Name: Andrey Solomennikov

Nation: Rus
Career Statistics (2004 - 2017)
No. RacesAvg PosWinsPodiumsTop10
42760.121033
Quick Stats

UCI Career Results

PosYear Race Name Team Date Cat Type
2015 Races
822015 Gran Premio Bruno Beghelli (Sonny Colbrelli, Ita, won)RusVelo2017-10-111.HConedayLink
672015 Gran Premio Città di Peccioli - Coppa Sabatini (Eduard Prades Reverte, Spa, won)RusVelo2017-10-081.1onedayLink
2017 Races
DNF2017 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 (Guillaume Martin, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-272.1multiLink
1092017 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 (Stephen Cummings, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2017-09-262.1multiLink
2015 Races
822015 GP Industria & Commercio di Prato (Daniele Bennati, Ita, won)RusVelo2017-09-201.1onedayLink
DNF2015 Memorial Marco Pantani (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2017-09-191.1onedayLink
222015 Coppa Bernocchi (Vincenzo Nibali, Ita, won)RusVelo2017-09-171.1onedayLink
742015 Brussels Cycling Classic (Dylan Groenewegen, Ned, won)RusVelo2017-09-051.HConedayLink
2017 Races
712017 Tour du Poitou-Charentes Stage 5 Tour du Poitou-Charentes Stage 5 (Marc Sarreau, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-252.1multiLink
582017 Tour du Poitou-Charentes Stage 4 Tour du Poitou-Charentes Stage 4 (Mads Pedersen, , won)Gazprom-Rusvelo2017-08-242.1multiLink
632017 Tour du Poitou-Charentes Stage 3 Tour du Poitou-Charentes Stage 3 (Elia Viviani, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-242.1multiLink
892017 Tour du Poitou-Charentes Stage 2 Tour du Poitou-Charentes Stage 2 (Nacer Bouhanni, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-232.1multiLink
532017 Tour du Poitou-Charentes Stage 1 Tour du Poitou-Charentes Stage 1 (Elia Viviani, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-222.1multiLink
2015 Races
852015 GP Stad Zottegem (Kenny De Haes, Ned, won)RusVelo2017-08-181.1onedayLink
2017 Races
242017 Tour du Limousin Stage 4 Tour du Limousin Stage 4 (Guillaume Martin, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-182.1multiLink
472017 Tour du Limousin Stage 3 Tour du Limousin Stage 3 (Cyril Gautier, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-172.1multiLink
682017 Tour du Limousin Stage 2 Tour du Limousin Stage 2 (Aléxis Vuillermoz, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-162.1multiLink
772017 Tour du Limousin Stage 1 Tour du Limousin Stage 1 (Elie Gesbert, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-152.1multiLink
1012017 Vuelta a Burgos Stage 5 Vuelta a Burgos Stage 5 (Miguel Angel Lopez, Col, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-052.HCmultiLink
352017 Vuelta a Burgos Stage 4 Vuelta a Burgos Stage 4 (Carlos Barbero, , won)Gazprom-Rusvelo2017-08-042.HCmultiLink
862017 Vuelta a Burgos Stage 3 Vuelta a Burgos Stage 3 (Mikel Landa, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-032.HCmultiLink
952017 Vuelta a Burgos Stage 2 Vuelta a Burgos Stage 2 (Matteo Trentin, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-022.HCmultiLink
2015 Races
692015 La Poly Normandie (Oliver Naesen, Bel, won)RusVelo2017-08-021.1onedayLink
2017 Races
902017 Vuelta a Burgos Stage 1 Vuelta a Burgos Stage 1 (Mikel Landa, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2017-08-012.HCmultiLink
1242017 Tour de Wallonie Stage 5 Tour de Wallonie Stage 5 (Dylan Teuns, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-07-262.HCmultiLink
952017 Tour de Wallonie Stage 4 Tour de Wallonie Stage 4 (Jean-Pierre Drucker, , won)Gazprom-Rusvelo2017-07-252.HCmultiLink
862017 Tour de Wallonie Stage 3 Tour de Wallonie Stage 3 (Dylan Teuns, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-07-242.HCmultiLink
902017 Tour de Wallonie Stage 2 Tour de Wallonie Stage 2 (Jasper De Buyst, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-07-232.HCmultiLink
732017 Rund um Köln (Gregor Mühlberger, Aut, won)Gazprom-Rusvelo2017-06-111.1onedayLink
962017 GP du Canton d'Argovie (Sacha Modolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-06-081.HConedayLink
DNF2017 Gran Premio Città di Lugano (Iuri Filosi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-05-071.HConedayLink
632017 Rund um den Finanzplatz Eschborn-Frankfurt (Alexander Kristoff, Nor, won)Gazprom-Rusvelo2017-05-01WTonedayLink
1102017 GP de Denain Porte du Hainaut (Arnaud Demare, Team Wasquehal Junior (59, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-131.HConedayLink
DNF2017 (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-121.HConedayLink
532017 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 5 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 5 (Bryan Coquard, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-072.1multiLink
682017 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 4 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 4 (Lilian Calmejane, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-062.1multiLink
652017 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 3 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 3 (Alex Dowsett, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-052.1multiLink
722017 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 2 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 2 (Bryan Coquard, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-052.1multiLink
672017 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 1 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 1 (Justin Jules, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-042.1multiLink
242017 Volta Limburg Classic (Marco Canola, Italy, won)Gazprom-Rusvelo2017-04-011.1onedayLink
952017 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b (Luke Durbridge, , won)Gazprom-Rusvelo2017-03-302.HCmultiLink
582017 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a (Marcel Kittel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-302.HCmultiLink
1112017 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 (Alexander Kristoff, Nor, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-292.HCmultiLink
1392017 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 1 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 1 (Philippe Gilbert, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-282.HCmultiLink
DNF2017 E3 Harelbeke (Greg Van Avermaet, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-24WTonedayLink
DNF2017 Dwars door Vlaanderen (Yves Lampaert, Tieltse Rennersclub, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-22WTonedayLink
DNF2017 Handzame Classic (Kristoffer Halvorsen, , won)Gazprom-Rusvelo2017-03-171.1onedayLink
1052017 Nokere Koerse - Danilith Classic (Nacer Bouhanni, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-151.HConedayLink
2015 Races
522015 Strade Bianche (Zdenek Stybar, Cze, won)RusVelo2017-03-071.HConedayLink
2017 Races
DNF2017 Dwars door West-Vlaanderen Johan Museeuw Classic (Jos van Emden, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2017-03-051.1onedayLink
2015 Races
DNF2015 SuisseGas Gran Premio Città di Lugano (Niccolo Bonifazio, Ita, won)RusVelo2017-03-011.HConedayLink
722015 Clasica de Almeria (Mark Cavendish, GBr, won)RusVelo2017-02-151.1onedayLink
DNF2015 Vuelta Ciclista a Murcia (Rein Taaramäe, Est, won)RusVelo2017-02-141.1onedayLink
2017 Races
632017 Trofeo Laigueglia (Fabio Felline, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-121.HConedayLink
952017 G.P. Costa degli Etruschi (Diego Ulissi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2017-02-051.1onedayLink
922017 Mallorca Challenge: Trofeo Palma (Daniel McLay, , won)Gazprom-Rusvelo2017-01-291.1onedayLink
732017 Challenge Mallorca: Trofeo Porreres – Felanitx – Ses Salines – Campos (Andre Greipel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2017-01-261.1onedayLink
2016 Races
742016 Abu Dhabi Tour Stage 4 Abu Dhabi Tour Stage 4 (Mark Cavendish, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-232.HCmultiLink
612016 Abu Dhabi Tour Stage 3 Abu Dhabi Tour Stage 3 (Tanel Kangert, Est, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-222.HCmultiLink
842016 Abu Dhabi Tour Stage 2 Abu Dhabi Tour Stage 2 (Mark Cavendish, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-212.HCmultiLink
932016 Abu Dhabi Tour Stage 1 Abu Dhabi Tour Stage 1 (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-10-202.HCmultiLink
512016 Giro del Piemonte (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-291.HConedayLink
DNF2016 Tre Valli Varesine (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-271.HConedayLink
272016 Gran Premio Bruno Beghelli (Nicola Ruffoni, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-251.HConedayLink
DNF2016 Giro dell'Emilia (Esteban Chaves, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-241.HConedayLink
792016 Gran Premio Città di Peccioli - Coppa Sabatini (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-221.1onedayLink
1002016 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 2 (Sam Bennett, Irl, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-212.1multiLink
882016 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 Giro della Toscana - Memorial Alfredo Martini Stage 1 (Giovanni Visconti, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-202.1multiLink
392016 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-151.1onedayLink
892016 Coppa Bernocchi (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-141.1onedayLink
832016 GP de Fourmies / La Voix du Nord (Marcel Kittel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-041.HConedayLink
632016 Brussels Cycling Classic (Tom Boonen, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-09-031.HConedayLink
DNF2016 Schaal Sels (Wout Van Aert, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-281.1onedayLink
352016 GP Stad Zottegem (Tim Merlier, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-231.1onedayLink
702016 Tour de Pologne Stage 6 Tour de Pologne Stage 6 (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2016-08-17WTmultiLink
DNF2016 Czech Cycling Tour Stage 4 Czech Cycling Tour Stage 4 (Baptiste Planckaert, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-142.1multiLink
702016 Czech Cycling Tour Stage 3 Czech Cycling Tour Stage 3 (Diego Ulissi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-132.1multiLink
672016 Czech Cycling Tour Stage 2 Czech Cycling Tour Stage 2 (Sacha Modolo, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-08-122.1multiLink
962016 Tour de Wallonie Stage 5 Tour de Wallonie Stage 5 (Dries Devenyns, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-272.HCmultiLink
582016 Tour de Wallonie Stage 4 Tour de Wallonie Stage 4 (Matteo Trentin, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-262.HCmultiLink
802016 Tour de Wallonie Stage 3 Tour de Wallonie Stage 3 (Dmitri Claeys, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-252.HCmultiLink
542016 Tour de Wallonie Stage 2 Tour de Wallonie Stage 2 (Boris Vallee, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-242.HCmultiLink
972016 Tour de Wallonie Stage 1 Tour de Wallonie Stage 1 (Tom Boonen, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-232.HCmultiLink
892016 Tour de Pologne Stage 7 Tour de Pologne Stage 7 (Alex Dowsett, GBr, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-18WTmultiLink
902016 Tour de Pologne Stage 5 Tour de Pologne Stage 5 (Tim Wellens, , won)Gazprom-Rusvelo2016-07-16WTmultiLink
792016 Tour de Pologne Stage 4 Tour de Pologne Stage 4 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-15WTmultiLink
1172016 Tour de Pologne Stage 3 Tour de Pologne Stage 3 (Niccolo Bonifazio, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-14WTmultiLink
1232016 Tour de Pologne Stage 2 Tour de Pologne Stage 2 (Fernando Gaviria, Col, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-13WTmultiLink
1542016 Tour de Pologne Stage 1 Tour de Pologne Stage 1 (Davide Martinelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-07-12WTmultiLink
352016 Tour de Slovénie Stage 4 Tour de Slovénie Stage 4 (Alexander Porsev, , won)Gazprom-Rusvelo2016-06-192.1multiLink
982016 Tour de Slovénie Stage 3 Tour de Slovénie Stage 3 (Diego Ulissi, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-182.1multiLink
1022016 Tour de Slovénie Stage 1 Tour de Slovénie Stage 1 (Jens Keukeleire, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-06-162.1multiLink
852016 GP de Denain Porte du Hainaut (Daniel McLay, , won)Gazprom-Rusvelo2016-04-141.HConedayLink
692016 (Petr Vakoc, Cze, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-131.HConedayLink
542016 Volta Limburg Classic (Floris Gerts, Ned, won)Gazprom-Rusvelo2016-04-021.1onedayLink
792016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a (Marcel Kittel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-312.HCmultiLink
672016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b (Maciej Bodnar, Pol, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-312.HCmultiLink
872016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 (Elia Viviani, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-302.HCmultiLink
672016 Dwars door Vlaanderen (Jens Debusschere, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-231.HConedayLink
842016 Handzame Classic (Erik Baska, Svk, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-181.1onedayLink
522016 Nokere Koerse - Danilith Classic (Timothy Dupont, Bel, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-161.HConedayLink
172016 GP Industria & Artigianato (Simon Clarke, Aus, won)Gazprom-Rusvelo2016-03-061.1onedayLink
42016 SuisseGas Gran Premio Città di Lugano (Sonny Colbrelli, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-281.HConedayLink
DNF2016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 (Alejandro Valverde Belmonte, Spa, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-212.1multiLink
722016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 (Tejay van Garderen, USA, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-202.1multiLink
1312016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 (Oscar Gatto, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-192.1multiLink
1032016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 (Nacer Bouhanni, Fra, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-182.1multiLink
892016 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1 (Daniele Bennati, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-172.1multiLink
192016 Clasica de Almeria (Leigh Howard, Aus, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-141.1onedayLink
542016 G.P. Costa degli Etruschi (Grega Bole, Slo, won)Gazprom-Rusvelo2016-02-071.1onedayLink
482016 Challenge Mallorca: Trofeo Playa de Palma (Andre Greipel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2016-01-311.1onedayLink
DNF2016 Challenge Mallorca: Trofeo Pollença-Port de Andratx (Gianluca Brambilla, Ita, won)Gazprom-Rusvelo2016-01-291.1onedayLink
1332016 Challenge Mallorca: Trofeo Campos-Santanyi-Ses Salines (Andre Greipel, Ger, won)Gazprom-Rusvelo2016-01-281.1onedayLink
2015 Races
DNF2015 Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia Giro dell'Emilia (Jan Bakelants, Ned, won)RusVelo2015-10-101.HCmultiLink
572015 Baloise Belgium Tour Stage 4 Baloise Belgium Tour Stage 4 (Greg Van Avermaet, Bel, won)RusVelo2015-05-312.HCmultiLink
672015 Baloise Belgium Tour Stage 2 Baloise Belgium Tour Stage 2 (Arnaud Demare, Team Wasquehal Junior (59, won)RusVelo2015-05-292.HCmultiLink
422015 Baloise Belgium Tour Stage 1 Baloise Belgium Tour Stage 1 (Tom Boonen, Bel, won)RusVelo2015-05-282.HCmultiLink
762015 Baloise Belgium Tour Prologue Baloise Belgium Tour Prologue (Matthias Brändle, Aut, won)RusVelo2015-05-272.HCmultiLink
382015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 5 (Juan Jose Lobato, Spa, won)RusVelo2015-02-222.1multiLink
1092015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 4 (Christopher Froome, Ken, won)RusVelo2015-02-212.1multiLink
1092015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 3 (Alberto Contador Velasco, Spa, won)RusVelo2015-02-202.1multiLink
1032015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 (Juan Jose Lobato, Spa, won)RusVelo2015-02-192.1multiLink
882015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1b Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1b (Javier Moreno, Spa, won)RusVelo2015-02-182.1multiLink
182015 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1a Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1a (Pim Ligthart, Ned, won)RusVelo2015-02-182.1multiLink
2014 Races
762014 Tour de Slovénie 2014 Stage 4: Škofja Loka - Novo mesto 153km (Elia Viviani, Ita, won)RusVelo2014-06-222.1stageLink
632014 Tour de Slovénie 2014 Stage 3: Rogaška Slatina - Trije Kralji 192km (Francesco Manuel Bongiorno, Ita, won)RusVelo2014-06-212.1stageLink
672014 Tour de Slovénie 2014 Stage 2: Ribnica - Kočevje 160.7km (Sonny Colbrelli, Ita, won)RusVelo2014-06-202.1stageLink
442014 Tour de Slovénie 2014 Stage 1: Ljubljana - Ljubljana 8.8km (Michael Matthews, Aus, won)RusVelo2014-06-192.1stageLink
532014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 4: Mersch - Luxembourg 168.2km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-06-082.HCstageLink
322014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 3: Eschweiler - Differdange 205.8km (Matti Breschel, Den, won)RusVelo2014-06-072.HCstageLink
392014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 2: Rosport - Schifflange 157.4km (Matti Breschel, Den, won)RusVelo2014-06-062.HCstageLink
732014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Stage 1: Luxembourg - Hesperange 172.6km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-06-052.HCstageLink
102014 Skoda-Tour de Luxembourg 2014 Prologue: Luxembourg - Luxembourg 2.55km (Danny Van Poppel, Ned, won)RusVelo2014-06-042.HCstageLink
1072014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 5: Oreye - Oreye 178.7km (Paul Martens, Ger, won)RusVelo2014-06-012.HCstageLink
782014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 4: Les Lacs de l'Eau d'Heure - Les Lacs de l'Eau d'Heure 184km (Andre Greipel, Ger, won)RusVelo2014-05-312.HCstageLink
612014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 3: Diksmuide - Diksmuide 16.7km (Tony Martin, Ger, won)RusVelo2014-05-302.HCstageLink
1002014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 2: Lierde - Knokke-Heist 170.4km (Tom Boonen, Bel, won)RusVelo2014-05-292.HCstageLink
742014 Baloise Belgium Tour 2014 Stage 1: Lochristi - Buggenhout 173.6km (Tom Boonen, Bel, won)RusVelo2014-05-282.HCstageLink
942014 Giro del Trentino 2014 Stage 4: Val Daone - Monte Bondone (Trento) 175km (Mikel Landa Meana, Spa, won)RusVelo2014-04-252.HCstageLink
792014 Giro del Trentino 2014 Stage 3: Mori - Roncone (loc. Pozza) 184.4km (Cadel Evans, Aus, won)RusVelo2014-04-242.HCstageLink
1052014 Giro del Trentino 2014 Stage 2: Limone sul Garda - San Giacomo di Brentonico 164.5km (Edoardo Zardini, Ita, won)RusVelo2014-04-232.HCstageLink
1212014 Giro del Trentino 2014 Stage 1: Riva del Garda - Arco 13.4km (Daniel Oss, Ita, won)RusVelo2014-04-222.HCstageLink
802014 Driedaagse van West-Vlaanderen 2014 Stage 2: Nieuwport - Ichtegem 185.9km (Guillaume Van Keirsbulck, Bel, won)RusVelo2014-03-092.1stageLink
672014 Driedaagse van West-Vlaanderen 2014 Stage 1: Brugge - Harelbeke 182.9km (Danny Van Poppel, Ned, won)RusVelo2014-03-082.1stageLink
1012014 Driedaagse van West-Vlaanderen 2014 Prologue: Middelkerke (ITT) 7km (Gert Joeäär, Est, won)RusVelo2014-03-072.1stageLink
2013 Races
602013 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2013 Stage 5: Gerwen - Boxtel 176.2km (Pim Ligthart, Ned, won)RusVelo2013-06-162.1stageLink
522013 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2013 Stage 4: Verviers - La Gileppe 186km (Lars Boom, Ned, won)RusVelo2013-06-152.1stageLink
572013 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2013 Stage 3: Buchten 188.3km (Marcel Kittel, Ger, won)RusVelo2013-06-142.1stageLink
472013 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2013 Stage 2: Breda 175.7km (Theo Bos, Rabobank Continental Team, won)RusVelo2013-06-132.1stageLink
992013 Ster ZLM Toer GP Jan van Heeswijk 2013 Stage 1: Goes (ITT) 8km (Robert Wagner, Ger, won)RusVelo2013-06-122.1stageLink
692013 Tour of Estonia 2013 Stage 3: Tallinn - Tartu 185km (Angelo Furlan, Ita, won)RusVelo2013-05-312.1stageLink
282013 Tour of Estonia 2013 Stage 1b: Tallinn (ITT) 3km (Gert Joeäär, Est, won)RusVelo2013-05-302.1stageLink
932013 Tour of Estonia 2013 Stage 1a: Viimsi 125km (Leonid Krasnov, Rus, won)RusVelo2013-05-302.1stageLink
DNF2013 Giro del Trentino 2013 Stage 3: Pergine Valsugana - Condino (Valle delle Chiese) 176.1km (Ivan Santaromita, Swi, won)RusVelo2013-04-182.HCstageLink
1272013 Giro del Trentino 2013 Stage 2: Sillian (Austria) - Vetriolo Terme 224.8km (Kanstantin Siutsou, Beloyrissia, won)RusVelo2013-04-172.HCstageLink
DNF2013 Giro del Trentino 2013 Stage 1b: Lienz (TTT) 14.1km (Kanstantin Siutsou, Beloyrissia, won)RusVelo2013-04-162.HCstageLink
1312013 Giro del Trentino 2013 Stage 1a: Lienz 128.5km (Maxime Bouet, Fra, won)RusVelo2013-04-162.HCstageLink
802013 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne 2013 (Peter Sagan, Svk, won)RusVelo2013-04-10RacehomeonedayLink
902013 Grand Prix Pino Cerami 2013 (Jonas Vangenechten, Bel, won)RusVelo2013-04-04RacehomeonedayLink
1622013 Scheldeprijs 2013 (Marcel Kittel, Ger, won)RusVelo2013-04-03RacehomeonedayLink
332013 Volta Limburg Classic 2013 (Rüdiger Selig, Ger, won)RusVelo2013-03-30RacehomeonedayLink
DNF2013 VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde 2013 Stage 2: Oudenaarde - Koksijde (Marktplein) 204.2km (Mark Cavendish, GBr, won)RusVelo2013-03-272.HCstageLink
1332013 VDK-Driedaagse De Panne-Koksijde 2013 Stage 1: Middelkerke - Zottegem 199.8km (Peter Sagan, Svk, won)RusVelo2013-03-262.HCstageLink
DNF2013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 5: Monticelli Terme - Fiorano Modenese 141.1km (Damiano Caruso, Ita, won)RusVelo2013-03-242.1stageLink
732013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 4: Crevalcore (ITT) 14.3km (Adriano Malori, Ita, won)RusVelo2013-03-232.1stageLink
1432013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 3: Zola Predosa - Piane di Mocogno 157km (Damiano Cunego, Ita, won)RusVelo2013-03-222.1stageLink
1482013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 2: Gatteo - Sogliano al Rubicone 162.3km (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-03-212.1stageLink
DNF2013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1b: Sant'Angelo - Gatteo Mare (TTT) 11.2km (Diego Ulissi, Ita, won)RusVelo2013-03-202.1stageLink
1622013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1a: Gatteo 99.5km (Fabio Felline, Ita, won)RusVelo2013-03-202.1stageLink
322013 Cholet - Pays De Loire 2013 (Damien Gaudin, Fra, won)RusVelo2013-03-17RacehomeonedayLink
DNF2013 Classic Loire Atlantique 2013 (Edwig Cammaerts, Bel, won)RusVelo2013-03-16RacehomeonedayLink
902013 Handzame Classic 2013 (Kenny Dehaes, Bel, won)RusVelo2013-03-15RacehomeonedayLink
DNF2013 Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe 2013 (Alexander Wetterhall, Swe, won)RusVelo2013-03-09RacehomeonedayLink
582013 Driedaagse van West-Vlaanderen 2013 Stage 2: Nieuwpoort - Ichtegem 181.8km (Gerald Ciolek, Ger, won)RusVelo2013-03-032.1stageLink
1012013 Driedaagse van West-Vlaanderen 2013 Stage 1: Brugge - Harelbeke 175.4km (Danilo Napolitano, Ita, won)RusVelo2013-03-022.1stageLink
1172013 Driedaagse van West-Vlaanderen 2013 Prologue: Middelkerke (ITT) 7km (Kristof Vandewalle, , won)RusVelo2013-03-012.1stageLink
892013 Etoile de Bessèges 2013 Stage 5a: Ales 69km (Samuel Dumoulin, Fra, won)RusVelo2013-02-032.1stageLink
492013 Etoile de Bessèges 2013 Stage 4: Sabran - Pont Saint Esprit 154km (Bryan Coquard, Fra, won)RusVelo2013-02-022.1stageLink
1362013 Etoile de Bessèges 2013 Stage 3: Bessèges 152km (Jérôme Cousin, Fra, won)RusVelo2013-02-012.1stageLink
842013 Etoile de Bessèges 2013 Stage 2: Nîmes - Les Fumades 157km (Bryan Coquard, Fra, won)RusVelo2013-01-312.1stageLink
642013 Etoile de Bessèges 2013 Stage 1: Bellegarde - Beaucaire 154km (Michael Van Staeyen, Bel, won)RusVelo2013-01-302.1stageLink
2012 Races
522012 Giro di Padania 2012 Stage 5: Acqui Terme - Frabosa Soprana 174km (Carlos Albert Betancur Gomez, Col, won)Itera-Katusha2012-09-072.1stageLink
352012 Giro di Padania 2012 Stage 4: Lazzate - Passo della Bocchetta 186km (Vincenzo Nibali, Ita, won)Itera-Katusha2012-09-062.1stageLink
522012 Giro di Padania 2012 Stage 3: Castelfranco Veneto - Merate 229km (Oscar Gatto, Ita, won)Itera-Katusha2012-09-052.1stageLink
742012 Giro di Padania 2012 Stage 2: Poggio Renatico - San Vendemiano 223km (Sacha Modolo, Ita, won)Itera-Katusha2012-09-042.1stageLink
692012 Giro di Padania 2012 Stage 1a: Sant’Agostino - Bondeno 83km (Enrico Rossi, Ita, won)Itera-Katusha2012-09-032.1stageLink
772012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 10: Sintra - Lisboa 149.5km (Reinardt Janse-Van-Rensburg, RSA, won)Itera-Katusha2012-08-262.1stageLink
392012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 9: Pedrogao - Leiria (ITT) 32.6km (Alejandro Marque, Spa, won)Itera-Katusha2012-08-252.1stageLink
892012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 8: Guarda - Seia/Alto da Torre 154.9km (David Blanco, Spa, won)Itera-Katusha2012-08-242.1stageLink
702012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 7: Gouveia - Sabugal 185.3km (Kai Reus, Ned, won)Itera-Katusha2012-08-232.1stageLink
912012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 6: Aveiro - Viseu 184.1km (Jason Mccartney, USA, won)Itera-Katusha2012-08-212.1stageLink
912012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 5: Armamar - Oliveira de Azemeis 176.9km (Sergio Ribeiro, Por, won)Itera-Katusha2012-08-202.1stageLink
1122012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 4: Viana do Castelo - Mondim de Basto/Senhora da Graça 151.9km (Rui Sousa, Por, won)Itera-Katusha2012-08-192.1stageLink
562012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 3: Vila Nova de Cerveira - Fafe 176.1km (César Fonte, Por, won)Itera-Katusha2012-08-182.1stageLink
792012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 2: Oliveira do Bairro - Trofa 190.7km (Francesco Lasca, Ita, won)Itera-Katusha2012-08-172.1stageLink
1242012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Stage 1: Termas Monfortinho - Oliveira do Hospital 200.8km (Jay Thomson, RSA, won)Itera-Katusha2012-08-162.1stageLink
252012 Volta a Portugal em Bicicleta 2012 Prologue: Castelo Branco (ITT) 2.2km (Reinardt Janse-Van-Rensburg, RSA, won)Itera-Katusha2012-08-152.1stageLink
812012 Halle-Ingooigem 2012 (Nacer Bouhanni, Fra, won)Itera-Katusha2012-06-20onedayLink
672012 Boucles de la Mayenne 2012 Stage 3: Montsûrs - Laval 166km (Morgan Kneisky, Fra, won)Itera-Katusha2012-06-17stageLink
762012 Boucles de la Mayenne 2012 Stage 2: Villaines-la-Juhel 173km (Nico Sijmens, Bel, won)Itera-Katusha2012-06-16stageLink
182012 Boucles de la Mayenne 2012 Stage 1: Renault Saint-Berthevin - Lassay-les-Châteaux 187km (Pirmin Lang, Swi, won)Itera-Katusha2012-06-15stageLink
292012 Boucles de la Mayenne 2012 Prologue - (ITT): Laval 4.5km (Paul Poux, Fra, won)Itera-Katusha2012-06-14stageLink
282012 Tour du Loir et Cher E Provost 2012 Stage 5: Blois Ville - Blois Ville 97.7km (Steele Von Hoff, VIC, won)Itera-Katusha2012-04-15stageLink
42012 Tour du Loir et Cher E Provost 2012 Stage 4: Ange - Ange 191km (Jérémy Fabio, Fra, won)Itera-Katusha2012-04-14stageLink
152012 Tour du Loir et Cher E Provost 2012 Stage 3: Châteaurenault - Vendome 201.5km (Robert Vrecer, Slo, won)Itera-Katusha2012-04-13stageLink
272012 Tour du Loir et Cher E Provost 2012 Stage 2: Villebarou - Chailles 210.5km (Igor Boev, Rus, won)Itera-Katusha2012-04-12stageLink
22012 Tour du Loir et Cher E Provost 2012 Stage 1: Blois - Nouan Le Fuzelier 186km (Mike Northey, NZl, won)Itera-Katusha2012-04-11stageLink
12012 Circuit des Ardennes International 2012 Stage 3a: Sedan - Charleville-Mézières (Andrey Solomennikov, Rus, won)Itera-Katusha2012-04-08stageLink
152012 Circuit des Ardennes International 2012 Stage 3b: Charleville - Sedan (Stéphane Rossetto, Fra, won)Itera-Katusha2012-04-08stageLink
62012 Circuit des Ardennes International 2012 Stage 2: Renwez (André Steensen, , won)Itera-Katusha2012-04-07stageLink
692012 Circuit des Ardennes International 2012 Stage 1: Boulzicourt - Signy l’Abbaye 179km (Russell Downing, GBr, won)Itera-Katusha2012-04-06stageLink
852012 Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise 2012 (Igor Boev, Rus, won)Itera-Katusha2012-04-01onedayLink
782012 Tour de Normandie 2012 Stage 8: Bagnoles-de-l'Orne - Caen 135km (Benoît Drujon, Fra, won)Itera-Katusha2012-03-25stageLink
452012 Tour de Normandie 2012 Stage 7: Brécey - Bagnoles-de-l'Orne 153km (Dion Beukeboom, Ned, won)Itera-Katusha2012-03-24stageLink
362012 Tour de Normandie 2012 Stage 6: Domfront - Villers-Bocage 156km (Jean-Marc Bideau, Fra, won)Itera-Katusha2012-03-23stageLink
22012 Tour de Normandie 2012 Stage 5: Elbeuf-sur-Seine - Flers 190km (Erick Rowsell, Great Britain, won)Itera-Katusha2012-03-22stageLink
912012 Tour de Normandie 2012 Stage 3: Forges-les-Eaux - Gaillon 61km (Ian Wilkinson, GBr, won)Itera-Katusha2012-03-21stageLink
382012 Tour de Normandie 2012 Stage 4: Aubevoye - Elbeuf-sur-Seine 100km (Yoeri Havik, Ned, won)Itera-Katusha2012-03-21stageLink
982012 Tour de Normandie 2012 Stage 2: Colombelles - Forges-les-Eaux 200km (Jérôme Cousin, Fra, won)Itera-Katusha2012-03-20stageLink
482012 Tour de Normandie 2012 Stage 1: Saint-Lô (ITT) 3.4km (Mikael Olausson, Swe, won)Itera-Katusha2012-03-19stageLink
62012 La Roue Tourangelle Region Centre - Classic Loire Touraine Vignobles & Chateaux 2012 (Vyacheslav Kuznetcov, Rus, won)Itera-Katusha2012-03-18onedayLink
592012 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 2012 (Giorgio Brambilla, Ita, won)Itera-Katusha2012-03-11onedayLink
672012 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini 2012 (Russell Downing, GBr, won)Itera-Katusha2012-03-04onedayLink
222012 Les Boucles du Sud Ardèche - Souvenir Francis Delpech 2012 (Remi Pauriol, Fra, won)Itera-Katusha2012-02-26onedayLink
2011 Races
DNF2011 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta 2011 Stage 5: Châtillon - Torgnon 162.4km (Joseph Dombrokswki, USA, won)Itera-Katusha2011-08-27stageLink
622011 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta 2011 Stage 4: Rivara 167.1km (Siarhei Papok, Ita, won)Itera-Katusha2011-08-26stageLink
1092011 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta 2011 Stage 3: La Salle - Valgriensche 155.6km (Antoine Lavieu, , won)Itera-Katusha2011-08-25stageLink
712011 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta 2011 Stage 2: Megeve - La Salle 142.6km (Nikita Novikov, Rus, won)Itera-Katusha2011-08-24stageLink
1302011 Giro Ciclistico della Valle d'Aosta 2011 Stage 1: Ville-La-Grand 150km (Clément Koretzky, Fra, won)Itera-Katusha2011-08-23stageLink
492011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 10: Sintra - Lisboa 152.6km (Francesco Gavazzi, Ita, won)Itera-Katusha2011-08-15stageLink
632011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 9: Covilhã - Sertã 182.3km (Jacob Rathe, USA, won)Itera-Katusha2011-08-14stageLink
792011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 8: Seia - Torre 182.8km (Andre Cardoso, Por, won)Itera-Katusha2011-08-13stageLink
552011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 7: Sabugal - Guarda (ITT) 35.3km (Ricardo Mestre, Por, won)Itera-Katusha2011-08-12stageLink
722011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 6: Aveiro - Castelo Branco 215.9km (Francesco Gavazzi, Ita, won)Itera-Katusha2011-08-11stageLink
162011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 5: Oliveira do Hospital - Viseu 150.3km (Andrea Guardini, , won)Itera-Katusha2011-08-09stageLink
872011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 4: Lamego - Gouveia 182.3km (Jose Vicente Toribio Alcolea, Spa, won)Itera-Katusha2011-08-08stageLink
842011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 3: Viana do Castelo - Mondim de Basto 151km (Hernani Broco, Por, won)Itera-Katusha2011-08-07stageLink
802011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 2: Oliveira de Azeméis - Santo Tirso 182.2km (Sergio Miguel Vieira Ribeiro, Por, won)Itera-Katusha2011-08-06stageLink
172011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Stage 1: Trofa - Oliveira do Bairro 187.7km (Sergio Miguel Vieira Ribeiro, Por, won)Itera-Katusha2011-08-05stageLink
262011 Volta a Portugal em Bicicleta 2011 Prologue: Fafe (ITT) 2.2km (Hugo Sabido, Por, won)Itera-Katusha2011-08-04stageLink
582011 Sparkassen Giro 2011 (Pieter Van Speybroeck, Bel, won)Itera-Katusha2011-07-31onedayLink
262011 Central European Budapest GP 2011 (Andris Smirnovs, Lat, won)Itera-Katusha2011-07-24onedayLink
582011 Miskolc GP 2011 (Matija Kvasina, Cro, won)Itera-Katusha2011-07-23onedayLink
1192011 GP Nobili Rubinetterie - Coppa Citta di Stresa 2011 (Elia Viviani, Ita, won)Itera-Katusha2011-07-15onedayLink
102011 Russian Road Championships 2011 Elite Men Road Race: Ufa 190km (Pavel Brutt, Rus, won)Itera-Katusha2011-06-26stageLink
602011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 9: Asiago 123km (Marco Zanotti, Ita, won)Russian National Team2011-06-19stageLink
572011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 8: Bassano del Grappa - Gallio 186.5km (Moreno Moser, Ita, won)Russian National Team2011-06-18stageLink
1252011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 7: Lonato del Garda - Marostica 163.2km (Stefano Agostini, , won)Russian National Team2011-06-17stageLink
322011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 6 (ITT): Giulianova - Alba Adriatica 12km (Jakub Novák, Svk, won)Russian National Team2011-06-15stageLink
902011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 5: Sora - Campo Imperatore 161.7km (Winner Anacona Gomez, Col, won)Russian National Team2011-06-14stageLink
842011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 4: Benevento - Montecassino 166.4km (Stefano Agostini, , won)Russian National Team2011-06-13stageLink
882011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 3: San Severo - Benevento 154.4km (Marco Zanotti, Ita, won)Russian National Team2011-06-12stageLink
982011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 2: Pescara - Rodi Garganico 175.2km (Daniele Cavasin, Ita, won)Russian National Team2011-06-11stageLink
762011 Girobio - Giro Ciclistico d'Italia 2011 Stage 1: Civitella del Tronto - Martinsicuro 144km (Moreno Moser, Ita, won)Russian National Team2011-06-10stageLink
552011 Five rings of Moscow 2011 Stage 3: Moscow 163.2km (Moreno Moser, Ita, won)Itera-Katusha2011-05-08stageLink
422011 Five rings of Moscow 2011 Stage 2: Moscow 120km (Moreno Moser, Ita, won)Itera-Katusha2011-05-07stageLink
262011 Five rings of Moscow 2011 Stage 1: Moscow 148km (Sergey Firsanov, Bel, won)Itera-Katusha2011-05-06stageLink
372011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 7: Hémonstoir - Loudéac 151.9km (Andrew Fenn, GBr, won)Itera-Katusha2011-05-01stageLink
22011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 6: Morlaix - Plaintel 155km (Anthony Vignes, Fra, won)Itera-Katusha2011-04-30stageLink
242011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 5: Fouesnant - Morlaix 175.1km (Maxime Mederel, Fra, won)Itera-Katusha2011-04-29stageLink
62011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 4: Saint Avé - Fouesnant 158.9km (Paul Poux, Fra, won)Itera-Katusha2011-04-28stageLink
832011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 3: Guérande - Saint Avé 151km (Jetse Bol, Ned, won)Itera-Katusha2011-04-27stageLink
872011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 2: Rennes - Guérande 193.1km (Rene Mandri, Est, won)Itera-Katusha2011-04-26stageLink
812011 Le Tour de Bretagne Cycliste - Trophée des Granitiers 2011 Stage 1: Argentré du Plessis 150.3km (Jetse Bol, Ned, won)Itera-Katusha2011-04-25stageLink
742011 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' 2011 Stage 4: Monthou sur bièvre - Angé 192km (Tomas Buchacek, Cze, won)Itera-Katusha2011-04-16stageLink
622011 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' 2011 Stage 3: Huisseau sur Cosson - Nouan le fuzelier 200.5km (Morgan Lamoisson, Fra, won)Itera-Katusha2011-04-15stageLink
852011 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' 2011 Stage 2: Vendome - Villebarou 201.9km (Pierre-Luc Perichon, , won)Itera-Katusha2011-04-14stageLink
642011 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' 2011 Stage 1: Blois - Lamotte-Beuvron 160km (Rene Hooghiemster, Ned, won)Itera-Katusha2011-04-13stageLink
262011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 3b: Bogny-sur-Meuse 74km (Laurent Pichon, Fra, won)Itera-Katusha2011-04-10stageLink
212011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 3a: Charleville-Mézières 66.8km (Benjamin Giraud, , won)Itera-Katusha2011-04-10stageLink
22011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 2: Givet - Vireux-Wallerand 158.4km (Gianni Meersman, Bel, won)Itera-Katusha2011-04-09stageLink
612011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 1: Vouziers 164km (Troels Ronning Vinther, Denmark, won)Itera-Katusha2011-04-08stageLink
602011 Grand Prix de la Ville de Nogent-sur-Oise 2011 (Alexey Tsatevitch, Rus, won)Itera-Katusha2011-04-03onedayLink
292011 Tour de Normandie 2011 Stage 8: Bagnoles De L’Orne - Caen 135km (Tino Thömel, Ger, won)Itera-Katusha2011-03-27stageLink
642011 Tour de Normandie 2011 Stage 7: Gouville/Mer - Bagnoles De L’Orne 170km (Alexandre Blain, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-26stageLink
382011 Tour de Normandie 2011 Stage 6: Domfront - Agon Coutainville 177km (Fabien Bacquet, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-25stageLink
242011 Tour de Normandie 2011 Stage 5: Elbeuf Sur Seine - Flers 190km (Jean-Marc Bideau, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-24stageLink
342011 Tour de Normandie 2011 Stage 4: Grand Couronne - Elbeuf Sur Seine 72km (Fabien Bacquet, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-23stageLink
612011 Tour de Normandie 2011 Stage 3: Forges Les Eaux - Grand Couronne 83km (Guillaume Blot, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-23stageLink
632011 Tour de Normandie 2011 Stage 2: Colombelles - Forges Les Eaux 196km (Thomas Vedel Kvist, Denmark, won)Itera-Katusha2011-03-22stageLink
382011 Tour de Normandie 2011 Stage 1: Mondeville 4km (Tobias Ludvigsson, Swe, won)Itera-Katusha2011-03-21stageLink
712011 La Roue Tourangelle Région Centre - Classic Loire Touraine Vignobles & Chateaux 2011 (David Veilleux, Can, won)Itera-Katusha2011-03-20onedayLink
422011 Omloop van het Waasland 2011 (Aidis Kruopis, Fra, won)Katusha2011-03-13onedayLink
282011 Grand Prix de la Ville de Lillers - Souvenir Bruno Comini 2011 (Denis Flahaut, Fra, won)Itera-Katusha2011-03-06onedayLink
712011 Les Boucles du Sud Ardèche - Souvenir Francis Delpech 2011 (Arthur Vichot, Fra, won)Itera-Katusha2011-02-27onedayLink
2010 Races
522010 Ruota d'Oro - GP Festa del Perdono 2010 (Francesco Manuel Bongiorno, Ita, won)Itera- Katusha(Tik) Russia2010-09-28onedayLink
422010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 9: Trojan - Teteven 149km (Ivan Stevic, Yug, won)Itera-Katusha2010-09-19stageLink
452010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 8: Gabrovo Kalofer - Trojan 158km (Ivan Stevic, Yug, won)Itera-Katusha2010-09-18stageLink
462010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 7b: Veliko Tarnovo - Gabrovo 70km (Petr Ignatenko, Rus, won)Itera-Katusha2010-09-17stageLink
602010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 7a: Razgrad - Veliko Tarnovo 110km (Evgeni Gerganov, Bul, won)Itera-Katusha2010-09-17stageLink
422010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 6: Dobrich - Razgrad 150km (Ricardo Mestre, Por, won)Itera-Katusha2010-09-16stageLink
522010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 5: Sofia - Dobrich 180km (Stefan Schafer, Ger, won)Itera-Katusha2010-09-15stageLink
672010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 4: Kazanlak - Burgas 180km (Robert Bengsch, Ger, won)Itera-Katusha2010-09-14stageLink
702010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 3: Sofia - Kazanlak 130km (Leopold König, Cze, won)Itera-Katusha2010-09-13stageLink
382010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 2: Gotse Delchev - Plovdiv 170km (Leopold König, Cze, won)Itera-Katusha2010-09-12stageLink
472010 Tour of Bulgaria 2010 Stage 1: Sofia - Gotse Delchev 190km (Sergey Rudaskov, Ned, won)Itera-Katusha2010-09-11stageLink
582010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 7: Jaslovské Bohunice 148.7km (Wouter Wippert, Bel, won)Itera-Katusha2010-09-07stageLink
422010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 6: Cadca - Jaslovské Bohunice 193.4km (Daniel Schorn, Aut, won)Itera-Katusha2010-09-06stageLink
192010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 5: Mosty U Jablunkova - Cadca (ITT) 19.9km (Robert Vrecer, Slo, won)Itera-Katusha2010-09-05stageLink
72010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 4: Liptovský Mikuláš - Cadca 161.5km (Robert Vrecer, Slo, won)Itera-Katusha2010-09-04stageLink
452010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 3: Velký Krtíš - Liptovský Mikuláš 197.1km (Alexander Vrychev, Rus, won)Itera-Katusha2010-09-03stageLink
732010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 2: Nitra - Velký Krtíš 178.5km (Daniel Schorn, Aut, won)Itera-Katusha2010-09-02stageLink
342010 Tour de Slovaquie 2010 Stage 1: Nitra 176.8km (Alexander Vrychev, Rus, won)Itera-Katusha2010-09-01stageLink
232010 Tour de Slovaquie 2010 Prologue: Nitra (ITT) 1.3km (Zdenek Stybar, Cze, won)Itera-Katusha2010-08-31stageLink
472010 Schaal Sels 2010 (Aidis Kruopis, Fra, won)Itera-Katusha2010-08-29onedayLink
592010 Grand Prix des Marbriers 2010 (Keven Lacombe, Canada, won)Itera-Katusha2010-08-24onedayLink
352010 Tour de Serbie Stage 6: Pale - Ruma 155km (Luca Ascani, Ita, won)Itera-Katusha2010-06-192.2stageLink
422010 Tour de Serbie Stage 5: Zlatibor - Pale (BIH) 173.5km (Matej Mugerli, Slo, won)Itera-Katusha2010-06-182.2stageLink
442010 Tour de Serbie Stage 4: Vranjska Banja - Zlatibor 148km (Kevin Pauwels, Bel, won)Itera-Katusha2010-06-172.2stageLink
652010 Tour de Serbie Stage 3: Vranje - Vranjska Banja 233km (Tino Meier, , won)Itera-Katusha2010-06-162.2stageLink
762010 Tour de Serbie Stage 2: Zajecar - Vranjska Banja 173km (Stefan Schafer, Ger, won)Itera-Katusha2010-06-152.2stageLink
812010 Tour de Serbie Stage 1: Belgrade - Zajecar 190.5km (Esad Hasanovic, SCG, won)Itera-Katusha2010-06-142.2stageLink
202010 Olympia's Tour Stage 6 (ITT): Hoofddorp 9.5km (Taylor Phinney, USA, won)Itera-Katusha2010-05-222.2stageLink
952010 Olympia's Tour Stage 5: Hoofddorp 105.4km (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Itera-Katusha2010-05-222.2stageLink
362010 Olympia's Tour Stage 4: Reuver - Buchten 224.3km (Johan Lindgren, Swe, won)Itera-Katusha2010-05-212.2stageLink
612010 Olympia's Tour Stage 3: Dinxperlo - Reuver 172.5km (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Itera-Katusha2010-05-202.2stageLink
692010 Olympia's Tour Stage 2: Meppel - Gendringen 159.4km (Taylor Phinney, USA, won)Itera-Katusha2010-05-192.2stageLink
902010 Olympia's Tour Stage 1: Heerenveen - Meppel 156.1km (Taylor Phinney, USA, won)Itera-Katusha2010-05-182.2stageLink
312010 Olympia's Tour Prologue (ITT): Heerenveen 10km (Taylor Phinney, USA, won)Itera-Katusha2010-05-172.2stageLink
342010 Five rings of Moscow Stage 4: Kremlin circuit 120km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Itera-Katusha2010-05-102.2stageLink
142010 Five rings of Moscow Stage 3: Krylatskoe circuit 149.6km (Vitaliy Popkov, Ukr, won)Itera-Katusha2010-05-092.2stageLink
272010 Five rings of Moscow Stage 2: Butovskoe circuit 115km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Itera-Katusha2010-05-082.2stageLink
282010 Five rings of Moscow Stage 1: Krylatskoe circuit 136km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Itera-Katusha2010-05-072.2stageLink
22010 Five rings of Moscow Prologue (ITT): Krylatskoe 4.1km (Ivan Kovalev, Rus, won)Itera-Katusha2010-05-062.2stageLink
152010 Grand Prix of Moscow (Esad Hasanovic, SCG, won)Itera-Katusha2010-05-031.2onedayLink
152010 Memorial of Oleg Dyachenko (Alexandre Mironov, Rus, won)Itera-Katusha2010-05-021.2onedayLink
142010 Mayor Cup (Zolt Der, Yug, won)Itera-Katusha2010-05-011.2onedayLink
602010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 5: Blois Ville - Bloise Ville 97.5km (François Lamiraud, Fra, won)Itera - Katyusha2010-04-182.2stageLink
522010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 4: Saint Gervais La Foret - Challais 174km (Rudy Lesschaeve, Fra, won)Itera - Katyusha2010-04-172.2stageLink
592010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 3: Villebarou - Ange 185.5km (Alexander Vrychev, Rus, won)Itera-Katusha2010-04-162.2stageLink
812010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 2: Lamotte Beuvron - Vendome 194km (Steve Le Hyaric, Fra, won)Itera - Katyusha2010-04-152.2stageLink
302010 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 1: Blois - Mer 139.6km (Alexander Vrychev, Rus, won)Itera - Katyusha2010-04-142.2stageLink
572010 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 4: Abbaye de l'Epau - Sille-Le-Guillaume 171km (Anthony Ravard, Fra, won)Itera-Katusha2010-04-092.1stageLink
692010 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 3: Angers - Pre-En-Pail 181.1km (Samuel Dumoulin, Fra, won)Itera-Katusha2010-04-082.1stageLink
442010 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 2b: Angers 6.8km (Tiago Machado, Por, won)Itera-Katusha2010-04-072.1stageLink
642010 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 2a: Varades - Angers 97km (Anthony Ravard, Fra, won)Itera-Katusha2010-04-072.1stageLink
672010 Circuit Cycliste Sarthe - Pays de la Loire Stage 1: Sable-Sur-Sarthe - Varades 184.6km (Luis Leon Sanchez, Spa, won)Itera-Katusha2010-04-062.1stageLink
502010 Tour de Normandie Stage 8: Bagnoles de l'Orne - Caen 142km (Sven Godts, Bel, won)Itera-Katusha2010-03-282.2stageLink
182010 Tour de Normandie Stage 7: Ducey - Bagnoles de l'Orne 172km (Laurent Pichon, Fra, won)Itera-Katusha2010-03-272.2stageLink
412010 Tour de Normandie Stage 6: Domfront - Avranches 171km (Alexandre Mironov, Rus, won)Itera-Katusha2010-03-262.2stageLink
72010 Tour de Normandie Stage 5: Elbeuf sur Seine - Flers 188km (Sven Vandousselaere, Belgium, won)Itera-Katusha2010-03-252.2stageLink
752010 Tour de Normandie Stage 4: Grand Couronne - Elbeuf sur Seine 72km (Jimmy Casper, Fra, won)Itera-Katusha2010-03-242.2stageLink
852010 Tour de Normandie Stage 3: Forges les Eaux - Grand Couronne 84km (Daniel Schorn, Aut, won)Itera-Katusha2010-03-242.2stageLink
712010 Tour de Normandie Stage 2: Colombelles - Forges les Eaux 198km (Adrien Petit, Fra, won)Itera-Katusha2010-03-232.2stageLink
112010 Tour de Normandie Stage 1: Mondeville (ITT) 4.8km (Jetse Bol, Ned, won)Itera-Katusha2010-03-222.2stageLink
302010 Classic Loire Atlantique (Laurent Mangel, Fra, won)Itera-Katusha2010-03-201.2onedayLink
DNF2010 Driedaagse Van West-Vlaanderen Stage 3: Middelkerke - Ichtegem 194.5km (Kris Boeckmans, Bel, won)Itera-Katusha2010-03-072.1stageLink
712010 Driedaagse Van West-Vlaanderen Stage 2: Torhout - Handzame 176.6km (Robert Wagner, Ger, won)Itera-Katusha2010-03-062.1stageLink
992010 Driedaagse Van West-Vlaanderen Stage 1: Kortrijk - Bellegem 183.5km (Jens Keukeleire, Bel, won)Itera-Katusha2010-03-052.1stageLink
1012010 GP dell'Insubria-Lugano (Samuel Dumoulin, Fra, won)Itera-Katusha2010-02-271.1onedayLink
2009 Races
452009 Circuito Montanes Stage 7 (Vicente O Grau Jorda, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-06-162.2stageLink
362009 Circuito Montanes Stage 6 (Sergio Pardilla Bellón, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-06-152.2stageLink
552009 Circuito Montanes Stage 5 (David Gutierrez, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-06-142.2stageLink
782009 Circuito Montanes Stage 4 (José Belda Mira, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-06-132.2stageLink
832009 Circuito Montanes Stage 3 (Jimmy Engoulvent, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-06-122.2stageLink
752009 Circuito Montanes Stage 2 (Alexandre Mironov, Rus, won)Katyusha Continental Team2009-06-112.2stageLink
982009 Circuito Montanes Stage 1 (Michel Kreder, Ned, won)Katyusha Continental Team2009-06-102.2stageLink
742009 Tour de Gironde Stage 3 (Florent Barle, Fra, won)Team Katyusha2009-05-312.2stageLink
522009 Tour de Gironde Stage 2 (Jimmy Casper, Fra, won)Team Katyusha2009-05-302.2stageLink
502009 Tour de Gironde Stage 1 (Stuart Shaw, Aus, won)Team Katyusha2009-05-292.2stageLink
802009 Ronde de l'Isard Stage 4 (Julien Bérard, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-05-242.2UstageLink
562009 Ronde de l'Isard Stage 3 (Romain Sicard, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-05-232.2UstageLink
672009 Ronde de l'Isard Stage 2 (Peter Stetina, USA, won)Katyusha Continental Team2009-05-222.2UstageLink
552009 Ronde de l'Isard Stage 1 (Jonathan Castroviejo, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-05-212.2UstageLink
572009 Tour du Haut Anjou International Espoirs Stage 3 (Castrovi Castroviejo, Spa, won)Katyusha Continental Team2009-05-092.2UstageLink
662009 Tour du Haut Anjou International Espoirs Stage 2 (Julien Vermote, Bel, won)Katyusha Continental Team2009-05-092.2UstageLink
212009 Tour du Haut Anjou International Espoirs Stage 1 (Sep Vanmarcke, Bel, won)Katyusha Continental Team2009-05-082.2UstageLink
762009 (Julien Fouchard, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-04-262.2stageLink
912009 (Dennis Vanwinden, Ned, won)Katyusha Continental Team2009-04-252.2stageLink
492009 Circuit des Ardennes International Stage 4 (Mathieu Simon, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-04-122.2stageLink
692009 Circuit des Ardennes International Stage 3 (Klaas Sys, Bel, won)Katyusha Continental Team2009-04-122.2stageLink
922009 Circuit des Ardennes International Stage 2 (Dmitri Kosyakov, Rus, won)Katyusha Continental Team2009-04-112.2stageLink
812009 Circuit des Ardennes International Stage 1 (Benoit Daeninck, Fra, won)Katyusha Continental Team2009-04-102.2stageLink
2008 Races
DNF2008 Tour de l'Avenir Stage 8 (Arnold Jeannesson, Fra, won)Russian National Team2008-09-132.NcupstageLink
242008 Tour de l'Avenir Stage 7 (Dominik Klemme, Ger, won)Russian National Team2008-09-122.NcupstageLink
312008 Tour de l'Avenir Stage 6 (Dominik Klemme, Ger, won)Russian National Team2008-09-112.NcupstageLink
482008 Tour de l'Avenir Stage 5 (Jan Bakelants, Ned, won)Russian National Team2008-09-102.NcupstageLink
402008 Tour de l'Avenir Stage 4 (Ricardo Van der Velde, Ned, won)Russian National Team2008-09-092.NcupstageLink
232008 Tour de l'Avenir Stage 3 (Dominik Klemme, Ger, won)Russian National Team2008-09-082.NcupstageLink
812008 Tour de l'Avenir Stage 2 (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Russian National Team2008-09-072.NcupstageLink
532008 Tour de l'Avenir Stage 1 (Dmitri Kosyakov, Rus, won)Russian National Team2008-09-062.NcupstageLink
142008 Tour de l'Avenir Prologue (Andrey Amador, CRc, won)Russian National Team2008-09-052.NcupstageLink
662008 Grand Prix Tell Stage 4 (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Katyusha2008-08-242.NcupstageLink
442008 Grand Prix Tell Stage 3 (Tejay van Garderen, USA, won)Katyusha2008-08-232.NcupstageLink
352008 Grand Prix Tell Stage 2 (Arthur Vichot, Fra, won)Katyusha2008-08-222.NcupstageLink
622008 Grand Prix Tell Stage 1 (Timofey Kritskiy, Rus, won)Katyusha2008-08-212.NcupstageLink
732008 Grand Prix Tell Prologue (Alexey Kunshin, Rus, won)Katyusha2008-08-202.NcupstageLink
DNF2008 (Alexey Kunshin, Rus, won)Katyusha2008-08-072.1stageLink
1012008 (Luis Pasamontes, Spa, won)Katyusha2008-08-062.1stageLink
1032008 Tour Alsace Stage 2 (Lieuwe Westra, Ned, won)Katyusha2008-07-312.2stageLink
972008 Tour Alsace Stage 1 (Michel Kreder, Ned, won)Katyusha2008-07-302.2stageLink
542008 Volta Continental a Lleida Stage 6 (Federico Pagani, Argentina, won)Katyuska2008-06-072.2stageLink
542008 Volta Continental a Lleida Stage 5b (Lars Boom, Ned, won)Katyuska2008-06-062.2stageLink
222008 Volta Continental a Lleida Stage 5a (Tejay van Garderen, USA, won)Katyuska2008-06-062.2stageLink
472008 Volta Continental a Lleida Stage 4 (Sergi Escobar, Spa, won)Katyuska2008-06-052.2stageLink
732008 Volta Continental a Lleida Stage 3 (Marcel Beima, Ned, won)Katyuska2008-06-042.2stageLink
692008 Volta Continental a Lleida Stage 2 (Kevin Pauwels, Bel, won)Katyuska2008-06-032.2stageLink
722008 Volta Continental a Lleida Stage 1 (Bart Wellens, Bel, won)Katyuska2008-06-022.2stageLink
102008 Grand Prix of Sochi Stage 3 (Dirk Muller, Ger, won)Katyusha2008-04-212.2stageLink
82008 Grand Prix of Sochi Stage 2 (Dirk Muller, Ger, won)Katyusha2008-04-202.2stageLink
492008 Klasika Primavera (Damiano Cunego, Ita, won)Katyusha2008-04-131.1onedayLink
32008 Grand Prix du Portugal Stage 3 (Rein Taaramäe, Est, won)Russia2008-03-302.NcupstageLink
92008 Grand Prix du Portugal Stage 2 (Rein Taaramäe, Est, won)Russia2008-03-292.NcupstageLink
92008 Grand Prix du Portugal Stage 1 (Rein Taaramäe, Est, won)Russia2008-03-282.NcupstageLink
392008 La Roue Tourangelle (Vitaliy Kondrut, Ukr, won)Katyusha2008-03-231.2onedayLink
222008 Classic Loire Atlantique (Mikel Gaztanaga, Spa, won)Katyusha2008-03-211.2onedayLink
392008 Les 3 Jours de Vaucluse Stage 1 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Katyusha2008-02-292.2stageLink
DNF2008 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 2 (Cadel Evans, Aus, won)Katyusha2008-02-182.1stageLink
742008 Vuelta a Andalucia Ruta Ciclista Del Sol Stage 1 (José Antonio López Gil, Spa, won)Katyusha2008-02-172.1stageLink
2007 Races
802007 GP Tell Stage 4 (Mathias Frank, Swi, won)Russian National Team2007-08-262.NcupstageLink
1052007 GP Tell Stage 3 (Clemens Fankhauser, Aut, won)Russian National Team2007-08-252.NcupstageLink
762007 GP Tell Stage 2 (Alexandr Pliuschin, Moldavia, won)Russian National Team2007-08-242.NcupstageLink
922007 GP Tell Stage 1 (Manuele Boaro, Ita, won)Russian National Team2007-08-232.NcupstageLink
1262007 Circuito del Porto - Trofeo Arvedi (Jacopo Guarnieri, Ita, won)Russian National Team2007-05-061.2onedayLink
212007 Giro delle Regioni Stage 5 (Chris Froome, RSA, won)Russia2007-04-302.NcupstageLink
382007 Giro delle Regioni Stage 4 (Pavel Kochetkov, Rus, won)Russia2007-04-292.NcupstageLink
192007 Giro delle Regioni Stage 3 (Stefano Pirazzi, Ita, won)Russia2007-04-282.NcupstageLink
102007 Giro delle Regioni Stage 2 (Grega Bole, Slo, won)Russia2007-04-272.NcupstageLink
122007 Giro delle Regioni Stage 1 (Alexander Gottfried, Ger, won)Russia2007-04-262.NcupstageLink
42007 Grand Prix du Portugal Stage 2 (Jonas Jorgensen, Den, won)Russian Federation2007-03-312.NcupstageLink
362007 Grand Prix du Portugal Stage 1 (Francesco Ginanni, Ita, won)Russian Federation2007-03-302.NcupstageLink
12007 GP San Giuseppe (Andrey Solomennikov, Rus, won)Russian National Team2007-03-181.2onedayLink
2006 Races
122006 Giro Del Canavese (Francesco Gavazzi, Ita, won)Russian National Team2006-09-161.2UonedayLink
222006 Giro della Toscana Stage 4 (Anton Reshetnikov, Rus, won)Russian National Team2006-09-102.2stageLink
302006 Giro della Toscana Stage 2 (AurŽlien Passeron, Fra, won)Russian National Team2006-09-082.2stageLink
282006 Five rings of Moscow Stage 5 (Nikolai Troussov, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-092.2stageLink
232006 Five rings of Moscow Stage 4 (Alexandre Khatuntsev, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-082.2stageLink
132006 Five rings of Moscow Stage 3 (Nikolai Troussov, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-072.2stageLink
172006 Five rings of Moscow Stage 2 (Nikolai Troussov, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-062.2stageLink
1142006 Five rings of Moscow Stage 1 (Nikolai Troussov, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-052.2stageLink
572006 Five rings of Moscow Prologue (Nikolai Troussov, Rus, won)Regional Team Agidel2006-05-052.2stageLink
452006 Giro delle Regioni Stage 5b (Dmytro Grabovskyy, Ukr, won)Russia2006-04-302.2UstageLink
612006 Giro delle Regioni Stage 4 (Yann Guyot, Fra, won)Russia2006-04-292.2UstageLink
592006 Giro delle Regioni Stage 3 (Dmytro Grabovskyy, Ukr, won)Russia2006-04-282.2UstageLink
802006 Giro delle Regioni Stage 2 (Dmytro Grabovskyy, Ukr, won)Russia2006-04-272.2UstageLink
132006 Giro delle Regioni Stage 1 (Matthew Goss, Aus, won)Russia2006-04-262.2UstageLink
192006 GP San Giuseppe (Antonio Bucciero, Ita, won)Naz Russia2006-03-191.2onedayLink
2005 Races
52005 Giro di Basilicata Stage 3 (Alberto Contoli, Ita, won)Russian National Team2005-09-182.1stageLink
22005 Giro di Basilicata Stage 2 (Egor Silin, Rus, won)Russian National Team2005-09-172.1stageLink
32005 Giro di Basilicata Stage 1 (Gatis Smukulis, Bel, won)Russian National Team2005-09-162.1stageLink
132005 Giro Ciclistico della Lunigiana Stage 4 (Enrico Cassani, Ita, won)Russian National Team2005-09-042.HCstageLink
182005 Giro Ciclistico della Lunigiana Stage 3 (Thomas Vedel Kvist, Denmark, won)Russian National Team2005-09-032.HCstageLink
182005 Giro Ciclistico della Lunigiana Stage 2 (Jaroslaw Marycz, Poland, won)Russian National Team2005-09-022.HCstageLink
522005 Giro Ciclistico della Lunigiana Stage 1 (Marco Gadici, Ita, won)Russian National Team2005-09-012.HCstageLink
92005 Trofeo Emilio Paganessi (Thomas Guldhammer, Den, won)Russian National Team2005-08-281.1onedayLink
DNF2005 Internationale Junioren-Rundfahrt Niedersachsen Stage 1 (Edvald B. Hagen, Nor, won)Russian National Team2005-07-292.HCstageLink
42005 Tour de Lorraine Juniors Stage 5 (Matthieu Converset, Fra, won)Russian National Team2005-05-292.HCstageLink
422005 Tour de Lorraine Juniors Stage 4 (Alexander Kristoff, Nor, won)Russian National Team2005-05-282.HCstageLink
442005 Tour de Lorraine Juniors Stage 3 (Dominik Roels, Ger, won)Russian National Team2005-05-282.HCstageLink
462005 Tour de Lorraine Juniors Stage 2 (Morgan Kneisky, Fra, won)Russian National Team2005-05-272.HCstageLink
852005 Tour de Lorraine Juniors Stage 1 (Patrick Nuber, Ger, won)Russian National Team2005-05-262.HCstageLink
292005 Giro della Toscana Stage 4 (Michel Kreder, Ned, won)Russian National Team2005-04-252.1stageLink
52005 Giro della Toscana Stage 3 (Alberto Contoli, Ita, won)Russian National Team2005-04-242.1stageLink
82005 Giro della Toscana Stage 1 (Jan Ghyselinck, Bel, won)Russian National Team2005-04-222.1stageLink
92005 (Jacopo Guarnieri, Ita, won)Russian National Team2005-04-171.1onedayLink
2004 Races
82004 GP Dell'Arno (Simon Spilak, Slo, won)Russian National Team2004-05-301.8onedayLink
92004 (Manuele Caddeo, Ita, won)Russian National Team2004-04-181.8onedayLink

Google results:

Loading...