Name: Michael Reihs

Nation: Den
Career Statistics (2002 - 2017)
No. RacesAvg PosWinsPodiumsTop10
44557.121546
Quick Stats

UCI Career Results

PosYear Race Name Team Date Cat Type
2017 Races
1042017 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 4 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 4 (Matthias Brändle, Aut, won)Team Virtu Cycling2017-09-152.HCmultiLink
812017 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 3 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 3 (Mads Pedersen, , won)Team Virtu Cycling2017-09-142.HCmultiLink
962017 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 1 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 1 (Casper Pedersen, Den, won)Team Virtu Cycling2017-09-122.HCmultiLink
2015 Races
1152015 GP Ouest France - Plouay (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2017-08-30WTonedayLink
1262015 Vattenfall Cyclassics (Andre Greipel, Ger, won)Cult Energy Pro Cycling2017-08-23WTonedayLink
2017 Races
562017 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 5 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 5 (Max Walscheid, Ger, won)Team Virtu Cycling2017-08-162.HCmultiLink
302017 Dwars door het Hageland - Aarschot (Mathieu Van Der Poel, Ned, won)Team Veloconcept2017-08-051.1onedayLink
582017 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 4 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 4 (Greg Van Avermaet, Bel, won)Team Veloconcept2017-06-042.HCmultiLink
672017 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 3 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 3 (Anthony Perez, C.D de la Haute Garonne (31, won)Team Veloconcept2017-06-032.HCmultiLink
792017 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 2 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 2 (Greg Van Avermaet, Bel, won)Team Veloconcept2017-06-022.HCmultiLink
362017 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 1 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 1 (Jean-Pierre Drucker, , won)Team Veloconcept2017-06-012.HCmultiLink
802017 Skoda-Tour de Luxembourg Prologue Skoda-Tour de Luxembourg Prologue (Damien Gaudin, Fra, won)Team Veloconcept2017-05-312.HCmultiLink
2015 Races
DNF2015 Liège - Bastogne - Liège (Alejandro Valverde, Spa, won)Cult Energy Pro Cycling2017-04-26WTonedayLink
DNF2015 Amstel Gold Race (Michal Kwiatkowski, Pol, won)Cult Energy Pro Cycling2017-04-19WTonedayLink
242015 GP de Denain Porte du Hainaut (Nacer Bouhanni, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2017-04-161.1onedayLink
DNF2015 De Brabantse Pijl - La Flèche Brabançonne (Ben Hermans, Bel, won)Cult Energy Pro Cycling2017-04-151.HConedayLink
2017 Races
DNF2017 Volta Limburg Classic (Marco Canola, Italy, won)Team Veloconcept2017-04-011.1onedayLink
2015 Races
342015 Dwars door Vlaanderen (Jelle Wallays, Bel, won)Cult Energy Pro Cycling2017-03-251.HConedayLink
562015 Nokere Koerse - Danilith Classic (Kris Boeckmans, Bel, won)Cult Energy Pro Cycling2017-03-181.1onedayLink
DNF2015 Energiewacht Dwars door Drenthe (Manuel Belletti, Ita, won)Cult Energy Pro Cycling2017-03-151.1onedayLink
792015 Albert Achterhes Pet Ronde van Drenthe (Edward Theuns, Bel, won)Cult Energy Pro Cycling2017-03-141.1onedayLink
DNF2015 Omloop Het Nieuwsblad Elite (Ian Stannard, Gbr, won)Cult Energy Pro Cycling2017-02-281.HConedayLink
1002015 Trofeo Laigueglia (Davide Cimolai, Ita, won)Cult Energy Pro Cycling2017-02-191.HConedayLink
802015 Trofeo Playa de Palma (Matteo Pelucchi, Swi, won)Cult Energy Pro Cycling2017-02-011.1onedayLink
1002015 Trofeo Santanyi-SesSalines-Campos (Matteo Pelucchi, Swi, won)Cult Energy Pro Cycling2017-01-291.1onedayLink
2016 Races
DNF2016 Grand Prix d'Isbergues - Pas de Calais (Kristoffer Halvorsen, , won)Stˆlting Service Group2016-09-181.1onedayLink
792016 Primus Classic Impanis - Van Petegem (Fernando Gaviria Rendon, Col, won)Stˆlting Service Group2016-09-171.HConedayLink
DNF2016 Kampioenschap van Vlaanderen (Timothy Dupont, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-09-161.1onedayLink
642016 Grand Prix de Wallonie (Tony Gallopin, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-09-141.1onedayLink
782016 Tour des Fjords Stage 5 Tour des Fjords Stage 5 (Alexander Kristoff, Nor, won)Stˆlting Service Group2016-09-042.1multiLink
782016 Tour des Fjords Stage 4 Tour des Fjords Stage 4 (Asbjørn Andersen, Den, won)Stˆlting Service Group2016-09-032.1multiLink
612016 Tour des Fjords Stage 3 Tour des Fjords Stage 3 (Alexander Kristoff, Nor, won)Stˆlting Service Group2016-09-022.1multiLink
592016 Tour des Fjords Stage 2 Tour des Fjords Stage 2 (Alexander Kristoff, Nor, won)Stˆlting Service Group2016-09-012.1multiLink
532016 Tour des Fjords Stage 1 Tour des Fjords Stage 1 (Leigh Howard, Aus, won)Stˆlting Service Group2016-08-312.1multiLink
162016 Schaal Sels (Wout Van Aert, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-08-281.1onedayLink
DNF2016 Druivenkoers-Overijse (Jerome Baugnies, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-08-241.1onedayLink
362016 EuroEyes Cyclassics Hamburg (Caleb Ewan, NSW, won)Stˆlting Service Group2016-08-21WTonedayLink
962016 Arctic Race of Norway Stage 4 Arctic Race of Norway Stage 4 (John Degenkolb, Ger, won)Stolting Service Group2016-08-142.HCmultiLink
782016 Arctic Race of Norway Stage 3 Arctic Race of Norway Stage 3 (Gianni Moscon, Ita, won)Stolting Service Group2016-08-132.HCmultiLink
992016 Arctic Race of Norway Stage 2 Arctic Race of Norway Stage 2 (Danny Van Poppel, Ned, won)Stolting Service Group2016-08-122.HCmultiLink
682016 Arctic Race of Norway Stage 1 Arctic Race of Norway Stage 1 (Alexander Kristoff, Nor, won)Stolting Service Group2016-08-112.HCmultiLink
642016 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 5 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 5 (Phil Bauhaus, , won)Stˆlting Service Group2016-07-312.HCmultiLink
1182016 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 4 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 4 (Mads Würtz Schmidt, Denmark, won)Stˆlting Service Group2016-07-302.HCmultiLink
942016 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 3 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 3 (Michael Valgren, Den, won)Stˆlting Service Group2016-07-292.HCmultiLink
632016 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 2 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 2 (Magnus Cort Nielsen, , won)Stˆlting Service Group2016-07-282.HCmultiLink
562016 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 1 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 1 (Daniele Bennati, Ita, won)Stˆlting Service Group2016-07-272.HCmultiLink
932016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 5 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 5 (Arnaud Demare, Team Wasquehal Junior (59, won)Stˆlting Service Group2016-06-192.1multiLink
602016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 4 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 4 (Marc Soler, Spa, won)Stˆlting Service Group2016-06-182.1multiLink
1002016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 2 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 2 (Bryan Coquard, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-06-172.1multiLink
722016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 3 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 3 (Nairo A. Quintana, Col, won)Stˆlting Service Group2016-06-172.1multiLink
432016 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 1 Route du Sud - la Depeche du Midi Stage 1 (Bryan Coquard, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-06-162.1multiLink
772016 GP du Canton d'Argovie (Giacomo Nizzolo, Ita, won)Stˆlting Service Group2016-06-091.HConedayLink
662016 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 4 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 4 (Philippe Gilbert, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-06-052.HCmultiLink
672016 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 3 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 3 (Anthony Turgis, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-06-042.HCmultiLink
942016 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 2 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 2 (Philippe Gilbert, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-06-032.HCmultiLink
422016 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 1 Skoda-Tour de Luxembourg Stage 1 (Andre Greipel, Ger, won)Stˆlting Service Group2016-06-022.HCmultiLink
902016 Skoda-Tour de Luxembourg Prologue Skoda-Tour de Luxembourg Prologue (Jean-Pierre Drucker, , won)Stˆlting Service Group2016-06-012.HCmultiLink
812016 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 5 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 5 (Kenny De Haes, Ned, won)Stˆlting Service Group2016-05-082.HCmultiLink
812016 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 4 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 4 (Xandro Meurisse, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-05-072.HCmultiLink
152016 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 3 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 3 (Bryan Coquard, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-05-062.HCmultiLink
1162016 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 2 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 2 (Bryan Coquard, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-05-052.HCmultiLink
292016 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 1 4 Jours de Dunkerque / Tour du Nord-pas-de-Calais Stage 1 (Bryan Coquard, Fra, won)Stˆlting Service Group2016-05-042.HCmultiLink
1292016 (Alejandro Valverde, Spa, won)Stˆlting Service Group2016-04-20WTonedayLink
842016 (Petr Vakoc, Cze, won)Stˆlting Service Group2016-04-131.HConedayLink
142016 Volta Limburg Classic (Floris Gerts, Ned, won)Stˆlting Service Group2016-04-021.1onedayLink
452016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a (Marcel Kittel, Ger, won)Stˆlting Service Group2016-03-312.HCmultiLink
972016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b (Maciej Bodnar, Pol, won)Stˆlting Service Group2016-03-312.HCmultiLink
532016 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 (Elia Viviani, Ita, won)Stˆlting Service Group2016-03-302.HCmultiLink
DNF2016 Dwars door Vlaanderen (Jens Debusschere, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-03-231.HConedayLink
1412016 Handzame Classic (Erik Baska, Svk, won)Stˆlting Service Group2016-03-181.1onedayLink
1132016 Nokere Koerse - Danilith Classic (Timothy Dupont, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-03-161.HConedayLink
1352016 Omloop Het Nieuwsblad Elite (Greg Van Avermaet, Bel, won)Stˆlting Service Group2016-02-271.HConedayLink
1042016 Tour of Oman Stage 5 Tour of Oman Stage 5 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Stˆlting Service Group2016-02-202.HCmultiLink
1112016 Tour of Oman Stage 4 Tour of Oman Stage 4 (Vincenzo Nibali, Ita, won)Stˆlting Service Group2016-02-192.HCmultiLink
642016 Tour of Oman Stage 3 Tour of Oman Stage 3 (Alexander Kristoff, Nor, won)Stˆlting Service Group2016-02-182.HCmultiLink
832016 Tour of Oman Stage 2 Tour of Oman Stage 2 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Stˆlting Service Group2016-02-172.HCmultiLink
832016 Tour of Oman Stage 1 Tour of Oman Stage 1 (Bob Jungels, Lux, won)Stˆlting Service Group2016-02-162.HCmultiLink
2015 Races
1022015 Tour du Poitou-Charentes Stage 5 Tour du Poitou-Charentes Stage 5 (Matteo Trentin, Ita, won)Cult Energy Pro Cycling2015-08-282.1multiLink
1232015 Tour du Poitou-Charentes Stage 4 Tour du Poitou-Charentes Stage 4 (Adriano Malori, Ita, won)Cult Energy Pro Cycling2015-08-272.1multiLink
552015 Tour du Poitou-Charentes Stage 3 Tour du Poitou-Charentes Stage 3 (Marc Sarreau, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2015-08-272.1multiLink
462015 Tour du Poitou-Charentes Stage 2 Tour du Poitou-Charentes Stage 2 (Matteo Trentin, Ita, won)Cult Energy Pro Cycling2015-08-262.1multiLink
752015 Tour du Poitou-Charentes Stage 1 Tour du Poitou-Charentes Stage 1 (Arnaud Gerard, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2015-08-252.1multiLink
412015 Tour of Denmark Stage 6 Tour of Denmark Stage 6 (Michael Morkov, Den, won)Cult Energy2015-08-082.HCmultiLink
832015 Tour of Denmark Stage 4 Tour of Denmark Stage 4 (Matti Breschel, Den, won)Cult Energy2015-08-072.HCmultiLink
1042015 Tour of Denmark Stage 5 Tour of Denmark Stage 5 (Mads Würtz Schmidt, Denmark, won)Cult Energy2015-08-072.HCmultiLink
552015 Tour of Denmark Stage 3 Tour of Denmark Stage 3 (Matti Breschel, Den, won)Cult Energy2015-08-062.HCmultiLink
732015 Tour of Denmark Stage 2 Tour of Denmark Stage 2 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Cult Energy2015-08-052.HCmultiLink
412015 Tour of Denmark Stage 1 Tour of Denmark Stage 1 (Lars Boom, Ned, won)Cult Energy2015-08-042.HCmultiLink
1042015 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 4 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 4 (Bryan Coquard, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2015-06-212.1multiLink
702015 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 3 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 3 (Alberto Contador Velasco, Spa, won)Cult Energy Pro Cycling2015-06-202.1multiLink
852015 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 2 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 2 (Bryan Coquard, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2015-06-192.1multiLink
792015 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 1 Route du Sud - la Dépêche du Midi Stage 1 (Steven Tronet, Nord-Pas de Calais, won)Cult Energy Pro Cycling2015-06-182.1multiLink
692015 Tour des Fjords Stage 5 Tour des Fjords stage 5 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-312.1multiLink
562015 Tour des Fjords Stage 4 Tour des Fjords Stage 4 (Søren Kragh Andersen, Denmark, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-302.1multiLink
572015 Tour des Fjords Stage 3 Tour des Fjords Stage 3 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-292.1multiLink
602015 Tour des Fjords Stage 2 Tour des Fjords Stage 2 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-282.1multiLink
452015 Tour des Fjords Stage 1 Tour des Fjords Stage 1 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-272.1multiLink
862015 Tour of Norway Stage 4 Tour of Norway Stage 4 (Amets Txurruka, Spa, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-232.HCmultiLink
582015 Tour of Norway Stage 3 Tour of Norway Stage 3 (Jesper Hansen, Den, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-222.HCmultiLink
412015 Tour of Norway Stage 2 Tour of Norway Stage 2 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-212.HCmultiLink
492015 Tour of Norway Stage 1 Tour of Norway Stage 1 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-202.HCmultiLink
372015 4 Jours de Dunkerque Stage 5 4 Jours de Dunkerque Stage 5 (Edward Theuns, Bel, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-102.HCmultiLink
802015 4 Jours de Dunkerque Stage 4 4 Jours de Dunkerque Stage 4 (Omar Fraile, , won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-092.HCmultiLink
512015 4 Jours de Dunkerque Stage 3 4 Jours de Dunkerque Stage 3 (Alexis Gougeard, , won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-082.HCmultiLink
602015 4 Jours de Dunkerque Stage 2 4 Jours de Dunkerque Stage 2 (Jonas Ahlstrand, Swe, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-072.HCmultiLink
652015 4 Jours de Dunkerque Stage 1 4 Jours de Dunkerque Stage 1 (Bryan Coquard, Fra, won)Cult Energy Pro Cycling2015-05-062.HCmultiLink
952015 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3b (Bradley Wiggins, GBr, won)Cult Energy Pro Cycling2015-04-022.HCmultiLink
922015 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 3a (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-04-022.HCmultiLink
772015 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 2 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-04-012.HCmultiLink
712015 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 1 Driedaagse De Panne-Koksijde Stage 1 (Alexander Kristoff, Nor, won)Cult Energy Pro Cycling2015-03-312.HCmultiLink
1212015 Driedaagse van West-Vlaanderen Stage 2 Driedaagse van West-Vlaanderen Stage 2 (Danny Van Poppel, Ned, won)Cult Energy Pro Cycling2015-03-082.1multiLink
832015 Driedaagse van West-Vlaanderen Stage 1 Driedaagse van West-Vlaanderen Stage 1 (Yves Lampaert, Tieltse Rennersclub, won)Cult Energy Pro Cycling2015-03-072.1multiLink
1542015 Driedaagse van West-Vlaanderen Prologue Driedaagse van West-Vlaanderen Prologue (Anton Vorobyev, Rus, won)Cult Energy Pro Cycling2015-03-062.1multiLink
DNF2015 Tour Cycliste International du Haut Var Stage 2 Tour Cycliste International du Haut Var Stage 2 (Luka Mezgec, Slo, won)Cult Energy Pro Cycling2015-02-222.1multiLink
1302015 Tour Cycliste International du Haut Var Stage 1 Tour Cycliste International du Haut Var Stage 1 (Ben Gastauer, Lux, won)Cult Energy Pro Cycling2015-02-212.1multiLink
2014 Races
632014 Tour des Fjords 2014 Stage 1: Bergen - Ulvik 161km (Jerome Baugnies, Bel, won)Cult Energy Vital Water2014-05-282.1stageLink
2013 Races
252013 Schaal Sels 2013 (Pieter Jacobs, Bel, won)Team Cult Energy2013-09-01RacehomeonedayLink
502013 Tour des Fjords 2013 Stage 4: Egersund - Stavanger 187.7km (Angelo Tulik, Fra, won)Team Cult Energy2013-08-182.1stageLink
182013 Tour des Fjords 2013 Stage 2: Hjelmeland - Forsand 103km (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Cult Energy2013-08-172.1stageLink
272013 Tour des Fjords 2013 Stage 1: Valle - Stavanger 205km (Sergei Chernetski, , won)Team Cult Energy2013-08-162.1stageLink
452013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 6: Roskilde - Frederikberg 165km (Mark Cavendish, GBr, won)Team Cult Energi2013-08-042.HCstageLink
702013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 4: Høng - Asnæs 105km (Magnus Cort Nielsen, , won)Team Cult Energi2013-08-032.HCstageLink
1122013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 5: Holbæk (ITT) 12.1km (Wilco Kelderman, Ned, won)Team Cult Energi2013-08-032.HCstageLink
912013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 3: Sønderborg - Vejle 200km (Matti Breschel, Den, won)Team Cult Energi2013-08-022.HCstageLink
1012013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 2: Ribe - Sønderborg 175km (Matti Breschel, Den, won)Team Cult Energy2013-08-012.HCstageLink
442013 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2013 Stage 1: Silkeborg - Varde 180km (Magnus Cort Nielsen, , won)Team Cult Energi2013-07-312.HCstageLink
882013 Glava Tour of Norway 2013 Stage 5: Gjøvik - Hønefoss 173km (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Cult Energy2013-05-192.1stageLink
562013 Glava Tour of Norway 2013 Stage 4: Brumunddal - Lillehammer 195km (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Team Cult Energy2013-05-182.1stageLink
272013 Glava Tour of Norway 2013 Stage 3: Tønsberg - Drammen 163km (Theo Bos, Rabobank Continental Team, won)Team Cult Energy2013-05-172.1stageLink
422013 Glava Tour of Norway 2013 Stage 2: Kongsberg - Skien 179km (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Cult Energy2013-05-162.1stageLink
142013 Glava Tour of Norway 2013 Stage 1: Fredrikstad - Sarpsborg 190km (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Cult Energy2013-05-152.1stageLink
502013 Classic Sud Ardèche - Souvenir Francis Delpech 2013 (Mathieu Drujon, Fra, won)Team Cult Energy2013-02-24RacehomeonedayLink
2012 Races
332012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 6: Slagelse - Frederiksberg 165km (Mark Cavendish, GBr, won)Christina Watches - Onfone2012-08-262.HCstageLink
1242012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 5: Kerteminde (ITT) 14.5km (Lieuwe Westra, Ned, won)Christina Watches - Onfone2012-08-252.HCstageLink
1242012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 4: Ringe - Odense 90km (Alexander Kristoff, Nor, won)Christina Watches - Onfone2012-08-252.HCstageLink
792012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 3: Silkeborg - Vejle 185km (Lars Peter Nordhaug, Nor, won)Christina Watches - Onfone2012-08-242.HCstageLink
382012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 2: Løgstør - Aarhus 211km (Andre Greipel, Ger, won)Christina Watches - Onfone2012-08-232.HCstageLink
1152012 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2012 Stage 1: Randers 191km (Andre Greipel, Ger, won)Christina Watches - Onfone2012-08-222.HCstageLink
872012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 5: Gjøvik - Hønefoss 165km (Russell Downing, GBr, won)Christina Watches - Onfone2012-05-20stageLink
962012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 4: Hamar - Lillehammer 205km (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Christina Watches - Onfone2012-05-19stageLink
452012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 3: Lillestrøm - Elverum 185km (Aidis Kruopis, Fra, won)Christina Watches - Onfone2012-05-18stageLink
112012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 2: Oslo - Drammen 155km (Raymond Kreder, Ned, won)Christina Watches - Onfone2012-05-17stageLink
362012 Glava Tour of Norway 2012 Stage 1: Sandefjord - Tønsberg 185km (Jonas Ahlstrand, Swe, won)Christina Watches - Onfone2012-05-16stageLink
812012 Vuelta a Castilla y Leon 2012 Stage 2: Avila 158.7km (Luis León Sánchez Gil, Spa, won)Christina Watches - Onfone2012-04-14stageLink
162012 Vuelta a Castilla y Leon 2012 Stage 1: Salamanca 159.2km (Manuel Antonio Leal Cardoso, Por, won)Christina Watches - Onfone2012-04-13stageLink
442012 Vuelta Mexico 2012 Stage 8: Reforma 100.5km (Juan Esteban Arango Carvajal, Col, won)Christina Watches - Onfone2012-03-25stageLink
992012 Vuelta Mexico 2012 Stage 5: Puebla 81.7km (Hector Hugo Zamarron Rangel, , won)Christina Watches - Onfone2012-03-22stageLink
982012 Vuelta Mexico 2012 Stage 4: Pachuca - La Malinche 199.5km (Alex Cano Ardila, Col, won)Christina Watches - Onfone2012-03-21stageLink
932012 Vuelta Mexico 2012 Stage 3: Toluca - Pachuca 169.3km (Thomas Rabou, VZW Royal Antwerp BC, won)Christina Watches - Onfone2012-03-20stageLink
1112012 Vuelta Mexico 2012 Stage 2: Taxco - Metepec 136.2km (Oscar Sevilla Ribera, Spa, won)Christina Watches - Onfone2012-03-19stageLink
102012 Vuelta Mexico 2012 Stage 1: Acapulco 100km (Hector Figueiras, Uru, won)Christina Watches - Onfone2012-03-18stageLink
152012 Nokere-Koerse 2012 (Francesco Secci, Ita, won)Christina Watches2012-03-14onedayLink
862012 Rabobank Dorpenomloop Rucphen 2012 (Giorgio Brambilla, Ita, won)Christina Watches - Onfone2012-03-11onedayLink
602012 Albert Achterhes Ronde van Drenthe 2012 (Bert-Jan Lindeman, Ned, won)Christina Watches - Onfone2012-03-10onedayLink
512012 Dwars door Drenthe 2012 (Theo Bos, Rabobank Continental Team, won)Christina Watches - Onfone2012-03-09onedayLink
2011 Races
1592011 Giro di Padania 2011 Stage 3: Malpensa Lonate Pozzolo - Salsomaggiore Terme 198km (Sacha Modolo, Ita, won)Christina Watches - Onfone2011-09-08stageLink
542011 Giro di Padania 2011 Stage 2: Loano - Vigevano 187km (Elia Viviani, Ita, won)Christina Watches - Onfone2011-09-07stageLink
1602011 Giro di Padania 2011 Stage 1: Paesana - Laigueglia 170km (Sacha Modolo, Ita, won)Christina Watches - Onfone2011-09-06stageLink
762011 Tour of Denmark 2011 Stage 6: Hillerød - Frederiksberg 162.4km (Theo Bos, Rabobank Continental Team, won)Christina Watches - Onfone2011-08-07stageLink
992011 Tour of Denmark 2011 Stage 5: Helsingør (ITT) 13.2km (Richie Porte, Aus, won)Christina Watches - Onfone2011-08-06stageLink
822011 Tour of Denmark 2011 Stage 4: Sorø - Frederiksværk 111km (Sacha Modolo, Ita, won)Christina Watches - Onfone2011-08-06stageLink
832011 Tour of Denmark 2011 Stage 3: Århus - Vejle 181km (Jacob Fuglsang, Den, won)Christina Watches-Ofone2011-08-05stageLink
982011 Tour of Denmark 2011 Stage 2: Grindsted - Århus 189km (Rémi Cusin, Fra, won)Christina Watches-Ofone2011-08-04stageLink
282011 Tour of Denmark 2011 Stage 1: Esbjerg 175km (Sacha Modolo, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-08-03stageLink
102011 Post-Tour Criteriums 2011 Designa Grandprix: Denmark (Nicki Sørensen, , won)Christina Watches - Onfone2011-07-29stageLink
782011 Brixia Tour 2011 Stage 5: Calcinato - Verona 164.6km (Sacha Modolo, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-07-24stageLink
942011 Brixia Tour 2011 Stage 4: Concesio - Passo Maniva 158.5km (Domenico Pozzovivo, Italy, won)Christina Watches-Ofone2011-07-23stageLink
1232011 Brixia Tour 2011 Stage 3: Brescia Buffalora - Prevalle 211.5km (Manuel Belletti, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-07-22stageLink
1032011 Brixia Tour 2011 Stage 2a: Pisogne - Brescia 135.5km (Fabio Felline, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-07-21stageLink
422011 Brixia Tour 2011 Stage 1: Ponte di Legno - Edolo 158km (Marco Frapporti, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-07-20stageLink
32011 Danish Road Championships 2011 Elite Men Road Race: Nyborg 208km (Nicki Sørensen, , won)Christina Watches-Ofone2011-06-26stageLink
352011 Tour de Serbie 2011 Stage 7: Lepenski Vir - Belgrade 168km (Sébastien Jullien, Fra, won)Christina Watches-Ofone2011-06-19stageLink
482011 Tour de Serbie 2011 Stage 6: Sokobanja - Kladovo 189.5km (Tim Meeusen, Bel, won)Christina Watches-Ofone2011-06-18stageLink
802011 Tour de Serbie 2011 Stage 5: Niš - Sokobanja 84.5km (Angelo Furlan, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-06-17stageLink
782011 Tour de Serbie 2011 Stage 4: Užice - Niš 233km (Angelo Furlan, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-06-16stageLink
522011 Tour de Serbie 2011 Stage 3: Pale - Bajina Basta Tara 171.7km (Michael Rasmussen, Den, won)Christina Watches-Ofone2011-06-15stageLink
232011 Tour de Serbie 2011 Stage 2: Banja Koviljaca - Pale 166.5km (Gabor Kasa, SCG, won)Christina Watches-Ofone2011-06-14stageLink
182011 Tour de Serbie 2011 Stage 1: Ruma Vrdnik 111.6km (Angelo Furlan, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-06-13stageLink
182011 Glava Tour of Norway 2011 Stage 5: Hamar - Lillestrøm 176.7km (Christer Rake, Nor, won)Christina Watches-Ofone2011-06-05stageLink
712011 Glava Tour of Norway 2011 Stage 4: Jessheim - Hamar 194km (Iker Camaño, Spa, won)Christina Watches-Ofone2011-06-04stageLink
1032011 Glava Tour of Norway 2011 Stage 3: Sarpsborg - Halden 174.2km (Johan Lindgren, Swe, won)Christina Watches-Ofone2011-06-03stageLink
512011 Glava Tour of Norway 2011 Stage 2: Skien - Drammen 172.6km (Michael Hepburn, Aus, won)Christina Watches-Ofone2011-06-02stageLink
812011 Glava Tour of Norway 2011 Stage 1: Tønsberg - Larvik 173.2km (Jesper Dahlström, Swe, won)Christina Watches-Ofone2011-06-01stageLink
62011 SEB Tartu Grand Prix 2011 (Jean Eudes Demaret, Fra, won)Christina Watches - Onfone2011-05-28onedayLink
272011 Tallinn-Tartu Grand Prix 2011 (Angelo Furlan, Ita, won)Christina Watches-Ofone2011-05-27onedayLink
12011 Himmerland Rundt 2011 (Michael Reihs, Den, won)Christina Watches-Ofone2011-04-24onedayLink
22011 Grand Prix Herning 2011 (Troels Ronning Vinther, Denmark, won)Christina Watches-Ofone2011-04-23onedayLink
132011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 3: Pazin - Zelena laguna 141km (Christopher Roth, German National Team, won)Christina Watches2011-03-20stageLink
962011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 2: Vrsar - Motovun 157km (Robert Vrecer, Slo, won)Christina Watches2011-03-19stageLink
1202011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Stage 1: Zelena laguna - Labin 137km (Luka Mezgec, Slo, won)Christina Watches2011-03-18stageLink
542011 Istarsko proljece - Istrian Spring Trophy 2011 Prologue: Tinjan (ITT) 5.8km (Robert Vrecer, Slo, won)Team Bianchi - M12011-03-17stageLink
2010 Races
642010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 6: Høng - Rudersdal 185km (Hayden Roulston, NZl, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-08stageLink
932010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 5 (ITT): Middelfart 19.4km (Svein Tuft, Can, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-07stageLink
422010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 4: Nyborg - Odense 100km (Mark Renshaw, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-07stageLink
362010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 3: Hadsten - Vejle 185km (Matti Breschel, Den, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-06stageLink
542010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 2: Vildbjerg - Randers 170km (Michael van Stayen, Rabobank Continental Team, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-05stageLink
952010 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark 2010 Stage 1: Holstebro 175km (Matthew Harley Goss, Australia, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-08-04stageLink
22010 Designa Grand Prix 2010 (Lars Bak, Den, won)Team Designa Køkken - Blue Water2010-07-30onedayLink
22010 Post-Tour Criteriums 2010 Designa Grandprix: Denmark (Lars Ytting Bak, Den, won)Designa Køkken – Blue Water2010-07-30stageLink
292010 Ronde de l'Oise Stage 4: Clermont - Rantigny 180.2km (Julien Antomarchi, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-132.2stageLink
202010 Ronde de l'Oise Stage 3: Ravenel - Verneuil en Halatte 184.9km (Niko Eeckhout, , won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-122.2stageLink
202010 Ronde de l'Oise Stage 2: Chantilly - Thourotte 188.2km (Nadir Haddou, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-112.2stageLink
72010 Ronde de l'Oise Stage 1: Auneuil - Ribécourt 125km (Jarl Salomein, Bel, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-102.2stageLink
DNF2010 Ringerike GP Stage 5: Hønefoss 160km (Christoph Pfingsten, Ger, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-062.2stageLink
672010 Ringerike GP Stage 4: Hønefoss 175km (Christer Rake, Nor, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-052.2stageLink
152010 Ringerike GP Stage 3: Drammen - Vikersund 150km (Michael Matthews, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-042.2stageLink
522010 Ringerike GP Stage 2: Geilo - Krokstadelva 200km (Michael Matthews, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-032.2stageLink
232010 Ringerike GP Stage 1: Geilo 135km (Alexander Wetterhall, Swe, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-06-022.2stageLink
42010 Rogaland GP (Vitaliy Popkov, Ukr, won)Team Designa Køkken - Blue Water2010-05-301.2onedayLink
52010 Grand Prix Herning (Alex Rasmussen, Den, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-05-011.1onedayLink
DNF2010 Dwars door Drenthe (Enrico Rossi, Ita, won)Team Designa Køkken2010-04-111.1onedayLink
162010 Albert Achterhes Profronde van Drenthe (Alberto Ongarato, Ita, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-101.1onedayLink
212010 Rund um Köln (Juan Jose Haedo, Aus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-04-051.1onedayLink
252010 Hel van het Mergelland (Yann Guyot, Fra, won)Team Designa Køkken2010-04-031.1onedayLink
422010 Tour de Normandie Stage 8: Bagnoles de l'Orne - Caen 142km (Sven Godts, Bel, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-282.2stageLink
872010 Tour de Normandie Stage 7: Ducey - Bagnoles de l'Orne 172km (Laurent Pichon, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-272.2stageLink
222010 Tour de Normandie Stage 6: Domfront - Avranches 171km (Alexandre Mironov, Rus, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-262.2stageLink
262010 Tour de Normandie Stage 5: Elbeuf sur Seine - Flers 188km (Sven Vandousselaere, Belgium, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-252.2stageLink
182010 Tour de Normandie Stage 4: Grand Couronne - Elbeuf sur Seine 72km (Jimmy Casper, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-242.2stageLink
432010 Tour de Normandie Stage 3: Forges les Eaux - Grand Couronne 84km (Daniel Schorn, Aut, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-242.2stageLink
702010 Tour de Normandie Stage 2: Colombelles - Forges les Eaux 198km (Adrien Petit, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-232.2stageLink
1162010 Tour de Normandie Stage 1: Mondeville (ITT) 4.8km (Jetse Bol, Ned, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-222.2stageLink
72010 La Roue Tourangelle Région Centre - Classic Loire Touraine des Vignobles et Châteaux (Yann Guyot, Fra, won)Designa Kokken Blue Water2010-03-211.2onedayLink
722010 Classic Loire Atlantique (Laurent Mangel, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-03-201.2onedayLink
252010 Nokere-Koerse (Jens Keukeleire, Bel, won)Designa Kokken2010-03-171.1onedayLink
12010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 6: Owendo - Libreville 130km (Michael Reihs, Den, won)Designa Kokken Blue Water2010-01-242.1stageLink
62010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 5: Lambarene - Kango 149km (Yohan Gene, Fra, won)Designa Kokken Blue Water2010-01-232.1stageLink
622010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 4: Ndjole - Lambarene 133km (Anthony Charteau, Fra, won)Designa Kokken Blue Water2010-01-222.1stageLink
332010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 3: Ngouoni - Moanda 101km (Nicolas Rousseau, Fra, won)Designa Kokken Blue Water2010-01-212.1stageLink
652010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 2: Kabala - Franceville 125km (Julian Laubet, Fra, won)Designa Kokken Blue Water2010-01-202.1stageLink
92010 La Tropicale Amissa Bongo (Tabo) Stage 1: Bongoville - Akieni 81km (Samuel Dumoulin, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2010-01-192.1stageLink
2009 Races
92009 Grand Prix de la ville de Pérenchies 2010 (Samuel Dumoulin, Fra, won)Team Designa Kokken - Blue Water2009-07-25onedayLink
182009 Ronde de l'Oise Stage 3 (Aleksejs Saramotins, Lat, won)Team Designa Kokken2009-06-132.2stageLink
122009 Ronde de l'Oise Stage 2 (Nicholas Walker, Aus, won)Team Designa Kokken2009-06-122.2stageLink
62009 Ronde de l'Oise Stage 1 (Jimmy Casper, Fra, won)Team Designa Kokken2009-06-112.2stageLink
62009 GP Copenhagen - Odsherred Classic (Jacob Nielsen, Den, won)Team Designa Køkken2009-05-161.2onedayLink
492009 Tour de Normandie Stage 7 (Benoit Daeninck, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-292.2stageLink
122009 Tour de Normandie Stage 6 (Alexis Bodiot, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-282.2stageLink
192009 Tour de Normandie Stage 5 (Lars Petter Nordhaug, Norway, won)Team Designa Kokken2009-03-272.2stageLink
302009 Tour de Normandie Stage 4 (Freddy Bichot, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-262.2stageLink
402009 Tour de Normandie Stage 3 (Fabien Bacquet, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-252.2stageLink
302009 Tour de Normandie Stage 2 (Boy van Poppel, Ned, won)Team Designa Kokken2009-03-252.2stageLink
132009 Tour de Normandie Stage 1 (Steven Caethoven, Bel, won)Team Designa Kokken2009-03-242.2stageLink
1202009 Tour de Normandie Prologue (Morgan Chedhomme, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-232.2stageLink
142009 (Arnaud Molmy, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-221.2onedayLink
22009 Classic Loire Atlantique (Cyril Bessy, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-201.2onedayLink
102009 Paris-Troyes (Yannick Talabardon, Fra, won)Team Designa Kokken2009-03-151.2onedayLink
2008 Races
602008 Omloop van het Houtland Lichtervelde (Martin Pedersen, Denmark, won)Team Designa Køkken2008-09-241.1onedayLink
442008 Druivenkoers - Overijse (Dominik Klemme, Ger, won)Team Designa Køkken2008-08-271.1onedayLink
142008 GP Stad Zottegem (Roy Sentjes, Ned, won)Team Designa Køkken2008-08-191.1onedayLink
202008 Fyen Rundt (Lars Ulrich, Den, won)Team Designa Køkken2008-08-101.2onedayLink
692008 (Lars Ulrich, Den, won)Team Designa Køkken2008-08-072.1stageLink
142008 (Luis Pasamontes, Spa, won)Team Designa Køkken2008-08-062.1stageLink
212008 (Matti Breschel, Den, won)Team Designa Køkken2008-07-312.HCstageLink
152008 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Stage 1 Holstebro-Holstebro (Ruben Bongiorno, Ita, won)Team Designa Køkken2008-07-302.HCstageLink
152008 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Post Danmark Rundt - Tour of Denmark (Ruben Bongiorno, Ita, won)Team Designa Køkken2008-07-302.HCstageLink
162008 GP Nordjylland (Daniel Holm Foder, Den, won)Team Designa Køkken2008-06-221.2onedayLink
612008 Ringerike GP Stage 5 (Daniel Holm Foder, Den, won)Team Designa Køkken2008-06-082.2stageLink
102008 Ringerike GP Stage 4 (Alexander Kristoff, Nor, won)Team Designa Køkken2008-06-072.2stageLink
1012008 Ringerike GP Stage 3 (Joachim Bohler, Nor, won)Team Designa Køkken2008-06-062.2stageLink
332008 Ringerike GP Stage 2 (Sergey Firsanov, Bel, won)Team Designa Køkken2008-06-052.2stageLink
32008 Ringerike GP Stage 1 (Bjorn Hoeben, Ned, won)Team Designa Køkken2008-06-042.2stageLink
242008 Rogaland Grand Prix (Michael Tronborg Kristensen, Den, won)Team Designa Køkken2008-06-011.2onedayLink
72008 Ronde van Overijssel (Robin Chaigneau, Ned, won)Team Designa Kokken2008-05-031.2onedayLink
242008 GP Copenhagen Classic (Allan Johansen, Den, won)Team Designa Køkken2008-05-011.2onedayLink
DNF2008 Albert Achterhes Profronde van Drenthe (Coen Vermeltfoort, Ned, won)Designa Køkken2008-04-121.1onedayLink
202008 Dwars door Vlaanderen (Sylvain Chavanel, Fra, won)Team Designa Køkken2008-03-261.1onedayLink
452008 La Roue Tourangelle (Vitaliy Kondrut, Ukr, won)Team Designa Kokken2008-03-231.2onedayLink
822008 Les 3 Jours de Vaucluse Stage 1 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Team Designa Kokken2008-02-292.2stageLink
472008 (Gatis Smukulis, Bel, won)Team Designa Køkken2008-02-231.2onedayLink
2007 Races
622007 Paris-Bourges (Romain Feillu, Fra, won)Team Designa Køkken2007-10-111.1onedayLink
402007 Grote Prijs Jef Scherens - Rondom Leuven (Bram Tankink, Ned, won)Team Designa Køkken2007-09-021.1onedayLink
712007 GP Stad Zottegem (Jimmy Hasen, Den, won)Team Designa Køkken2007-08-211.1onedayLink
662007 (Mark Cavendish, GBr, won)Team Designa Køkken2007-08-052.HCstageLink
812007 (Rick Flens, Bel, won)Team Designa Køkken2007-08-042.HCstageLink
1042007 (Francesco Secci, Ita, won)Team Designa Køkken2007-08-042.HCstageLink
332007 (Kurt-Asle Arvesen, Nor, won)Team Designa Køkken2007-08-032.HCstageLink
162007 (Matti Breschel, Den, won)Team Designa Køkken2007-08-022.HCstageLink
642007 Post Danmark Rundt - Tour of Denmark Post Danmark Rundt - Tour of Denmark (Francesco Secci, Ita, won)Team Designa Køkken2007-08-012.HCstageLink
22007 Internatie (Iljo Keisse, Bel, won)Team Designa Køkken2007-07-261.2onedayLink
392007 Grand Prix Cristal Energie (Florian Morizo, Fra, won)Team Designa Kokken2007-07-211.2onedayLink
112007 Colliers Classic (Juan Jose Haedo, Aus, won)Team Designa Køkken2007-05-061.1onedayLink
72007 GP Herning (Kurt-Asle Arvesen, Nor, won)Team Designa Køkken2007-05-051.1onedayLink
302007 (Sebastien Gredy, Fra, won)Team Designa Køkken2007-04-222.2stageLink
872007 (Gabriel Rasch, Nor, won)Team Designa Køkken2007-04-212.2stageLink
962007 (Nicolas Vogondy, Fra, won)Team Designa Køkken2007-04-202.2stageLink
22007 (Håkan Nilsson, Swe, won)Team Designa Køkken2007-04-192.2stageLink
592007 Albert Achterhes Profronde van Drenthe (Martijn Maaskant, Bel, won)Team Designa Køkken2007-04-141.1onedayLink
32007 (Andrey Klyuev, Rus, won)Designa Kokken2007-04-071.2onedayLink
112007 Paris-Troyes (Yury Trofimov, Rus, won)Team Designa Kokken2007-03-181.2onedayLink
962007 Grand Prix de la Ville de Lillers Souvenir Bruno Comini (Benoit Daeninck, Fra, won)Designa Kokken2007-03-111.2onedayLink
2006 Races
142006 (Jean Zen, Fra, won)Team Designa Kokken2006-08-281.2onedayLink
652006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 6 (Robert Forster, Ger, won)Team Designa Kokken2006-08-062.HCstageLink
1022006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 4 (Olaf Pollack, Ger, won)Team Designa Kokken2006-08-052.HCstageLink
962006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 5 (Fabian Cancellara, Swi, won)Team Designa Kokken2006-08-052.HCstageLink
672006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 3 (Robert Forster, Ger, won)Team Designa Kokken2006-08-042.HCstageLink
432006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 2 (Fabian Cancellara, Swi, won)Team Designa Kokken2006-08-032.HCstageLink
612006 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 1 (Aitor Galdós Alonso, Spa, won)Team Designa Kokken2006-08-022.HCstageLink
222006 Scandinavian Open Road Race (Evald Boasson Hagen, Nor, won)Team Designa Køkken2006-07-301.2onedayLink
102006 GP Demy Cars (Fredrik Johansson, Swe, won)Team Designa Køkken2006-07-231.2onedayLink
DNF2006 Grand Prix Cristal Energie (Carlos Torrent Tarres, Spa, won)Team Designa Kokken2006-07-221.2onedayLink
DNF2006 Ringerike GP Stage 5 (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Designa Køkken2006-06-112.2stageLink
922006 Ringerike GP Stage 4 (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Designa Køkken2006-06-102.2stageLink
792006 Ringerike GP Stage 3 (Edvald Boasson Hagen, Norway, won)Team Designa Køkken2006-06-092.2stageLink
982006 Ringerike GP Stage 2 (Håvard Nybø, Nor, won)Team Designa Køkken2006-06-082.2stageLink
822006 Ringerike GP Stage 1 (Stijn Ennekens, Bel, won)Team Designa Køkken2006-06-072.2stageLink
592006 (Stephan Parinussa, Ger, won)Designa Kokken2006-05-282.2stageLink
812006 (Christopher Myhre, Nor, won)Designa Kokken2006-05-272.2stageLink
422006 (Stephan Parinussa, Ger, won)Designa Kokken2006-05-272.2stageLink
222006 (Geraint Thomas, GBr, won)Designa Kokken2006-05-262.2stageLink
532006 (Tom Flammang, Lux, won)Designa Kokken2006-05-252.2stageLink
142006 Colliers Classic (GP Aarhus) (Erwin Thijs, Bel, won)Team Designa Køkken2006-04-301.1onedayLink
62006 Grand Prix Herning (Allan Johansen, Den, won)Team Designa Køkken2006-04-291.1onedayLink
152006 (Edval Boasson Hagen, Nor, won)Team Designa Kokken2006-04-162.2stageLink
222006 (Eduardo Gonzalo, Spa, won)Team Designa Kokken2006-04-152.2stageLink
122006 (Tomasz Kiendys, Pol, won)Team Designa Kokken2006-04-142.2stageLink
22006 (Matej Marin, Slo, won)Team Designa Kokken2006-04-132.2stageLink
2005 Races
332005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 6 (Andre Greipel, Ger, won)Team Designa Kokken2005-08-072.HCstageLink
792005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 5 (Ivan Basso, Ita, won)Team Designa Kokken2005-08-062.HCstageLink
452005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 4 (Paride Grillo, Ita, won)Team Designa Kokken2005-08-062.HCstageLink
272005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 3 (Ivan Basso, Ita, won)Team Designa Kokken2005-08-052.HCstageLink
262005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 2 (Ivan Basso, Ita, won)Team Designa Kokken2005-08-042.HCstageLink
432005 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 1 (Ivan Basso, Ita, won)Team Designa Kokken2005-08-032.HCstageLink
32005 Grand Prix Jyske Bank (Alexandre Vinokourov, Kaz, won)Team Designa Køkken2005-07-28NEonedayLink
DNF2005 Ringerike GP Stage 5 (Roy Hegreberg, Nor, won)Team Designa Køkken2005-06-122.2stageLink
52005 Ringerike GP Stage 4 (Martin Pedersen, Denmark, won)Team Designa Køkken2005-06-112.2stageLink
812005 Ringerike GP Stage 3 (Chris Anker Sorensen, Den, won)Team Designa Køkken2005-06-102.2stageLink
202005 Ringerike GP Stage 2 (Martin Pedersen, Denmark, won)Team Designa Køkken2005-06-092.2stageLink
172005 Ringerike GP Stage 1 (Martin Pedersen, Denmark, won)Team Designa Køkken2005-06-082.2stageLink
22005 CSC Classic (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Designa Kokken2005-05-011.1onedayLink
62005 GP Herning (Michaël Blaudzun, Den, won)Team Designa Kokken2005-04-301.1onedayLink
52005 Tour du Loir-et-Cher Stage 4 (Hans Dekkers, Ned, won)Team Designa Kokken2005-04-162.2stageLink
382005 Tour du Loir-et-Cher Stage 3 (Marc De Maar, Ned, won)Team Designa Kokken2005-04-152.2stageLink
352005 Tour du Loir-et-Cher Stage 2 (Hans Dekkers, Ned, won)Team Designa Kokken2005-04-142.2stageLink
552005 Tour du Loir-et-Cher Stage 1 (Matej Stare, Slo, won)Team Designa Kokken2005-04-132.2stageLink
DNF2005 Tour de Normandie Stage 6 (Hans Dekkers, Ned, won)Team Designa Køkken2005-03-262.2stageLink
532005 Tour de Normandie Stage 5 (Juan Olmo Menacho, Spa, won)Team Designa Kokken2005-03-252.2stageLink
1052005 Tour de Normandie Stage 4 (Kai Reus, Ned, won)Team Designa Kokken2005-03-252.2stageLink
222005 Tour de Normandie Stage 3 (Stephane Petilleau, Fra, won)Team Designa Kokken2005-03-242.2stageLink
92005 Tour de Normandie Stage 2 (Hans Dekkers, Ned, won)Team Designa Køkken2005-03-232.2stageLink
552005 Tour de Normandie Stage 1 (Stéphane Bonsergent, Fra, won)Team Designa Køkken2005-03-222.2stageLink
412005 Tour de Normandie Prologue (Martin Garrido Mayorda, Arg, won)Team Designa Kokken2005-03-212.2stageLink
132005 Tour of Siam Stage 5 (Eddy Hollands, Aus, won)Denmark National Team2005-01-212.2stageLink
572005 Tour of Siam Stage 4 (Sung Baek Park, Kor, won)Denmark National Team2005-01-202.2stageLink
272005 Tour of Siam Stage 3 (Shinichi Fukushima, Jpn, won)Denmark National Team2005-01-192.2stageLink
32005 Tour of Siam Stage 2 (Kaoru Ouchi, Jpn, won)Denmark National Team2005-01-182.2stageLink
92005 Tour of Siam Stage 1 (Kam Po Wong, Hkg, won)Denmark National Team2005-01-172.2stageLink
192005 Tour of Siam Prologue (Koji Fukushima, Jpn, won)Denmark National Team2005-01-162.2stageLink
2004 Races
402004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 6 (Jimmy Casper, Fra, won)Team Post Danmark2004-08-082.2stageLink
922004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 5 (Tomas Vaitkus, Lit, won)Team Post Danmark2004-08-072.2stageLink
1052004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 4 (Jens Voigt, Ger, won)Team Post Danmark2004-08-062.2stageLink
682004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 3 (Janek Tombak, Est, won)Team Post Danmark2004-08-062.2stageLink
622004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 2 (Fabrizio Guidi, Ita, won)Team Post Danmark2004-08-052.2stageLink
482004 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 1 (Stuart O'Grady, Aus, won)Team Post Danmark2004-08-042.2stageLink
62004 Fyen Rundt (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Designa Køkken2004-08-01NEonedayLink
72004 Grand Prix Jyske Bank (Ivan Basso, Ita, won)Team Designa Køkken2004-07-29NEonedayLink
72004 GP Demy-Cars (Mads Christensen, Den, won)Denmark National2004-07-251.6onedayLink
42004 Grand Prix de la Commune de Leudelange (Renaud Boxus, Bel, won)Team Districts Denmark2004-06-061.6onedayLink
52004 (David Breard, Fra, won)Team Districts Denmark2004-06-051.6onedayLink
122004 CSC Classic (Kurt-Asle Arvesen, Nor, won)Danish National Team2004-05-021.2onedayLink
2003 Races
392003 Int. Rheinland-Pfalz Rundfahrt Stage 5 (Rene Haselbacher, Aut, won)Team Fakta2003-09-212.3stageLink
652003 Int. Rheinland-Pfalz Rundfahrt Stage 4 (Koos Moerenhout, Ned, won)Team Fakta2003-09-202.3stageLink
792003 Int. Rheinland-Pfalz Rundfahrt Stage 3 (Kevin Van Impe, Bel, won)Team Fakta2003-09-192.3stageLink
562003 Int. Rheinland-Pfalz Rundfahrt Stage 2 (Daniele Nardello, Ita, won)Team Fakta2003-09-182.3stageLink
742003 Int. Rheinland-Pfalz Rundfahrt Stage 1 (Robert Forster, Ger, won)Team Fakta2003-09-172.3stageLink
1122003 Tour de Pologne Stage 5 (Ruggero Marzoli, Ita, won)Team Fakta2003-09-122.2stageLink
812003 Tour de Pologne Stage 4 (Sébastien Hinault, Fra, won)Team Fakta2003-09-112.2stageLink
1252003 Tour de Pologne Stage 3 (Daniele Bennati, Ita, won)Team Fakta2003-09-102.2stageLink
562003 Tour de Pologne Stage 2 (Fabio Baldato, Ita, won)Team Fakta2003-09-092.2stageLink
1112003 Tour de Pologne Stage 1 (Simone Cadamuro, Ita, won)Team Fakta2003-09-082.2stageLink
592003 Schaal Sels - Merksem (Steven De Jongh, Ned, won)Team Fakta2003-09-021.3onedayLink
582003 ENECO Tour Stage 6 (Bradley Mcgee, Aus, won)Team Fakta2003-08-232.1stageLink
502003 ENECO Tour Stage 5 (Rik Reinerink, Ned, won)Team Fakta2003-08-222.1stageLink
1002003 ENECO Tour Stage 4 (Vjatceslav Ekimov, Rus, won)Team Fakta2003-08-212.1stageLink
342003 ENECO Tour Stage 3 (Erik Zabel, Ger, won)Team Fakta2003-08-212.1stageLink
602003 ENECO Tour Stage 2 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Team Fakta2003-08-202.1stageLink
822003 ENECO Tour Stage 1 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Team Fakta2003-08-192.1stageLink
DNF2003 (Daniele Nardello, Ita, won)Team Fakta2003-08-17CDMonedayLink
72003 Fyn Rundt (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Fakta2003-08-101.5onedayLink
122003 Grand Prix CSC Scandihealth (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Team Fakta2003-07-31NEonedayLink
652003 Sachsen-Tour International Stage 5 (Steffen Wesemann, Ger, won)Team Fakta2003-07-272.3stageLink
302003 Sachsen-Tour International Stage 4 (Jans Koerts, Ned, won)Team Fakta2003-07-262.3stageLink
592003 Sachsen-Tour International Stage 3 (Oscar Camenzind, Swi, won)Team Fakta2003-07-252.3stageLink
772003 Sachsen-Tour International Stage 2 (Fabian Wegmann, Ger, won)Team Fakta2003-07-242.3stageLink
422003 Sachsen-Tour International Stage 1a (Roberto Lochowski, Ger, won)Team Fakta2003-07-232.3stageLink
372003 Sachsen-Tour International Stage 1b (Daniele Contrini, Ita, won)Team Fakta2003-07-232.3stageLink
602003 (Tom Steels, Bel, won)Team Fakta2003-06-152.3stageLink
762003 (Nico Sijmens, Bel, won)Team Fakta2003-06-142.3stageLink
112003 (Matteo Carrara, Ita, won)Team Fakta2003-06-132.3stageLink
902003 (Nico Sijmens, Bel, won)Team Fakta2003-06-122.3stageLink
812003 (Gerrit Glomser, Aut, won)Team Fakta2003-06-112.3stageLink
612003 (Gerrit Glomser, Aut, won)Team Fakta2003-06-102.3stageLink
512003 (Steffen Radochla, Ger, won)Team Fakta2003-06-092.3stageLink
322003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 6 (Johan Coenen, Bel, won)Team Fakta2003-05-252.3stageLink
442003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 5 (Laurent Lefevre, Fra, won)Team Fakta2003-05-242.3stageLink
312003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 4 (Erik Zabel, Ger, won)Team Fakta2003-05-232.3stageLink
332003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 3 (Massimo Strazzer, Ita, won)Team Fakta2003-05-222.3stageLink
62003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 1 (Thomas Liese, Ger, won)Team Fakta2003-05-212.3stageLink
822003 Internationale Bayern-Rundfahrt Stage 2 (Michael Rich, Ger, won)Team Fakta2003-05-212.3stageLink
1092003 Tour de Picardie Stage 4 (Juan Carlos Dominguez, Spa, won)Team Fakta2003-05-182.2stageLink
1012003 Tour de Picardie Stage 3 (Stefan Van Dyck, Ned, won)Team Fakta2003-05-182.2stageLink
702003 Tour de Picardie Stage 2 (Jeremy Hunt, GBr, won)Team Fakta2003-05-172.2stageLink
362003 Tour de Picardie Stage 1 (Aurelien Clerc, Swi, won)Team Fakta2003-05-162.2stageLink
DNF2003 4 Jours de Dunkerque Stage 4 (Christophe Moreau, Fra, won)Team Fakta2003-05-102.1stageLink
1162003 4 Jours de Dunkerque Stage 3 (Jaan Kirsipuu, Est, won)Team Fakta2003-05-092.1stageLink
742003 4 Jours de Dunkerque Stage 2 (Lars Michaelsen, Den, won)Team Fakta2003-05-082.1stageLink
592003 4 Jours de Dunkerque Stage 1 (Frédéric Finot, Fra, won)Team Fakta2003-05-072.1stageLink
302003 (Steffen Wesemann, Ger, won)Team Fakta2003-05-041.3onedayLink
132003 Internat. Niedersachsen-Rundfahrt Stage 4 (Tomas Konecny, Cze, won)Team Fakta2003-04-262.3stageLink
112003 Internat. Niedersachsen-Rundfahrt Stage 3 (Saulius Ruskys, Ltu, won)Team Fakta2003-04-252.3stageLink
552003 Internat. Niedersachsen-Rundfahrt Stage 2 (Ronny Scholz, Ger, won)Team Fakta2003-04-242.3stageLink
922003 Internat. Niedersachsen-Rundfahrt Stage 1a (Michael Rich, Ger, won)Team Fakta2003-04-232.3stageLink
482003 Internat. Niedersachsen-Rundfahrt Stage 1b (Thorsten Wilhelms, Ger, won)Team Fakta2003-04-232.3stageLink
922003 GP Erik Breukink Stage 3 (Bert Roesems, Bel, won)Team Fakta2003-03-162.3stageLink
142003 GP Erik Breukink Stage 2 (Bernhard Eisel, Aut, won)Team Fakta2003-03-152.3stageLink
652003 GP Erik Breukink Stage 1 (Jimmy Casper, Fra, won)Team Fakta2003-03-142.3stageLink
632003 Driedaagse Van West-Vlaanderen Stage 1 (Jimmy Casper, Fra, won)Team Fakta2003-03-082.3stageLink
1442003 Driedaagse Van West-Vlaanderen Prologue (David Millar, GBr, won)Team Fakta2003-03-072.3stageLink
1012003 Classic Haribo (Jaan Kirsipuu, Est, won)Team Fakta2003-02-231.3onedayLink
962003 Tour du Haut Var (Sylvain Chavanel, Fra, won)Team Fakta2003-02-221.2onedayLink
282003 (Jaan Kirsipuu, Est, won)Team Fakta2003-02-092.3stageLink
302003 (Robbie McEwen, Aus, won)Team Fakta2003-02-082.3stageLink
452003 (Fabio Baldato, Ita, won)Team Fakta2003-02-052.3stageLink
2002 Races
DNF2002 Tour de l'Avenir Stage 8 (Xavier Florencio, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-09-122.5stageLink
752002 Tour de l'Avenir Stage 7 (Aitor Silloniz, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-09-112.5stageLink
872002 Tour de l'Avenir Stage 6 (Philippe Koehler, Fra, won)Phonak Hearing Systems2002-09-102.5stageLink
962002 Tour de l'Avenir Stage 5 (Filippo Pozzato, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-09-092.5stageLink
872002 Tour de l'Avenir Stage 4 (Samuel Dumoulin, Fra, won)Phonak Hearing Systems2002-09-082.5stageLink
752002 Tour de l'Avenir Stage 3 (Matthew Wilson, Aus, won)Phonak Hearing Systems2002-09-072.5stageLink
542002 Tour de l'Avenir Stage 2 (Alexandre Usov, Blr, won)Phonak Hearing Systems2002-09-062.5stageLink
1062002 Tour de l'Avenir Stage 1 (Filippo Pozzato, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-09-052.5stageLink
DNF2002 Ronde van Nederland -Tour de Hollande Stage 5 (Serguei Ivanov, Rus, won)Phonak Hearing Systems2002-08-232.1stageLink
1152002 Ronde van Nederland -Tour de Hollande Stage 4 (Victor Hugo Pena Grisales, Col, won)Phonak Hearing Systems2002-08-222.1stageLink
502002 Ronde van Nederland -Tour de Hollande Stage 3 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-08-222.1stageLink
492002 Ronde van Nederland -Tour de Hollande Stage 2 (Steven De Jongh, Ned, won)Phonak Hearing Systems2002-08-212.1stageLink
902002 Ronde van Nederland -Tour de Hollande Stage 1 (Erik Zabel, Ger, won)Phonak Hearing Systems2002-08-202.1stageLink
632002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 5 (Olaf Pollack, Ger, won)Phonak Hearing Systems2002-08-172.2stageLink
882002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 4b (Laszlo Bodrogi, Hun, won)Phonak Hearing Systems2002-08-162.2stageLink
592002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 4a (Elio Aggiano, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-08-162.2stageLink
462002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 3 (Kurt-Asle Arvesen, Nor, won)Phonak Hearing Systems2002-08-152.2stageLink
592002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 2 (Stefan Van Dyck, Ned, won)Phonak Hearing Systems2002-08-142.2stageLink
162002 Post Danmark Rundt (Tour of Denmark) Stage 1 (Jakob Storm Piil, Den, won)Phonak Hearing Systems2002-08-132.2stageLink
72002 Fyn Rundt (Jakob Moe Rasmussen, Den, won)Phonak Hearing Systems2002-08-111.5onedayLink
192002 Herning gadeløb (René Jorgensen, Den, won)Phonak Hearing Systems2002-08-02NEonedayLink
122002 GP Scandihealth (Tyler Hamilton, USA, won)Phonak Hearing Systems2002-08-01NEonedayLink
DNF2002 Deutschland-Tour Stage 3 (Aitor Garmendia Arbilla, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-06-052.2stageLink
1212002 Deutschland-Tour Stage 2 (Erik Zabel, Ger, won)Phonak Hearing Systems2002-06-042.2stageLink
742002 Deutschland-Tour Stage 1 (Erik Zabel, Ger, won)Phonak Hearing Systems2002-06-032.2stageLink
DNF2002 Vuelta Ciclista Asturias Stage 5 (Pedro M Lopes Goncalves, Por, won)Phonak Hearing Systems2002-05-192.3stageLink
1132002 Vuelta Ciclista Asturias Stage 4 (Leonardo Piepoli, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-05-182.3stageLink
532002 Vuelta Ciclista Asturias Stage 3 (Miguel Martin Perdiguero, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-05-172.3stageLink
902002 Vuelta Ciclista Asturias Stage 2 (Andrei Zintchenko, Rus, won)Phonak Hearing Systems2002-05-162.3stageLink
632002 Vuelta Ciclista Asturias Stage 1 (José L Arrieta Lujambio, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-05-152.3stageLink
DNF2002 Clasica Internacional a Alcobendas Stage 2 (David Moncoutie, Fra, won)Phonak Hearing Systems2002-05-122.3stageLink
402002 Clasica Internacional a Alcobendas Stage 1 (Alberto Ongarato, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-05-112.3stageLink
222002 CSC Classic (GP Aarhus) (Laurent Jalabert, Fra, won)Phonak Hearing Systems2002-05-051.3onedayLink
322002 GP Midtbank (Rudi Kemna, Ned, won)Phonak Hearing Systems2002-05-041.3onedayLink
972002 Giro del Trentino Stage 4 (Felix Cardenas, Col, won)Phonak Hearing Systems2002-04-282.2stageLink
892002 Giro del Trentino Stage 3 (Juan Manuel Garate, Spa, won)Phonak Hearing Systems2002-04-272.2stageLink
1012002 Giro del Trentino Stage 2 (Francesco Casagrande, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-04-262.2stageLink
362002 Giro del Trentino Stage 1 (Marco Zanotti, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-04-252.2stageLink
192002 (Dennis Kraft, Ger, won)Phonak Hearing Systems2002-04-011.3onedayLink
DNF2002 Paris-Nice Stage 5 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-03-152.HCstageLink
1352002 Paris-Nice Stage 4 (Alexandre Vinokourov, Kaz, won)Phonak Hearing Systems2002-03-142.HCstageLink
1612002 Paris-Nice Stage 3 (Laurent Jalabert, Fra, won)Phonak Hearing Systems2002-03-132.HCstageLink
1492002 Paris-Nice Stage 2 (Robbie McEwen, Aus, won)Phonak Hearing Systems2002-03-122.HCstageLink
532002 Paris-Nice Stage 1 (Alessandro Petacchi, Ita, won)Phonak Hearing Systems2002-03-112.HCstageLink
1652002 Paris-Nice Prologue (Laszlo Bodrogi, Hun, won)Phonak Hearing Systems2002-03-102.HCstageLink
372002 Classic Haribo (Jaan Kirsipuu, Est, won)Phonak2002-02-241.3onedayLink
712002 Trofeo Magaluf (Erik Dekker, Ned, won)Phonak2002-02-071.3onedayLink
1032002 Trofeo Manacor (Igor Flores, Spa, won)Phonak2002-02-051.3onedayLink

Google results:

Loading...