Name: Radoslav Rogina

Nation: Slo
Career Statistics (2002 - 2017)
No. RacesAvg PosWinsPodiumsTop10
46029.11439131
Quick Stats

UCI Career Results

PosYear Race Name Team Date Cat Type
2015 Races
DNF2015 GP Industria & Commercio di Prato (Daniele Bennati, Ita, won)Adria Mobil2017-09-201.1onedayLink
202015 Memorial Marco Pantani (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2017-09-191.1onedayLink
2017 Races
832017 Coppa Bernocchi (Sonny Colbrelli, Ita, won)Adria Mobil2017-09-141.1onedayLink
152017 Coppa Agostoni - Giro delle Brianze (Michael Albasini, Swi, won)Adria Mobil2017-09-131.1onedayLink
62017 Tour of Qinghai Lake Stage 8 Tour of Qinghai Lake Stage 8 (Oleksandr Polivoda, Ukr, won)Adria Mobil2017-07-232.HCmultiLink
52017 Tour of Qinghai Lake Stage 6 Tour of Qinghai Lake Stage 6 (Damiano Cunego, Ita, won)Adria Mobil2017-07-212.HCmultiLink
102017 Tour of Qinghai Lake Stage 4 Tour of Qinghai Lake Stage 4 (Ahmet Orken, Tur, won)Adria Mobil2017-07-192.HCmultiLink
602017 Tour de Slovenie Stage 4 Tour de Slovenie Stage 4 (Sam Bennett, Irl, won)Adria Mobil2017-06-182.1multiLink
192017 Tour de Slovenie Stage 3 Tour de Slovenie Stage 3 (Rafal Majka, Pol, won)Adria Mobil2017-06-172.1multiLink
252017 Tour de Slovenie Stage 2 Tour de Slovenie Stage 2 (Luka Mezgec, Slo, won)Adria Mobil2017-06-162.1multiLink
232017 Tour de Slovenie Stage 1 Tour de Slovenie Stage 1 (Sam Bennett, Irl, won)Adria Mobil2017-06-152.1multiLink
172017 Tour of Croatia Stage 6 Tour of Croatia Stage 6 (Sacha Modolo, Ita, won)Adria Mobil2017-04-232.1multiLink
182017 Tour of Croatia Stage 5 Tour of Croatia Stage 5 (Jaime Roson Garcia, Spa, won)Adria Mobil2017-04-222.1multiLink
702017 Tour of Croatia Stage 4 Tour of Croatia Stage 4 (Nicola Ruffoni, Ita, won)Adria Mobil2017-04-212.1multiLink
252017 Tour of Croatia Stage 3 Tour of Croatia Stage 3 (Nicola Ruffoni, Ita, won)Adria Mobil2017-04-202.1multiLink
202017 Tour of Croatia Stage 2 Tour of Croatia Stage 2 (Kristijan Durasek, Cro, won)Adria Mobil2017-04-192.1multiLink
452017 Tour of Croatia Stage 1 Tour of Croatia Stage 1 (Sacha Modolo, Ita, won)Adria Mobil2017-04-182.1multiLink
2016 Races
DNF2016 Tre Valli Varesine (Sonny Colbrelli, Ita, won)Adria Mobil2016-09-271.HConedayLink
52016 Czech Cycling Tour Stage 4 Czech Cycling Tour Stage 4 (Baptiste Planckaert, Bel, won)Adria Mobil2016-08-142.1multiLink
102016 Czech Cycling Tour Stage 3 Czech Cycling Tour Stage 3 (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2016-08-132.1multiLink
822016 Czech Cycling Tour Stage 2 Czech Cycling Tour Stage 2 (Sacha Modolo, Ita, won)Adria Mobil2016-08-122.1multiLink
402016 Tour de Slovénie Stage 4 Tour de Slovénie Stage 4 (Alexander Porsev, , won)Adria Mobil2016-06-192.1multiLink
602016 Tour de Slovénie Stage 3 Tour de Slovénie Stage 3 (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2016-06-182.1multiLink
252016 Tour de Slovénie Stage 1 Tour de Slovénie Stage 1 (Jens Keukeleire, Bel, won)Adria Mobil2016-06-162.1multiLink
142016 Tour of Croatia Stage 6 Tour of Croatia Stage 6 (Sondre Holst Enger, , won)Adria Mobil2016-04-242.1multiLink
52016 Tour of Croatia Stage 4 Tour of Croatia Stage 4 (Riccardo Zoidl, Aut, won)Adria Mobil2016-04-222.1multiLink
372016 Tour of Croatia Stage 3 Tour of Croatia Stage 3 (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Adria Mobil2016-04-212.1multiLink
362016 Tour of Croatia Stage 2 Tour of Croatia Stage 2 (Mark Cavendish, GBr, won)Adria Mobil2016-04-202.1multiLink
632016 Tour of Croatia Stage 1 Tour of Croatia Stage 1 (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Adria Mobil2016-04-192.1multiLink
402016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 4 (Stefano Pirazzi, Ita, won)Adria Mobil2016-03-272.1multiLink
802016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 3 (Jakub Mareczko, Ita, won)Adria Mobil2016-03-262.1multiLink
302016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Adria Mobil2016-03-252.1multiLink
792016 Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a Settimana Internazionale Coppi e Bartali Stage 1a (Manuel Belletti, Ita, won)Adria Mobil2016-03-242.1multiLink
2015 Races
42015 Tour of Qinghai Lake Stage 7 Tour of Qinghai Lake Stage 7 (Ilia Koshevoy, Blr, won)Adria Mobil2015-07-112.HCmultiLink
42015 Tour of Qinghai Lake Stage 5 Tour of Qinghai Lake Stage 5 (Primoz Roglic, Slo, won)Adria Mobil2015-07-092.HCmultiLink
72015 Tour of Qinghai Lake Stage 4 Tour of Qinghai Lake Stage 4 (Ivan Savitsky, Rus, won)Adria Mobil2015-07-082.HCmultiLink
32015 Tour of Qinghai Lake Stage 3 Tour of Qinghai Lake Stage 3 (Oleksandr Polivoda, Ukr, won)Adria Mobil2015-07-072.HCmultiLink
352015 Tour de Slovénie Stage 4 Tour de Slovénie Stage 4 (Marko Kump, Slo, won)Adria Mobil2015-06-212.1multiLink
32015 Tour de Slovénie Stage 3 Tour de Slovénie Stage 3 (Primoz Roglic, Slo, won)Adria Mobil2015-06-202.1multiLink
72015 Tour de Slovénie Stage 2 Tour de Slovénie Stage 2 (Pier Paolo De Negri, Malé, won)Adria Mobil2015-06-192.1multiLink
582015 Tour de Slovénie Stage 1 Tour de Slovénie Stage 1 (Artem Ovechkin, Rus, won)Adria Mobil2015-06-182.1multiLink
2014 Races
472014 Tour de Slovénie 2014 Stage 4: Škofja Loka - Novo mesto 153km (Elia Viviani, Ita, won)Adria Mobil2014-06-222.1stageLink
162014 Tour de Slovénie 2014 Stage 3: Rogaška Slatina - Trije Kralji 192km (Francesco Manuel Bongiorno, Ita, won)Adria Mobil2014-06-212.1stageLink
162014 Tour de Slovénie 2014 Stage 2: Ribnica - Kočevje 160.7km (Sonny Colbrelli, Ita, won)Adria Mobil2014-06-202.1stageLink
762014 Tour de Slovénie 2014 Stage 1: Ljubljana - Ljubljana 8.8km (Michael Matthews, Aus, won)Adria Mobil2014-06-192.1stageLink
422014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 4: Pavullo - Montecuccolo (ITT) 10km (Dario Cataldo, Ita, won)Adria Mobil2014-03-302.1stageLink
1202014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 3: Crevalcore 158.4km (Elia Viviani, Ita, won)Adria Mobil2014-03-292.1stageLink
212014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 2: Sant’Angelo di Gatteo - Sogliano al Rubicone 160.2km (Peter Kennaugh, GBr, won)Adria Mobil2014-03-282.1stageLink
352014 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2014 Stage 1a: Gatteo 99.5km (Ben Swift, GBr, won)Adria Mobil2014-03-272.1stageLink
2013 Races
DNF2013 UCI Road World Championships 2013 Elite Men road race: Lucca - Florence 272.26km (Rui Alberto Faria Da Costa, Por, won)Croatia2013-09-29CMstageLink
132013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 3: Gorle - Bergamo 159.1km (Alexey Tsatevitch, Rus, won)Adria Mobil2013-09-072.1stageLink
52013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 2: Boltiere - Foppolo 153.3km (Patrik Sinkewitz, Ger, won)Adria Mobil2013-09-062.1stageLink
62013 Settimana Ciclistica Lombarda by Bergamasca 2013 Stage 1: Brembate di Sopra - Valtorta 168.4km (Patrik Sinkewitz, Ger, won)Adria Mobil2013-09-052.1stageLink
152013 Tour de Slovénie 2013 Stage 4: Brežice - Novo mesto 155.8km (Brett Lancaster, Aus, won)Adria Mobil2013-06-162.1stageLink
12013 Tour de Slovénie 2013 Stage 3: Škofja Loka - Vršič 170km (Radoslav Rogina, Slo, won)Adria Mobil2013-06-152.1stageLink
52013 Tour de Slovénie 2013 Stage 2: Kočevje - Višnja Gora 168.5km (Fabio Felline, Ita, won)Adria Mobil2013-06-142.1stageLink
622013 Tour de Slovénie 2013 Stage 1 (ITT): Ljubljana 8.8km (Svein Tuft, Can, won)Adria Mobil2013-06-132.1stageLink
172013 Giro della Toscana 2013 (Mattia Gavazzi, Ita, won)Adria Mobil2013-04-28RacehomeonedayLink
962013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 5: Monticelli Terme - Fiorano Modenese 141.1km (Damiano Caruso, Ita, won)Adria Mobil2013-03-242.1stageLink
1382013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 4: Crevalcore (ITT) 14.3km (Adriano Malori, Ita, won)Adria Mobil2013-03-232.1stageLink
142013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 3: Zola Predosa - Piane di Mocogno 157km (Damiano Cunego, Ita, won)Adria Mobil2013-03-222.1stageLink
42013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 2: Gatteo - Sogliano al Rubicone 162.3km (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2013-03-212.1stageLink
192013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1a: Gatteo 99.5km (Fabio Felline, Ita, won)Adria Mobil2013-03-202.1stageLink
DNF2013 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2013 Stage 1b: Sant'Angelo - Gatteo Mare (TTT) 11.2km (Fabio Felline, Ita, won)Adria Mobil2013-03-202.1stageLink
142013 Trofeo Laigueglia 2013 (Filippo Pozzato, Ita, won)Adria Mobil2013-02-16RacehomeonedayLink
2012 Races
582012 UCI Road World Championships 2012 Elite Men road race: 261km (Philippe Gilbert, Bel, won)Croatia2012-09-23CMstageLink
122012 Giro di Padania 2012 Stage 5: Acqui Terme - Frabosa Soprana 174km (Carlos Albert Betancur Gomez, Col, won)Adria Mobil2012-09-072.1stageLink
162012 Giro di Padania 2012 Stage 4: Lazzate - Passo della Bocchetta 186km (Vincenzo Nibali, Ita, won)Adria Mobil2012-09-062.1stageLink
342012 Giro di Padania 2012 Stage 3: Castelfranco Veneto - Merate 229km (Oscar Gatto, Ita, won)Adria Mobil2012-09-052.1stageLink
442012 Giro di Padania 2012 Stage 2: Poggio Renatico - San Vendemiano 223km (Sacha Modolo, Ita, won)Adria Mobil2012-09-042.1stageLink
802012 Giro di Padania 2012 Stage 1a: Sant’Agostino - Bondeno 83km (Enrico Rossi, Ita, won)Adria Mobil2012-09-032.1stageLink
592012 GP Industria Commercio Artigianato Carnaghese 2012 (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2012-08-23RacehomeonedayLink
422012 2012 Olympic Games 2012 Olympic Men's Road Race: London 250km (Alexandr Vinokurov, , won)Croatia2012-07-28LondonstageLink
42012 Croatian Road Championships 2012 Elite Men Road Race: Lepoglava 124.8km (Vladimir Miholjevic, Cro, won)KK Adria Mobil2012-06-24stageLink
602012 Tour de Slovénie 2012 Stage 4 (ITT): Ljubljana 17.8km (Kristijan Koren, Slovenia, won)Adria Mobil2012-06-17stageLink
282012 Tour de Slovénie 2012 Stage 3: Ivančna Gorica - Škofja Loka 219km (Domenico Pozzovivo, Italy, won)Adria Mobil2012-06-16stageLink
222012 Tour de Slovénie 2012 Stage 2: Kočevje - Metlika 177.4km (Daryl Impey, South Africa, won)Adria Mobil2012-06-15stageLink
512012 Tour de Slovénie 2012 Stage 1: Celje - Novo Mestro 164km (Simone Ponzi, Ita, won)Adria Mobil2012-06-14stageLink
632012 ProRace Berlin 2012 (Andre Greipel, Ger, won)Adria Mobil2012-06-10onedayLink
442012 Giro della Toscana 2012 (Alessandro Ballan, Ita, won)Adria Mobil2012-04-29onedayLink
122012 GP Industria & Artigianato - Larciano 2012 (Filippo Pozzato, Ita, won)Adria Mobil2012-04-28onedayLink
82012 Giro dell'Appennino 2012 (Fabio Felline, Ita, won)Adria Mobil2012-04-15onedayLink
922012 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2012 Stage 5 (ITT): Crevalcore 14.3km (Jan Brta, Cze, won)Adria Mobil2012-03-24stageLink
522012 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2012 Stage 4: Pavullo 159km (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2012-03-23stageLink
192012 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2012 Stage 3: Fiorano Modenese - Levizzano 151km (Diego Ulissi, Ita, won)Adria Mobil2012-03-22stageLink
532012 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2012 Stage 2a: Gatteo 99.5km (Elia Viviani, Ita, won)Adria Mobil2012-03-21stageLink
1252012 Settimana Internazionale Coppi e Bartali 2012 Stage 1: Misano Adriatico - Riccione 140.8km (Andrea Palini, Ita, won)Adria Mobil2012-03-20stageLink
422012 Trofeo Zssdi - Unione dei Circoli sportivi 2012 (Andrea Palini, Ita, won)Adria Mobil2012-03-04onedayLink
2011 Races
1402011 UCI Road World Championships 2011 Elite Men road race: Rudersdal 266km (Mark Cavendish, GBr, won)Croatia2011-09-25stageLink
142011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 4: Shumen - Dobrich 135km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Loborika Favorit Team2011-09-13stageLink
202011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 3: Veliko Tarnovo - Shumen 142km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Loborika Favorit Team2011-09-12stageLink
142011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 2: Troyan - Veliko Tarnovo 100km (Timofey Kritskiy, Rus, won)Loborika Favorit Team2011-09-12stageLink
22011 Tour of Bulgaria 2011 Stage 1: Sofia - Troyan 180km (Pavel Kochetkov, Rus, won)Loborika Favorit Team2011-09-11stageLink
92011 Tour of Vojvodina II 2011 (Pavel Kochetkov, Rus, won)Loborika Favorit Team2011-09-03onedayLink
52011 Tour of Vojvodina I 2011 (Gregor Gazvoda, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-09-02onedayLink
102011 Ljubljana - Zagreb 2011 (Kristjan Fajt, Slovenia, won)Loborika Favorit Team2011-08-28onedayLink
992011 Puchar Uzdrowisk Karpackich 2011 (Jacek Morajko, Por, won)Loborika2011-08-14onedayLink
722011 Memorial Henryka Lasaka 2011 (Luka Mezgec, Slo, won)Loborika2011-08-13onedayLink
42011 Trofeo Internazionale Bastianelli 2011 (Kristijan Durasek, Cro, won)Loborika Favorit Team2011-08-07onedayLink
112011 GP Folignano - Trofeo AVIS 2011 (Kristijan Durasek, Cro, won)Loborika Favorit Team2011-08-05onedayLink
312011 Trofeo Matteotti 2011 (Oscar Gatto, Ita, won)Loborika Favorit Team2011-07-31onedayLink
102011 Central European Budapest GP 2011 (Andris Smirnovs, Lat, won)Loborika Favorit Team2011-07-24onedayLink
902011 Miskolc GP 2011 (Matija Kvasina, Cro, won)Loborika2011-07-23onedayLink
222011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 9: Lanzhou 94.2km (Sacha Modolo, Ita, won)Loborika Favorit Team2011-07-10stageLink
362011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 8: Xining - Lanzhou 239.2km (Rico Rogers, NZl, won)Loborika Favorit Team2011-07-09stageLink
262011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 7: Qilian - Menyuan 170.4km (Mehdi Sohrabi, Iran, won)Loborika Favorit Team2011-07-08stageLink
192011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 6: Qilian 103km (Yuriy Metlushenko, , won)Loborika Favorit Team2011-07-07stageLink
182011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 5: Xihaizhen - Mole Town,Qilian 123km (Sacha Modolo, Ita, won)Loborika Favorit Team2011-07-06stageLink
202011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 4: Bird Island - Xihaizhen 152.4km (Robert Forster, Ger, won)Loborika Favorit Team2011-07-05stageLink
842011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 3: Qinghai Lake - Bird Island 120.6km (Gregor Gazvoda, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-07-04stageLink
132011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 2: Xining - Qinghai Lake 146.4km (Mateusz Taciak, Pol, won)Loborika Favorit Team2011-07-03stageLink
222011 Tour of Qinghai Lake 2011 Stage 1: Xining 132.3km (Aaron Kemps, Aus, won)Loborika Favorit Team2011-07-02stageLink
42011 Hungarian Road Championships 2011 Elite Men/U/23 Road Race: Varazdin 166.4km (Kristijan urasek, Cro, won)BK Loborika Favorit Team2011-06-26stageLink
972011 Tour de Slovénie 2011 Stage 3: Ptuj - Novo mesto 181km (Andrea Guardini, , won)Loborika Favorit Team2011-06-19stageLink
22011 Tour de Slovénie 2011 Stage 2: Tržič - Golte 170.6km (Diego Ulissi, Ita, won)Loborika Favorit Team2011-06-18stageLink
102011 Tour de Slovénie 2011 Stage 1: Koper - Nova Gorica 189.6km (Elia Viviani, Ita, won)Loborika Favorit Team2011-06-17stageLink
302011 Tour de Slovénie 2011 Prologue: Ljubljana 6.6km (Robert Vrecer, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-06-16stageLink
32011 International Raiffeisen Grand Prix 2011 (Tomislav Danculovic, Cro, won)Loborika Favorit Team2011-06-12onedayLink
802011 Banja Luka-Belgrade II 2011 (Matija Kvasina, Cro, won)Loborika Favorit Team2011-04-24onedayLink
32011 Banja Luka-Belgrade I 2011 (Krisztian Lovassy, Hungary, won)Loborika Favorit Team2011-04-23onedayLink
152011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 3b: Bogny-sur-Meuse 74km (Laurent Pichon, Fra, won)Loborika Favorit Team2011-04-10stageLink
112011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 3a: Charleville-Mézières 66.8km (Benjamin Giraud, , won)Loborika Favorit Team2011-04-10stageLink
72011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 2: Givet - Vireux-Wallerand 158.4km (Gianni Meersman, Bel, won)Loborika Favorit Team2011-04-09stageLink
262011 Circuit des Ardennes International 2011 Stage 1: Vouziers 164km (Troels Ronning Vinther, Denmark, won)Loborika Favorit Team2011-04-08stageLink
62011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 3: Pazin - Zelena laguna 141km (Christopher Roth, German National Team, won)Loborika Favorit Team2011-03-20stageLink
22011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 2: Vrsar - Motovun 157km (Robert Vrecer, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-03-19stageLink
22011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 1: Zelena laguna - Labin 137km (Luka Mezgec, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-03-18stageLink
152011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Prologue: Tinjan (ITT) 5.8km (Robert Vrecer, Slo, won)Loborika Favorit Team2011-03-17stageLink
52011 Porec Trophy - Trofej Porec 2011 (Blaž Jarc, , won)Loborika Favorit Team2011-03-13onedayLink
42011 Trofeo Zssdi - Unione dei Circoli sportivi 2011 (Enrico Battaglin, Ita, won)Loborika - Pula2011-03-06onedayLink
2010 Races
462010 UCI Road World Championships 2010 Elite Men road race: Geelong 262.7km (Thor Hushovd, Nor, won)Croatia2010-10-03stageLink
642010 Herald Sun World Cycling Classic Ballarat 2010 (Filippo Pozzato, Ita, won)Croatia2010-09-26onedayLink
202010 Trofeo G. Bianchin 2010 (Filippo Pozzato, Ita, won)Loborika2010-09-19onedayLink
82010 Ljubljana - Zagreb 2010 (Filippo Pozzato, Ita, won)Loborika2010-08-29onedayLink
272010 Trofeo Internazionale Bastianelli 2010 (Carmelo Consolato Panto', Ita, won)Loborika2010-08-08onedayLink
42010 GP Folignano - Trofeo AVIS 2010 (Carmelo Consolato Panto', Ita, won)Loborika2010-08-05onedayLink
142010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 9: Xining - Xinging 66km (Mehdi Sohrabi, Iran, won)Loborika2010-07-25stageLink
222010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 8: Qilian - Qingshizui 150.4km (Boris Shpilevskiy, , won)Loborika2010-07-24stageLink
102010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 7: Xihaizhen - Mole (Qilian) 123km (Boris Shpilevskiy, , won)Loborika2010-07-23stageLink
292010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 6: Bird Island - Xihaizhen 152.4km (Mehdi Sohrabi, Iran, won)Loborika2010-07-22stageLink
112010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 5: Qinghai Lake - BIrd Island 120.5km (Yuriy Metlushenko, , won)Loborika2010-07-21stageLink
182010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 4: Xining (Duoba) - Qinghai Lake 118km (Ivan Stevic, Yug, won)Loborika2010-07-20stageLink
92010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 3: Xunhua - Xining 173km (Ghader Mizbani Iranagh, Iri, won)Loborika2010-07-19stageLink
52010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 2: Tongren - Xunhua 95km (Gregor Gazvoda, Slo, won)Loborika2010-07-18stageLink
12010 Tour of Qinghai Lake 2010 Stage 1: Xining - Tongren 171km (Radoslav Rogina, Slo, won)Loborika2010-07-17stageLink
862010 Tour of Qinghai Lake 2010 Criterium: Huzhu 72km (Yuriy Metlushenko, , won)Loborika2010-07-16stageLink
522010 Tour De Slovénie 2010 Stage 4: Brezice - Novo Mesto 157km (Francesco Secci, Ita, won)Loborika2010-06-20stageLink
242010 Tour De Slovénie 2010 Stage 3: Bled - Krvavec 171km (Vincenzo Nibali, Ita, won)Loborika2010-06-19stageLink
92010 Tour De Slovénie Stage 2: Ljubljana - Beljak Villach 166km (Grega Bole, Slo, won)Loborika2010-06-182.1stageLink
92010 Tour De Slovénie 2010 Stage 2: Ljubljana - Beljak Villach 166km (Grega Bole, Slo, won)Loborika2010-06-18stageLink
182010 Tour De Slovénie Stage 1: Koper - Medvode 173km (Grega Bole, Slo, won)Loborika2010-06-172.1stageLink
182010 Tour De Slovénie 2010 Stage 1: Koper - Medvode 173km (Grega Bole, Slo, won)Loborika2010-06-17stageLink
212010 GP Kranj (Matej Gnezda, Slo, won)Loborika2010-05-291.1onedayLink
552010 Neuseenclassics -rund um die braunkohle- (Roger Kluge, Ger, won)Loborika2010-05-231.1onedayLink
182010 Rhône-Alpes Isère Tour Stage 4: St Maurice l'Exil - Charvieu-Chavagneux 150.9km (Sam Bennett, Irl, won)Loborika2010-05-162.2stageLink
72010 Rhône-Alpes Isère Tour Stage 3: Domessin (Val Guiers) - St Maurice l'Exil 152.2km (Andy Cappelle, Bel, won)Loborika2010-05-152.2stageLink
132010 Rhône-Alpes Isère Tour Stage 2: Charvieu-Chavagneux - St enix Sur Guiers (Val Guiers) 159.5km (Sebastien Duret, Jean Floc'h-Morac 56, won)Loborika2010-05-142.2stageLink
182010 Rhône-Alpes Isère Tour Stage 1: Villefontaine - Maubec 135.3km (Jerome Coppel, Fra, won)Loborika2010-05-132.2stageLink
662010 Banja Luka-Belgrade I (Jure Zrimek, Slo, won)Bk Loborika2010-04-231.2onedayLink
272010 Tour du Maroc Stage 9a: Kénitra - Khemisset 80km (Omar Hasanein, Syr, won)Loborika2010-04-032.2stageLink
272010 Tour du Maroc Stage 9a: Kénitra - Khemisset 80km (Omar Hasanein, Syr, won)Loborika2010-04-032.2stageLink
42010 Tour du Maroc Stage 9b: Khemisset - Rabat 80km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-04-032.2stageLink
42010 Tour du Maroc Stage 9b: Khemisset - Rabat 80km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-04-032.2stageLink
62010 Tour du Maroc Stage 8: Tanger - Souk El Arbâa 153km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-04-022.2stageLink
62010 Tour du Maroc Stage 8: Tanger - Souk El Arbâa 153km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-04-022.2stageLink
42010 Tour du Maroc Stage 7: Tétouan - Tanger 135km (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)Loborika2010-04-012.2stageLink
42010 Tour du Maroc Stage 7: Tétouan - Tanger 135km (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)Loborika2010-04-012.2stageLink
132010 Tour du Maroc Stage 6: Ouezzane - Tétouan 135km (Georgi Petrov Georgiev, Bul, won)Loborika2010-03-312.2stageLink
132010 Tour du Maroc Stage 6: Ouezzane - Tétouan 135km (Georgi Petrov Georgiev, Bul, won)Loborika2010-03-312.2stageLink
122010 Tour du Maroc Stage 5: Fes - Meknes 120km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-03-302.2stageLink
122010 Tour du Maroc Stage 5: Fes - Meknes 120km (Boris Shpilevsky, Rus, won)Loborika2010-03-302.2stageLink
142010 Tour du Maroc Stage 4: Khénifra - Fes 165km (Dean Podgornik, Slo, won)Loborika2010-03-292.2stageLink
142010 Tour du Maroc Stage 4: Khénifra - Fes 165km (Dean Podgornik, Slo, won)Loborika2010-03-292.2stageLink
292010 Tour du Maroc Stage 3: Beni Mellal - Khenifra 122km (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)Loborika2010-03-282.2stageLink
292010 Tour du Maroc Stage 3: Beni Mellal - Khenifra 122km (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)Loborika2010-03-282.2stageLink
12010 Tour du Maroc Stage 2: Marrakech - Beni Mellal 195km (Radoslav Rogina, Slo, won)Loborika2010-03-272.2stageLink
12010 Tour du Maroc Stage 2: Marrakech - Beni Mellal 195km (Radoslav Rogina, Slo, won)Loborika2010-03-272.2stageLink
192010 Tour du Maroc Stage 1: Settat - Marrakech 170km (Dean Podgornik, Slo, won)Loborika2010-03-262.2stageLink
192010 Tour du Maroc Stage 1: Settat - Marrakech 170km (Dean Podgornik, Slo, won)Loborika2010-03-262.2stageLink
12010 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 3: Pazin - Zelena Laguna 141km (Radoslav Rogina, Slo, won)Loborika2010-03-212.2stageLink
22010 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 2: Vrsar - Motovun 157km (Robert Vrecer, Slo, won)Loborika2010-03-202.2stageLink
22010 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 1: Poreć - Labin 131km (Bla Furdi, Slo, won)Loborika2010-03-192.2stageLink
452010 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Prologue: Mandalenčići - Marcani 2.7km (Robert Vrecer, Slo, won)Loborika2010-03-182.2stageLink
22010 Porec Trophy - Trofej Porec (Matej Gnezda, Slo, won)Loborika2010-03-141.2onedayLink
62010 Trofeo Zssdi (Marko Kump, Slo, won)Loborika2010-03-071.2onedayLink
272010 Giro del Friuli (Roberto Ferrari, Ita, won)Loborika2010-03-031.1onedayLink
782010 Giro della Provincia di Reggio Calabria-Challenge Calabria Stage 4: Soverato - Reggio di Calabria 165.7km (Alessandro Petacchi, Ita, won)Loborika2010-02-022.1stageLink
692010 Giro della Provincia di Reggio Calabria-Challenge Calabria Stage 3: Crotone - Catanzaro 171.4km (Giuseppe Muraglia, Ita, won)Loborika2010-02-012.1stageLink
582010 Giro della Provincia di Reggio Calabria-Challenge Calabria Stage 2: Cosenza - Crotone 178.7km (Alessandro Petacchi, Ita, won)Loborika2010-01-312.1stageLink
582010 Giro della Provincia di Reggio Calabria-Challenge Calabria Stage 1: Palmi - Cosenza 183.1km (Matteo Montaguti, Ita, won)Loborika2010-01-302.1stageLink
2009 Races
162009 The Paths of King Nikola Stage 4 (Bostjan Rezman, Slo, won)Loborika2009-03-282.2stageLink
242009 The Paths of King Nikola Stage 3 (Maztej Stare, Slo, won)Loborika2009-03-272.2stageLink
62009 The Paths of King Nikola Stage 2 (Vladimir Kerkez, Slo, won)Loborika2009-03-262.2stageLink
12009 The Paths of King Nikola Stage 1 (Radoslav Rogina, Slo, won)Loborika2009-03-252.2stageLink
492009 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 3 (Michael Van Staeyen, Bel, won)Loborika2009-03-152.2stageLink
62009 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 2 (Markus Eibegger, Aut, won)Loborika2009-03-142.2stageLink
92009 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 1 (Marko Kump, Slo, won)Loborika2009-03-132.2stageLink
412009 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Prologue (Dennis Vanwinden, Ned, won)Loborika2009-03-122.2stageLink
1002009 Trofej Porec - Porec Trophy (Ole Haavardsholm, Nor, won)Loborika2009-03-081.2onedayLink
2008 Races
152008 (Andre Greipel, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-10-031.1onedayLink
312008 Praha - Karlovy Vary - Praha (Eric Baumann, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-09-201.2onedayLink
802008 (Andre Greipel, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-09-141.1onedayLink
82008 GP Ljubljana- Zagreb (Robert Vrecer, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-09-071.2onedayLink
692008 Tour de Rijke (Steven De Jongh, Ned, won)Perutnina Ptuj2008-08-311.1onedayLink
282008 Tour de Serbie Stage 7 (Steven De Jongh, Ned, won)Perutnina Ptuj2008-06-222.2stageLink
242008 Tour de Serbie Stage 6 (Steven De Jongh, Ned, won)Perutnina Ptuj2008-06-212.2stageLink
192008 Tour de Serbie Stage 5 (Zsolt Der, SCG, won)Perutnina Ptuj2008-06-202.2stageLink
12008 Tour de Serbie Stage 4 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-06-192.2stageLink
22008 Tour de Serbie Stage 3 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-06-182.2stageLink
362008 Tour de Serbie Stage 1 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-06-162.2stageLink
282008 (Francesco Secci, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-06-142.1stageLink
52008 (Jure Golcer, Slovenia, won)Perutnina Ptuj2008-06-132.1stageLink
12008 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-06-122.1stageLink
352008 (Claudio Cucinotta, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-06-112.1stageLink
472008 GP Kranj (Grega Bole, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-05-311.1onedayLink
42008 Velika Nagrada Ptuja (Gregor Gazvoda, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-05-251.2onedayLink
152008 Neuseenclassics - Rund um die Braunkohle (Maros Kovac, Svk, won)Perutnina Ptuj2008-05-121.1onedayLink
DNF2008 (Clemens Radochla, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-05-112.1stageLink
322008 (Tomasz Kiendys, Pol, won)Perutnina Ptuj2008-05-112.1stageLink
442008 (Krzysztof Jezowski, Pol, won)Perutnina Ptuj2008-05-102.1stageLink
372008 (Andre Schulze, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-05-092.1stageLink
122008 (Bartosz Huzarski, Pol, won)Perutnina Ptuj2008-05-082.1stageLink
242008 (Alexandre Mironov, Rus, won)Perutnina Ptuj2008-04-202.2stageLink
132008 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Perutnina Ptuj2008-04-192.2stageLink
82008 (Jrmie Derangere, Fra, won)Perutnina Ptuj2008-04-182.2stageLink
22008 (Jos van Emden, Ned, won)Perutnina Ptuj2008-04-172.2stageLink
672008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 6 (Francesco Failli, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-04-062.1stageLink
1032008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 5 (Branislau Samoilau, Blr, won)Perutnina Ptuj2008-04-052.1stageLink
182008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 4 (Danilo Di Luca, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-04-042.1stageLink
592008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 3 (Gabriele Balducci, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-04-032.1stageLink
302008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 2 (Mattia Gavazzi, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-04-022.1stageLink
632008 Settimana Ciclistica Lombarda-Memorial Adriano Rodoni Stage 1 (Alberto Loddo, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-04-012.1stageLink
132008 The Paths of King Nikola Stage 4 (Ivalo Gabrovski, Bul, won)KK Perutnina Ptuj2008-03-232.2stageLink
42008 The Paths of King Nikola Stage 3 (Kristjan Fajt, Slovenia, won)KK Perutnina Ptuj2008-03-222.2stageLink
402008 The Paths of King Nikola Stage 2 (Mitja Mahoric, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2008-03-212.2stageLink
492008 The Paths of King Nikola Stage 1 (Mitja Mahoric, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2008-03-202.2stageLink
332008 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 3 (Kim Marius Nielsen, Den, won)Perutnina Ptuj2008-03-162.2stageLink
32008 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 2 (Eddy Ratti, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-03-152.2stageLink
62008 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Stage 1 (Ivan Fanelli, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-03-142.2stageLink
182008 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy Prologue (Kristijan Koren, Slovenia, won)Perutnina Ptuj2008-03-132.2stageLink
242008 Trofeo ZSSDI - Unione dei Circoli Sportivi Sloveni in Italia (Manuele Boaro, Ita, won)Perutnina Ptuj2008-03-021.2onedayLink
272008 Vuelta a Cuba Stage 13 (Kristjan Koren, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-172.2stageLink
572008 Vuelta a Cuba Stage 12 (Matej Stare, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-162.2stageLink
222008 Vuelta a Cuba Stage 11 (Mitja Mahoric, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-152.2stageLink
762008 Vuelta a Cuba Stage 10 (Ren Obst, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-02-142.2stageLink
462008 Vuelta a Cuba Stage 9b (Pedro Pablo Perez, Cub, won)Perutnina Ptuj2008-02-132.2stageLink
542008 Vuelta a Cuba Stage 9a (Pedro Pablo Perez, Cub, won)Perutnina Ptuj2008-02-132.2stageLink
942008 Vuelta a Cuba Stage 8 (Gregorio Ladino, Col, won)Perutnina Ptuj2008-02-122.2stageLink
572008 Vuelta a Cuba Stage 7a (Pedro Pablo Perez, Cub, won)Perutnina Ptuj2008-02-112.2stageLink
872008 Vuelta a Cuba Stage 7b (Julio Cesar Herrera, Ven, won)Perutnina Ptuj2008-02-112.2stageLink
282008 Vuelta a Cuba Stage 6 (Jure Kocjan, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-102.2stageLink
622008 Vuelta a Cuba Stage 5 (Kristjan Koren, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-092.2stageLink
52008 Vuelta a Cuba Stage 4 (Matthias Friedemann, Ger, won)Perutnina Ptuj2008-02-082.2stageLink
152008 Vuelta a Cuba Stage 3 (Pedro Pablo Perez, Cub, won)Perutnina Ptuj2008-02-072.2stageLink
222008 Vuelta a Cuba Stage 2 (Jure Kocjan, Slo, won)Perutnina Ptuj2008-02-062.2stageLink
292008 Vuelta a Cuba Stage 1 (Osvel Vento, Cub, won)Perutnina Ptuj2008-02-052.2stageLink
2007 Races
142007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 5 (Marcin Sapa, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-09-162.2stageLink
22007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 4 (Aleksejs Saramotins, Lat, won)Perutnina Ptuj2007-09-152.2stageLink
152007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 3 (Mitja Mahoric, Slo, won)Perutnina Ptuj2007-09-142.2stageLink
22007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 2 (Zvonimir Pokupec, Cro, won)Perutnina Ptuj2007-09-132.2stageLink
92007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 1b (Piotr Zaradny, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-09-122.2stageLink
152007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Stage 1a (Marcin Sapa, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-09-122.2stageLink
142007 Tour de Croatie-Kroz Hrvatsku Prologue (Jure Zrimsek, Slovenia, won)Perutnina Ptuj2007-09-112.2stageLink
182007 Tour de Slovaquie Stage 3 (Joost van Leijen, Ned, won)Perutnina Ptuj2007-08-312.2stageLink
352007 Tour de Slovaquie Stage 2 (Johnny Hoogerland, Ned, won)Perutnina Ptuj2007-08-302.2stageLink
42007 Tour de Slovaquie Stage 1 (Marcin Sapa, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-08-292.2stageLink
92007 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Perutnina Ptuj2007-08-092.1stageLink
32007 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Perutnina Ptuj2007-08-082.1stageLink
412007 Sparkassen Giro Bochum (Andy Cappelle, Bel, won)Perutnina Ptuj2007-08-051.1onedayLink
272007 Tour de Serbie Stage 7 (Ivan Fanelli, Ita, won)Perutnina2007-06-242.2stageLink
62007 Tour de Serbie Stage 6 (Gianluca Cavalli, Ita, won)Perutnina2007-06-232.2stageLink
282007 Tour de Serbie Stage 5 (Zolt Der, Yug, won)Perutnina2007-06-222.2stageLink
152007 Tour de Serbie Stage 4 (Matej Stare, Slo, won)Perutnina2007-06-212.2stageLink
42007 Tour de Serbie Stage 3 (Oleksandr Sheydyk, Ukr, won)Perutnina2007-06-202.2stageLink
12007 Tour de Serbie Stage 2 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina2007-06-192.2stageLink
122007 Tour de Serbie Stage 1b (Ivan Fanelli, Ita, won)Perutnina2007-06-182.2stageLink
302007 Tour de Serbie Stage 1a (Alexey Shmidt, Rus, won)Perutnina2007-06-182.2stageLink
DNF2007 (Enrico Rossi, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-06-162.1stageLink
232007 (Vincenzo Nibali, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-06-152.1stageLink
102007 (Vincenzo Nibali, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-06-142.1stageLink
122007 (Stefano Garzelli, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-06-132.1stageLink
152007 (Danilo Napolitano, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-06-122.1stageLink
12007 GP Triberg-Schwarzwald (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2007-06-091.1onedayLink
102007 GP Kranj (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina Ptuj2007-06-021.1onedayLink
222007 Circuit de Lorraine Professionnel Stage 5 (Jorg Jaksche, Ger, won)Perutnina Ptuj2007-05-272.1stageLink
182007 Circuit de Lorraine Professionnel Stage 4 (Martijn Maaskant, Bel, won)Perutnina Ptuj2007-05-262.1stageLink
52007 Circuit de Lorraine Professionnel Stage 3 (Ruggero Marzoli, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-05-252.1stageLink
692007 Circuit de Lorraine Professionnel Stage 2 (Matteo Priamo, Ita, won)Perutnina Ptuj2007-05-242.1stageLink
182007 Circuit de Lorraine Professionnel Stage 1 (Ludovic Turpin, Fra, won)Perutnina Ptuj2007-05-232.1stageLink
22007 Beograd - Cacak (Matija Kvasina, Cro, won)Perutnina Ptuj2007-05-191.2onedayLink
62007 (Robert Radosz, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-05-062.1stageLink
202007 (Philip Metzke, Ger, won)Perutnina Ptuj2007-05-052.1stageLink
192007 (Tomasz Kiendys, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-05-052.1stageLink
72007 (Tomasz Kiendys, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-05-042.1stageLink
202007 (Jaroslaw Zarebski, Pol, won)Perutnina Ptuj2007-05-032.1stageLink
32007 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 4 (Jaroslaw Marycz, Poland, won)Perutnina Ptuj2007-04-212.2stageLink
42007 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 2 (Tomas Buchacek, Cze, won)Perutnina Ptuj2007-04-192.2stageLink
412007 Tour du Loir-et-Cher 'E. Provost' Stage 1 (Alain Lauener, VMC Brglen-Uri, won)Perutnina Ptuj2007-04-182.2stageLink
142007 Giro Belvedere di Villa di Cordignano (Simone Stortoni, Ita, won)Ciclo Team Perutnina Ptuj2007-04-091.2onedayLink
102007 The Paths of King Nikola Stage 4 (Petar Panayotov, Bul, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-242.2stageLink
232007 The Paths of King Nikola Stage 3 (Alexei Chtchebelin, Rus, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-232.2stageLink
72007 The Paths of King Nikola Stage 2 (Vladimir Kerkez, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-222.2stageLink
72007 The Paths of King Nikola Stage 1 (Matej Stare, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-212.2stageLink
772007 Istrian Spring Trophy Stage 3 (Mattia Gavazzi, Ita, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-182.2stageLink
262007 Istrian Spring Trophy Stage 2 (Mattia Gavazzi, Ita, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-172.2stageLink
142007 Istrian Spring Trophy Stage 1 (Grega Bole, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-162.2stageLink
832007 Istrian Spring Trophy Prologue (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-152.2stageLink
972007 Porec Trophy (Marko Kump, Slo, won)KK Perutnina Ptuj2007-03-111.2onedayLink
2006 Races
412006 Giro della Romagna (Santo Anza, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-09-031.1onedayLink
302006 GP Nobili Rubinetterie/Borgomanero (Paolo Longo Borghini, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-08-231.1onedayLink
72006 Rund um die Hainleite (Jens Voigt, Ger, won)Perutnina Ptuj2006-08-121.1onedayLink
132006 (Andrea Tonti, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-08-091.1onedayLink
472006 (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-06-112.1stageLink
72006 (Tomas Nose, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-06-102.1stageLink
72006 (Tomas Nose, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-06-092.1stageLink
562006 (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-06-082.1stageLink
182006 GP Kranj (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-06-031.2onedayLink
DNF2006 Grand Prix Palma (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-05-281.2onedayLink
32006 GP Kooperativa (Peter Velits, Svk, won)Perutnina Ptuj2006-05-271.2onedayLink
32006 GP-Hydraulika Mikolasek (Jure Golcer, Slovenia, won)Perutnina Ptuj2006-05-261.2onedayLink
652006 (Tomasz Kiendys, Pol, won)Perutnina Ptuj2006-04-302.1stageLink
502006 Giro dell'Appennino (Rinaldo Nocentini, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-04-231.1onedayLink
172006 Circuito Belvedere di Villa di Cordignano (Fabrizio Galeazzi, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-04-171.2onedayLink
72006 Giro d'Oro (Damiano Cunego, Ita, won)Perutnina Ptuj2006-04-161.1onedayLink
472006 Circuit des Ardennes Stage 4 (Yauheni Hutarovich, UV Aube, won)Perutnina Ptuj2006-04-092.2stageLink
322006 Circuit des Ardennes Stage 3 (Yauheni Hutarovich, UV Aube, won)Perutnina Ptuj2006-04-092.2stageLink
372006 Circuit des Ardennes Stage 2 (Sergei Kolesnikov, Rus, won)Perutnina Ptuj2006-04-082.2stageLink
692006 Circuit des Ardennes Stage 1 (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-04-072.2stageLink
52006 The Paths of King Nikola Stage 4 (Mitja Mahoric, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-03-262.2stageLink
12006 The Paths of King Nikola Stage 3 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-03-252.2stageLink
22006 The Paths of King Nikola Stage 2 (Matej Stare, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-03-242.2stageLink
142006 The Paths of King Nikola Stage 1 (Grega Bole, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-03-232.2stageLink
312006 Porec Trophy - Trofej Porec (Simon Spilak, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-03-121.2onedayLink
182006 Trofeo ZSSDI - Unione dei Circoli Sportivi Sloveni in Italia (Marco Bandiera, Ita, won)KK Perutnina Ptuj2006-03-051.2onedayLink
92006 Vuelta a Cuba Stage 13 (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina2006-02-192.2stageLink
112006 Vuelta a Cuba Stage 11a (Matija Kvasina, Cro, won)Perutnina Ptuj2006-02-172.2stageLink
242006 Vuelta a Cuba Stage 11b (Borut Bozic, Slo, won)Perutnina Ptuj2006-02-172.2stageLink
72006 Vuelta a Cuba Stage 10 (Augusto Sanchez, Dom, won)Perutnina Ptuj2006-02-162.2stageLink
2005 Races
142005 (Bostjan Mervar, Slo, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-06-122.1stageLink
32005 (Przemyslaw Niemec, Pol, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-06-112.1stageLink
242005 (Marco Marcato, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-06-102.1stageLink
352005 (Ruggero Marzoli, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-06-092.1stageLink
232005 Giro del Trentino Stage 4 (Andrus Aug, Est, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-04-222.1stageLink
122005 Giro del Trentino Stage 3 (Serguei Gonchar, Ukr, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-04-212.1stageLink
322005 Giro del Trentino Stage 2 (Giuseppe Muraglia, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-04-202.1stageLink
452005 Giro del Trentino Stage 1 (Przemyslaw Niemec, Pol, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-04-192.1stageLink
412005 GP de Denain Porte du Hainaut (Jimmy Casper, Fra, won)Tenax2005-04-141.1onedayLink
492005 Scheldeprijs Vlaanderen (Thorwald Veneberg, Ned, won)Tenax2005-04-131.HConedayLink
532005 Settimana Ciclistica Internazionale Stage 5 (Elio Aggiano, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-262.1stageLink
702005 Settimana Ciclistica Internazionale Stage 4 (Kim Kirchen, Lux, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-252.1stageLink
642005 Settimana Ciclistica Internazionale Stage 3 (Danilo Napolitano, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-242.1stageLink
542005 Settimana Ciclistica Internazionale Stage 2 (Franco Pellizotti, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-232.1stageLink
1292005 Settimana Ciclistica Internazionale Stage 1a (Guillermo Bongiorno, Arg, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-222.1stageLink
642005 Giro della Provincia di Lucca (Mario Cipollini, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-071.1onedayLink
632005 Milano-Torino (Fabio Sacchi, Ita, won)Tenax-Nobili Rubinetterie2005-03-051.HConedayLink
802005 GP Costa degli Etruschi (Alessandro Petacchi, Ita, won)Tenax2005-02-061.1onedayLink
2004 Races
242004 Coppa Sabatini (Jan Ullrich, Ger, won)Tenax2004-09-231.2onedayLink
202004 Trofeo Melinda (Davide Rebellin, Ita, won)Tenax2004-09-021.2onedayLink
482004 (Emanuele Sella, Ita, won)Tenax2004-08-111.3onedayLink
632004 Brixia Tour Stage 3 (Enrico Degano, Ita, won)Tenax2004-07-252.3stageLink
1052004 Brixia Tour Stage 2b (Yuriy Metluschenko, Ukr, won)Tenax2004-07-242.3stageLink
292004 Brixia Tour Stage 2a (Julio Alberto Perez Cuapio, Mex, won)Tenax2004-07-242.3stageLink
522004 Brixia Tour Stage 1 (Igor Astarloa, Spa, won)Tenax2004-07-232.3stageLink
62004 Giro del Medio Brenta (Ruslan Pidgornyy, Svk, won)Tenax2004-07-111.5onedayLink
372004 Giro dell'Appennino (Damiano Cunego, Ita, won)Tenax2004-04-251.2onedayLink
722004 Giro del Trentino Stage 4 (Jan Svorada, Cze, won)Tenax2004-04-232.2stageLink
572004 Giro del Trentino Stage 3 (Juan Miguel Mercado Martn, Spa, won)Tenax2004-04-222.2stageLink
532004 Giro del Trentino Stage 2 (Damiano Cunego, Ita, won)Tenax2004-04-212.2stageLink
342004 Giro del Trentino Stage 1 (Damiano Cunego, Ita, won)Tenax2004-04-202.2stageLink
352004 Jadranska Magistrala Stage 3 (Zoran Klemencic, Slo, won)Tenax2004-03-142.5stageLink
202004 Jadranska Magistrala Stage 2 (Borut Bozic, Slo, won)Tenax2004-03-132.5stageLink
102004 Jadranska Magistrala Stage 1 (Jure Zrimsek, Slovenia, won)Tenax2004-03-122.5stageLink
572004 Jadranska Magistrala Prologue (Zoran Klemencic, Slo, won)Tenax2004-03-112.5stageLink
272004 Giro della Prov. Reggio-Calabria (Andris Nauduzs, Lat, won)Tenax2004-03-061.3onedayLink
DNF2004 Giro della Provincia di Lucca Stage 3 (Alessandro Bertolini, Ita, won)Tenax2004-02-262.3stageLink
1392004 Giro della Provincia di Lucca Stage 2 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Tenax2004-02-252.3stageLink
362004 Giro della Provincia di Lucca Stage 1 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Tenax2004-02-242.3stageLink
352004 Trofeo Laigueglia (Filippo Pozzato, Ita, won)Tenax2004-02-171.2onedayLink
2003 Races
262003 Tour de l'Avenir Stage 10 (Samuel Dumoulin, Fra, won)Perutnina Ptuj2003-09-132.5stageLink
132003 Tour de l'Avenir Stage 9 (Philippe Gilbert, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-09-122.5stageLink
122003 Tour de l'Avenir Stage 8 (Thomas Voeckler, Fra, won)Perutnina Ptuj2003-09-112.5stageLink
122003 Tour de l'Avenir Stage 7 (Christophe Edaleine, Fra, won)Perutnina Ptuj2003-09-102.5stageLink
122003 Tour de l'Avenir Stage 6 (Pierrick Fedrigo, Fra, won)Perutnina Ptuj2003-09-092.5stageLink
62003 Tour de l'Avenir Stage 5 (Yuriy Krivtsov, Rus, won)Perutnina Ptuj2003-09-082.5stageLink
512003 Tour de l'Avenir Stage 4 (Samuel Dumoulin, Fra, won)Perutnina Ptuj2003-09-072.5stageLink
332003 Tour de l'Avenir Stage 3 (Sebastien Chavanel, La Boulangre, won)Perutnina Ptuj2003-09-062.5stageLink
242003 Tour de l'Avenir Stage 2 (Sebastien Chavanel, La Boulangre, won)Perutnina Ptuj2003-09-052.5stageLink
542003 Tour de l'Avenir Stage 1 (Bradley Wiggins, GBr, won)Perutnina Ptuj2003-09-042.5stageLink
DNF2003 (Tomasz Brozyna, Pol, won)Perutnina Ptuj TT32003-07-032.3stageLink
292003 (Mauro Zinetti, Ita, won)Perutnina Ptuj TT32003-07-022.3stageLink
392003 (Tom Steels, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-06-152.3stageLink
202003 (Nico Sijmens, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-06-142.3stageLink
212003 (Matteo Carrara, Ita, won)Perutnina Ptuj2003-06-132.3stageLink
262003 (Nico Sijmens, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-06-122.3stageLink
132003 (Gerrit Glomser, Aut, won)Perutnina Ptuj2003-06-112.3stageLink
212003 (Gerrit Glomser, Aut, won)Perutnina Ptuj2003-06-102.3stageLink
252003 (Steffen Radochla, Ger, won)Perutnina Ptuj2003-06-092.3stageLink
142003 Olympia's Tour Stage 9 (Dean Podgornik, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-252.5stageLink
452003 Olympia's Tour Stage 8 (Stef Clement, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-05-242.5stageLink
412003 Olympia's Tour Stage 6 (Sebastien Rosseler, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-05-232.5stageLink
292003 Olympia's Tour Stage 7 (Sebastien Rosseler, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-05-232.5stageLink
522003 Olympia's Tour Stage 5 (Hans Dekkers, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-05-222.5stageLink
722003 Olympia's Tour Stage 4 (Hans Dekkers, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-05-212.5stageLink
992003 Olympia's Tour Stage 3 (Martijn Maaskant, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-05-202.5stageLink
142003 Olympia's Tour Stage 2 (Hans Dekkers, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-05-192.5stageLink
72003 Olympia's Tour Stage 1 (Fulco Van Gulik, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-05-182.5stageLink
542003 Olympia's Tour Prologue (Sebastien Rosseler, Bel, won)Perutnina Ptuj2003-05-172.5stageLink
392003 (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-112.5stageLink
62003 (Juro Golcer, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-102.5stageLink
212003 (Christian Heule, Swi, won)Perutnina Ptuj2003-05-092.5stageLink
442003 (Aldo Ino Ilesic, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-082.5stageLink
612003 (Leon Makarovic, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-072.5stageLink
362003 (Jure Zrimcek, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-05-062.5stageLink
152003 Giro d'Abruzzo Stage 2 (Denis Lunghi, Ita, won)Perutnina Ptuj2003-04-112.5stageLink
12003 The Paths of Nikola IV Stage 3 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-03-302.5stageLink
22003 The Paths of Nikola IV Stage 2 (Martin Riska, Svk, won)Perutnina Ptuj2003-03-292.5stageLink
12003 The Paths of Nikola IV Stage 1 (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-03-282.5stageLink
DNF2003 Stausee-Rundfahrt (Uros Murn, Slo, won)Perutnina Ptuj2003-03-231.3onedayLink
442003 International Tour of Rhodes Stage 4 (Rudi Kemna, Ned, won)Perutnina Ptuj2003-02-232.3stageLink
172003 International Tour of Rhodes Stage 3 (Thomas Bruun Eriksen, Dem, won)Perutnina Ptuj2003-02-222.3stageLink
312003 International Tour of Rhodes Stage 2 (Fred Rodriguez, USA, won)Perutnina Ptuj2003-02-212.3stageLink
202003 International Tour of Rhodes Stage 1 (Jan Svorada, Cze, won)Perutnina Ptuj2003-02-202.3stageLink
272003 International Tour of Rhodes Prologue (Sebastian Lang, Ger, won)Perutnina Ptuj2003-02-192.3stageLink
62003 Trofej Plava Laguna Porec II (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj TT32003-02-161.5onedayLink
152003 GP Istria 4 - Buje (jeremy Yates, NZl, won)Perutnina Ptuj TT32003-02-151.5onedayLink
12003 GP Istria 3 - Buje (Radoslav Rogina, Slo, won)Perutnina Ptuj TT32003-02-141.5onedayLink
102003 GP Istria 2 - Umag (Dean Podgornik, Slo, won)Perutnina Ptuj TT32003-02-111.5onedayLink
202003 GP Istria 1 - Umag (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj TT32003-02-091.5onedayLink
22003 Trofej Plava Laguna Porec I (Angelo Ciccone, Ita, won)Perutnina Ptuj2003-02-021.5onedayLink
2002 Races
152002 Tour de l'Avenir Stage 10 (Mauricio Ardila, Col, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-142.5stageLink
342002 Tour de l'Avenir Stage 9 (Jimmy Casper, Fra, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-132.5stageLink
72002 Tour de l'Avenir Stage 8 (Xavier Florencio, Spa, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-122.5stageLink
382002 Tour de l'Avenir Stage 7 (Aitor Silloniz, Spa, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-112.5stageLink
392002 Tour de l'Avenir Stage 6 (Philippe Koehler, Fra, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-102.5stageLink
222002 Tour de l'Avenir Stage 5 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-092.5stageLink
362002 Tour de l'Avenir Stage 4 (Samuel Dumoulin, Fra, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-082.5stageLink
572002 Tour de l'Avenir Stage 3 (Matthew Wilson, Aus, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-072.5stageLink
242002 Tour de l'Avenir Stage 2 (Alexandre Usov, Blr, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-062.5stageLink
682002 Tour de l'Avenir Stage 1 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-09-052.5stageLink
132002 Giro del Friuli (Franco Pellizotti, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-08-311.3onedayLink
372002 Trofeo Melinda (Laurent Dufaux, Swi, won)Perutunia-Ptuj-Krka Telekom2002-08-291.2onedayLink
92002 (Vladislav Borisov, Rus, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-08-171.5onedayLink
282002 Sparkassen Giro Bochum (Frederic Amorison, Bel, won)Perutnina Ptuj2002-08-111.3onedayLink
72002 Versatel Classic (Erik Zabel, Ger, won)Perutnina Ptuj2002-08-10NEonedayLink
472002 (Scott Sunderland, Aus, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-162.2stageLink
242002 (Hannes Hempel, Aut, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-152.2stageLink
652002 (Hans-Peter Obwaller, Aut, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-142.2stageLink
532002 (Martin Derganc, Slo, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-132.2stageLink
472002 (Gerrit Glomser, Aut, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-122.2stageLink
352002 (Bostjan Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-112.2stageLink
152002 (Fabian Cancellara, Swi, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-102.2stageLink
302002 (Daniele Bennati, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-06-102.2stageLink
192002 Int. Raiffeisen GP Judendorf Strassenengel (Bostian Mervar, Slo, won)Perutnina Ptuj - KRKA Telekom - GS II2002-05-191.5onedayLink
82002 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-05-092.5stageLink
82002 Solar-Radclassic-Gleisdorf (Bernhard Eisel, Aut, won)Perutnina Ptuj - KRKA Telekom - GS2002-05-051.5onedayLink
52002 Tour de Normandie Stage 6 (Pierre Ackermann, Swi, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-312.5stageLink
102002 Tour de Normandie Stage 5 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-302.5stageLink
342002 Tour de Normandie Stage 4 (Arkadiusz Wojtas, Pol, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-292.5stageLink
312002 Tour de Normandie Stage 3 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-282.5stageLink
62002 Tour de Normandie Stage 2 (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-272.5stageLink
302002 Tour de Normandie Prologue (Filippo Pozzato, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-252.5stageLink
342002 Cholet-Pays De Loire (Jimmy Casper, Fra, won)Perutnina Ptuj-KRKA2002-03-241.2onedayLink
332002 Jadranska Magistrala Stage 3 (Andrus Aug, Est, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-172.5stageLink
232002 Jadranska Magistrala Stage 2 (Massimo Demarin, Ita, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-162.5stageLink
92002 Jadranska Magistrala Stage 1 (Jurgen Werner, Ger, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-152.5stageLink
102002 Jadranska Magistrala Prologue (Jurgen Werner, Ger, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-03-142.5stageLink
232002 Porec Trophy 4 (Andrus Aug, Est, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-02-171.5onedayLink
972002 Porec Trophy 2 (Yaroslav Popovych, Ukr, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-02-101.5onedayLink
62002 Porec Trophy 1 (Volodymyr Bileka, Ukr, won)Perutnina Ptuj-Krka Telekom2002-02-091.5onedayLink
92002 GP Costa delle Etruschi (Yuriy Metluschenko, Ukr, won)Perutnina2002-02-031.3onedayLink

Google results:

Loading...