Moscow Stage 2 (Nikolai Troussov, Rus, won)Russian National Team2006-05-062.2stageLink
432006 Five rings of Moscow Stage 1 (Nikolai Troussov, Rus, won)Russian National Team2006-05-052.2stageLink
512006 Five rings of Moscow Prologue (Nikolai Troussov, Rus, won)Russian National Team2006-05-052.2stageLink
82006 Grand Prix of Sochi Stage 5 (Sergei Kolesnikov, Rus, won)Premier2006-04-262.2stageLink
32006 Grand Prix of Sochi Stage 5 (Sergei Kolesnikov, Rus, won)Premier2006-04-262.2stageLink
32006 Grand Prix of Sochi Stage 2 (Alexandre Khatuntsev, Rus, won)Premier2006-04-232.2stageLink
2005 Races
262005 Tour de Slovaquie Stage 1 (Martin Riska, Svk, won)Rietumu Bank2005-08-312.2stageLink
642005 GP Stad Zottegem (Thomas Dekker, Ned, won)Nat.Russian Team2005-08-231.1onedayLink
142005 Scandinavian Open Road Race (Christofer Stevenson, (Swe, won)Team Rietumu Bank2005-08-141.2onedayLink
DNF2005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 7 (Alexandre Mironov, Rus, won)St. Petersburg2005-06-122.2stageLink
82005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 5 (Radoslaw Romanik, Pol, won)St. Petersburg2005-06-112.2stageLink
232005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 6 (Bartosz Huzarski, Pol, won)St. Petersburg2005-06-112.2stageLink
332005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 4 (Marcin Gebka, Pol, won)St. Petersburg2005-06-102.2stageLink
282005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 3 (Bogdan Bondariew, Pol, won)St. Petersburg2005-06-092.2stageLink
1082005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 2 (Dariusz Rudnicki, Pol, won)St. Petersburg2005-06-082.2stageLink
632005 Baltyk - Karkonosze Tour Stage 1 (Piotr Zaradny, Pol, won)St. Petersburg2005-06-072.2stageLink
572005 Grand Prix Palma (Aleksander Klimienko, Ukr, won)Russian National Team2005-05-291.2onedayLink
242005 Grand Prix Jamp (Andrey Mizourov, Kaz, won)Russian National Team2005-05-271.2onedayLink
22005 Grand Prix of Sochi Stage 1 (Alexandre Khatuntsev, Rus, won)Sankt-Peterburg2005-04-232.2stageLink
2004 Races
572004 UCI World Championships - ind. RR U23 Men (Kanstantsin Siutsou, Belarus, won)35.36.432004-10-01CMonedayLink
102004 (Elia Rigotto, Ita, won)RO Saint Petersbourg2004-09-181.7.2onedayLink
412004 Tryptique des Barrages Stage 1 (Stijn Ennekens, Bel, won)RO St-Petersbourg2004-09-112.7.1stageLink
322004 GP Tell Stage 4b (Andre Greipel, Ger, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-292.7.1stageLink
282004 GP Tell Stage 4a (Janez Brajkovic, Slo, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-292.7.1stageLink
162004 GP Tell Stage 3 (Ashely Humbert, Aus, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-282.7.1stageLink
72004 GP Tell Stage 2 (Tomaz Nose, Slovenia, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-272.7.1stageLink
172004 GP Tell Stage 1 (Kai Reus, Ned, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-262.7.1stageLink
982004 GP Tell Prologue (Andre Greipel, Ger, won)Jet Lag R.O. St. Petersburg2004-08-252.7.1stageLink

Google results:

Loading...